kategoria: WHDLoad
[#1] SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad
Witam wszystkich ! Możliwe że temat był już wałkowany kiedyś ale dokładnie opiszę swój przypadek to może ktoś mi pomoże. Posiadam A1200 z kartą turbo MC68030 50MHz + 128MB RAM, oczywiście FAST RAM, zamiast dysku HDD jest adapter z kartą SD 16GB i zainstalowany WHDLoad w wersji 16.xx.xx.
Gra SWOS uruchamia się bez problemu, uruchamiam sezon albo karierę przechodzę jeden meczyk i robię opcję zapisz. Dostaję zapytanie o podanie nazwy i później potwierdzam. Jak jestem w grze to po wejściu w opcję load sezon lub kariera zapisy są widoczne ale obok nazw są artefakty jakieś błędy w grafice. Po wyborze interesującego mnie zapisu zostaje on wczytany i jest OK. Wystarczy wyjść z gry klawiszem DEL albo wyłączyć Amigę i po ponownym uruchomieniu gry wchodząc w opcję load jest pusto, nie ma żadnej nazwy zapisanego pliku. Wychodząc do pulpitu Workbencha to w katalogu tej gry jest katalog SAVE i tam są pliki widoczne z mojego zapisu stanu gry. Dlaczego w samej grze już nie widzi tych plików zapisu ?
[#2] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Galtron, post #1

A co pokazuje SnoopDos ?
Jakie szukane są ścieżki dostępu i pliki ?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 20:26:20 przez Norbert
[#3] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Norbert, post #2

No powiem CI że mnie zagiąłeś ;) Naprawdę sporo potrafię ale niestety pod Atari ;) W Amidze jestem cienki jak polsilver ;) Wytłumacz jakoś bardziej łopatologicznie ;) Jak zobaczyć te ścieżki i gdzie ?
[#4] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Galtron, post #3

Wersja WHDLoad której używasz jest dość archaiczna. Próbowałeś użyć najnowszej i czy na niej dzieją się też takie 'czary'?
[#5] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Galtron, post #1

Dziwny przypadek. Szczególnie, że pliki są... Może ten element gry ma jakieś uszkodzenie. Np. gra zgrana z dyskietki, która miała w tym miejscu błędy. Te artefakty są zastanawiające.
U mnie np. w Legacy od Sorasil (Hero Quest 2) nie ma żadnego problemu z zapisywaniem i odczytem stanu gry.
[#6] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Galtron, post #1

Zainstaluj najnowsze WHDLOAD oraz uaktualnij plik slave. Możesz stworzyć kopię swojej gry i tam sprawdzić w pierwszej kolejności, czy zadziała.
[#7] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@san_u, post #6

Tak jak pisałem wcześniej, jestem zielony na Amidze. Piszecie do mnie jakbym był super znawcą. Jedyne co umie to pod WinUae skopiować pliki z PC na kartę pamięci. Może ma ktoś z Was działającą w pełni wersję SWOS i może to spakować ZIP-em lub RAR-em i przesłać cały komplet działających plików. Tak abym tylko skopiował na kartę pamięci do katalogu WHDLoad. Z góry dzięki.
Mam też w katalogu WHDLoad pliki z rozszerzeniem .lha ale nie wiem jak to uruchomić lub rozpakować.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 19:07:14 przez Galtron
[#8] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Galtron, post #7

Instalacja polega na kopiowaniu (głównie pliku WHDLOAD do C), WHDLOAD ma też instalator.

LHA można spokojnie rozpakować na PC, 7Z mi to rozpakowuje bez problemu.
[#9] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@san_u, post #8

A to nie jest tak, że jak gra coś zapisuje, jakiś stan gry i "wyjdzie się" z niej inaczej niż za pomocą zdefiniowanego w WHDLoad przycisku to nic się nie zapisze?
[#10] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Madman, post #9

Dokładnie tak jest. Musisz wychodzić klawiszem który masz zawsze w okienku jak uruchamiasz grę, lub możesz go zdefiniować w ikonce gry.
[#11] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Hubez, post #10

Napisał że wychodził klawiszem DEL i też save nie było.
Chyba że wtedy nie sprawdził.
[#12] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Madman, post #9

Tak jest domyślnie, któryś parametr wyłącza to cache'owanie zapisów. Kiedyś już był wątek dotyczący czegoś podobnego, wtedy jak coś sprawdzałem, to przy tworzeniu dysku i tak trzeba było wyjść klawiszem, bo bez tego chyba się nie tworzył nowy dysk z stanami gry i na 68000 nie było zapisywania stanu gry, bo klawisz wyjścia nie działał na tym procesorze, czytając changelog'a z najnowszego SLAVE wygląda na to, że już ten klawisza działa. Wymieniona jest też wersja 0.9 SWOS do której nie zostały dodane jakieś łatki.
[#13] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Madman, post #9

Tu jednak zapisane save'y są na dysku, ale gra ich nie widzi po ponownym uruchomieniu. Dziwna sprawa.
[#14] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Norbert, post #11

Napisał że wychodził klawiszem DEL i też save nie było.
Chyba że wtedy nie sprawdził.



Wystarczy wyjść z gry klawiszem DEL albo wyłączyć Amigę (ciach)
[#15] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Madman, post #14

ALBO robi różnicę.
Dlatego też napisałem że wcisnął DEL i nie sprawdził czy SAVE zachowały się
[#16] Re: SWOS zapisywanie gry pod WHDLoad

@Norbert, post #15

Wg mnie to znaczy, że sprawdził obydwie opcje, ale niech się autor wypowie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem