kategoria: WHDLoad
[#1] Plik ,RTB dla CD32
Szukam pliku .rtb dla kickstarts z amigi CD32. Mam dvd AMIGA FOREVER v9. Nie znalazłem tam tego pliku.
Zbigniew
[#2] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #1

A w jakim celu szukasz tego pliku?
CD32 ma kickstart 1MB (standardowe 3.1 + ext. kick do obsługi CD , FMV itd)

Whdload nie wymaga takiego kickstartu.
[#3] Re: Plik ,RTB dla CD32

@Norbert, post #2

Ano wlasnie tez mialem pisac ze nie wymaga :D szybszy byles ;)
[#4] Re: Plik ,RTB dla CD32

@Norbert, post #2

Próbuję uruchomić grę WORMS. Dostaję sygnalizację can't allocate exmem. Amiga 1200 4Mb fast
[#5] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #4

Jaki system masz? Używasz ClassicWB?
[#6] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #4

A nie lepiej próbować uruchomić Worms: Director's Cut? pomysł
[#7] Re: Plik ,RTB dla CD32

@AmiClassic, post #5

Używam classicWB, system 3.1
[#8] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #7

To spróbuj uruchomić komputer przytrzymując lewy przycisk myszy. Pojawi się dodatkowe menu CWB. Wybierz opcję Minimum Startup i spróbuj odpalić Wormsy.
[#9] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #4

Worms CD32 przy instalce whdload :
It requires:
 - WHDLoad 17+
 - AGA chipset
 - 256 KB ChipMem and 14 MB OtherMem


Napisz jaka wersji gry chcesz uruchomić .
[#10] Re: Plik ,RTB dla CD32

@Norbert, post #9

uruchamiam Worms_v1.0_AVI_CD32
Dziękuję za rady będę próbował jutro
[#11] Re: Plik ,RTB dla CD32

@sq6miz, post #10

Przecież to nie jest gra...
[#12] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mailman, post #11

[#13] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mikecios, post #12

It will install and play the avi video which can be found on the CD32 version.
[#14] Re: Plik ,RTB dla CD32

@AmiClassic, post #13

Tak tak, czytalem, ale kolega chcialby chociaz filmik zobaczyc bo pograc to nie pogra.
[#15] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mikecios, post #14

W poście #4 napisał:


Próbuję uruchomić grę WORMS. Dostaję sygnalizację can't allocate exmem. Amiga 1200 4Mb fast
[#16] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mailman, post #15

Ma za malo fastu, moze bez preload pojdzie pod WHDload. Wersja Worms CD32 miala animacje wyswietlane losowo o ile dobrze pamietam. Kiedys robilem CD-ripa tej gry. Z tego co pamietam to gra uzywa playera do CDXL, i zeby animacja poszla z HD to trzeba odczyt zmienic na "DOSXL", bodaj z "CDXL".
[#17] Re: Plik ,RTB dla CD32

@Don_Adan, post #16

Ja też ma przegrane te animacje z CD i to są CDXL, po kiego grzyba ktoś to jeszcze "pogarszał" i konwertował na AVI- bez sensu buuu!
[#18] Re: Plik ,RTB dla CD32

@BULI, post #17

Po to zeby na PC-cie pewnie je odpalic z automatu. To sie nazywa "standaryzacja". Przeciez zwykle Protrackerowe MOD-y sa konwertowane na MP3. Nie mowiac juz o bardziej egzotycznych formatach muzycznych.
[#19] Re: Plik ,RTB dla CD32

@BULI, post #17

Hmmmm zassalem iso tej gry a tam w srodku..... aviki....

[#20] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mikecios, post #19

Ja juz nie pamietam dokladnie, bo to prawie 30 lat temu bylo, ale to na pewno cdxl byly, przynajmniej player do ich odtwarzania. To ze cos ma rozszerzenie .AVI, to nie znaczy ze to jest AVI. Podejrzewam, ze animacje sa z wersji PC CD i zostaly skonwertowane do CDXL bez zmiany rozszerzenia plikow.
[#21] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mikecios, post #19

Aż muszę sprawdzić, bo może i jest rozszerzenie AVI, ale w jakim faktycznie formacie jest plik?
Mnie cały czas się tłucze, że to powinien być CDXL- ale może być, że skleroza
[#22] Re: Plik ,RTB dla CD32

@mikecios, post #19

AVI to one są tylko w rozszerzeniu pliku. Te animacje to tak, jak pisze Don_Adan - to są CDXL uruchamiane komendą playvideo (leży w katalogu C: na płycie), która jest odpalaczką CDXL-i.
[#23] Re: Plik ,RTB dla CD32

@BULI, post #21

Jednak nie skleroza.
Tak jak podejrzewałem, co przed chwilą sprawdziłem i co potwierdził Mailman, to są CDXLki z rozszeżeniem avi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem