[#1] WormsDC :: Repozytorium Leveli
No siema.
Jako że mi się tych wormsowych leveli narobiło troszeczkę, postanowiłem odpalić osobną podstronę poświęconą temu zagadnieniu ;)

https://juicycube.net/worms/

Jest brzydka i machnięta na szybko, ale swoje zadanie spełnia, tj. prezentuje wszystkie wykonane (no, w większości skonwertowane) przeze mnie sety wraz z krótkim opisem i downloadem.

Ale co chyba najważniejsze, to że do każdego setu dołączone są teraz screenshoty prezentujące levele (na razie tylko CUSTOM) w całej krasie, wraz z wodą i górami, także można sobie podejrzeć jak mniej więcej wyglądają w grze i nie ładować ich garściami do gry bez sensu tylko wybrać ten najbardziej interesujące.
Tak mi się przynajmniej wydaje, że to spoko opcja. Ale jest też MEGAPAKA zawierająca wszystko na raz, czyli na chwilę obecną 226 leveli CUSTOM, 57 leveli DIY i 30 setów gór.

Nagroda dla tego, kto rozegra choćby po jednym meczu na każdym :P

Wraz z odpaleniem tego potworka światło dzienne ujrzało też kilka nowych/zakiszonych setów:

Kirby Set #03
Worms Antics
Magicland Worms
Worms'n'Treasures
Worms Forts
Wormple Story

Jak powstanie coś nowego, to będzie aktualizacja o czym tutaj poinformuję.

Tymczasem endżoj i niech wam się.
7
[#2] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #1

Superfrog nie ma podglądu. A tak poza tym ładne levele tematyczne. Dobra robotaOK
1
[#3] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Będą podglądy wszystkiego, ale z DIY to jest kupa roboty bo muszę robić 10 skrinszotów z UAE i je potem sklejać, także pewnie będę sobie robił ze dwa na tydzień ;)
[#4] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #1

Sliczne w serduszkach
Jak sobie przypomnę swoje i innych wypociny do pierwszej odsłony Wormsów na Amigę, to aż mi głupio.
Kawał świetnej roboty - dzięki OKOKOK
1
[#5] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #1

Ale śliczności. :)
1
[#6] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@BULI, post #4

E tam, to w głównej mierze zasługa oryginalnych assetów, ja to wszystko tylko składam we w miarę sensowną całość. Pierwsza część Worms miała tylko 7 kolorów (+ tło) na level i 90% z tego co zrobiłem wyglądałoby okropnie przy takiej palecie. Już miejscami te 15 kolorów to okrutna poprzeczka i trzeba decydować co poświęcić w imię czego.

Gdzieś mam jeszcze katalog z moimi 100% oryginalnymi levelami z lat ~95, kiedyś pokażę dla śmiechu :)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 13:53:44 przez AceMan
1
[#7] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #6

Z moich prób 7-8 kolorowych zostały mi 3 "najlepsze", kiedyś też wyciągnę je z cienia, ale Ty pierwszy
1
[#8] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@BULI, post #7

Update:
- dodałem screenshoty absolutnie wszystkich leveli, łącznie z DIY
- uzupełniłem pakiet WormpleStory oraz Megapack o brakujący level HAUNTED.DIY

A obiecany level z szuflady wyglądał np. tak:


xD
5
[#9] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #8

kolega Minniat pomagal ?
[#10] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #8

Plansza posklejana w DPaint z obiektów wyrenderowanych przeze mnie w Real3D, wszystko zrobione na A500 z 1MB ram tylko w 8 kolorach bo dopiero wersja Worms DC pozwalała na 16 kolorów dla własnych plansz


A500 DPaintIV w 8 kolorach.


Plansza posklejana w DPaint z "obiektów" wyciętych z dyskietki warezowej, gdzie jako bonus były takie miniaturki pań, oprócz oczywiście katalogu gier i programów do zamówienia


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 09:04:08 przez BULI
2
[#11] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@BULI, post #10

Ostatni obrazek. Max po lewej jest i ona. U nas w Gdańsku, w tamtych czasach ok. 1995 r. nazywano ją w wersji PL - Pamela Andrzejson :)

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 22:55:19 przez aMifan
1
[#12] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #1

:: UPDATE ::

- Nowy level pack: CHUCK WORMS. Nie muszę chyba wyjaśniać, z jakiej gry są levele :)
- Dodałem dział z bankami sampli, na start dwa packi: Rabbid Peach i Worms World Party

https://juicycube.net/worms/

Ędżoj.

--

Przy okazji tworzenia paczek sampli, kilka spostrzeżeń:

1. Nie można przekroczyć ilości wolnego CHIPu (oczywiste), jeżeli tak się stanie, gra priorytetyzuje ładowanie kluczowych dźwięków (np. eksplozje) a brakujące sample zastępuje innymi (np. zamiast "Fire.1" usłyszymy "Perfect.1")
2. Nie można mieć więcej niż jednego sampla do Baa, Fireball oraz DragonPunch (tu zaskoczenie - bug?). Dodanie kolejnych powoduje losowe wymieszanie się większości dźwięków
3. Generalnie lepiej trzymać się wariantów zdefiniowanych przez bank sampli DEFAULT. Jeśli np. dodamy sobie czwarty sampel do Fire (Fire.4), może on zostać odtworzony kiedy indziej niż w zamierzeniu

Starałem się trzymać więc limitu 1.5 MB co nie powinno sprawić problemu przy większości konfiguracji.
3
[#13] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #12

Dzięki OK
[#14] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@BULI, post #13

Na PPA też mamy trochę historycznych map i dźwięków. Takie przypomnienie dla fanów tytułu.

https://www.ppa.pl/gry/worms-dc-dodatki.html
1
[#15] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #1

Kolejny UPDATE:

* Dwa nowe packi: Wormaddin i Wormtal Kombat
* Update packa Worms x Superfrog o 13 leveli CUSTOM
* Połączyłem Wormageddon w jeden zbiorczy pack zamiast 3-ech osobnych, podobnie z levelami Kirby

Przy okazji wyszło, że nie można mieć więcej niż 256 CUSTOM leveli :D Gra indeksuje je alfabetycznie, po 256 levelach przestaje i reszty nie można wczytać. Smutno.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 12:12:36 przez AceMan
1
[#16] Re: WormsDC :: Repozytorium Leveli

@AceMan, post #15

Kozackie te plansze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem