kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Luma - poziom 33
Mam problem z 33 poziomem gry Luma (kod: IJDU). Próbuję od wielu dni i nie mogę znaleźć rozwiązania. Może ktoś przeszedł ten poziom?
[#2] Re: Luma - poziom 33

@PopoCop, post #1

Ja przeszedłem.

Podpowiedź numer 1.

Bateria w dół.
Działo zielone w dół.

Daj znak czy dałeś radę czy potrzebujesz podpowiedzi dalszych.
[#3] Re: Luma - poziom 33

@asman, post #2

Za to, że przeszedłeś szacun - wiadomo. Ale za nic w świecie nie pojmę jakim cudem pamiętasz jak przechodziłeś level 33 w jakiejś grze logicznej? Dla mnie to jest niewyobrażalne jak niezwykły trzeba mieć umysł i pamięć żeby nie zapomnieć tego 30 sekund po przejściu. szeroki uśmiech
[#4] Re: Luma - poziom 33

@MDW, post #3

Dzięki MDW, ale to nie tak w moim przypadku. Pamiętam że jak gra wyszła to z ciekawości odpaliłem i przeszedłem kilka - kilkanaście plansz i z braku czasu zostawiłem na później. A teraz odpaliłem z tym kodem i trochę się pomocowałem i przeszedłem - ot cała tajemnica.

Na marginesie, widziałem wersję na c64, i muszę przyznać że mi bardziej się podoba, to oczywiście kwestia gustu (w przypadku c64 u mnie dochodzi ładunek sentymentalny). Chociaż sobie myślę że zarówno z wersji c64 jak i amigowej można wycisnąć więcej, takie tam gadanie teoretyka.
[#5] Re: Luma - poziom 33

@asman, post #2

Dałem radę przejść ten "feralny" poziom. Kolejnych kilka przeszedłem bez żadnego problemu - na 39 zostało mi 11 przesunięć w zapasie (!).
Przy okazji znalazłem chyba błąd w grze, bo na 33 poziomie możliwa jest taka sytuacja:


Prawdopodobnie gra traktuje skrajne kolumny jako sąsiadujące i "myśli", że bateria jest obok działa.
[#6] Re: Luma - poziom 33

@PopoCop, post #5

Gratulację!

Ten chyba błąd też znalazłem, ale myślałem że tak ma być w tej grze. Aż mi się przypomniała gra na PC Chromatron i tam była taka jedna plansza, że nie dałem rady jej przejść, musiałem w necie szukać rozwiązania
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem