[#31] Re: [ADescent] Nie odpala się

@_arti, post #28

A odpalasz to na gfx czy na ECS
Iixemul to chyba 63. i coś tam.
[#32] Re: [ADescent] Nie odpala się

@mwb113, post #31

Na GFX. Hm, nawet nie wiedziałem, że jest port NovaCodera. Zaraz obczaję.

EDIT: Eee, ale to 68060 wymaga, pewnie z FPU.


Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 21:06:49 przez _arti
[#33] Re: [ADescent] Nie odpala się

@_arti, post #32

Jak się w 2002 roku dowiedziałem że bracia Frieden będą robić AmigaOS4 to pomyślałem pamiętając stabilość Adescenta, Heretica2 i Abuse: "to dobrze wróży"

Chociaż trzeba powiedzieć, że wersję Adescenta dla Warpa3d przeszedłem i akurat ta była dość stabilna.
1
[#34] Re: [ADescent] Nie odpala się

@michal_zukowski, post #33

Podepnę się pod temat. Chciałem właśnie sobie zapuścić trochę polatać, a grałem w to już ale na poprzednim systemie (CWB39) i nie było problemów. Teraz na WB3.9 mam od razu błąd 87000004. Wszystko jest na swoim miejscu, tj ixemul, ixnet, SnoopDos też niczego nie pokazuje a gra mimo tego nie rusza. Próbowałem jeszcze wersję D1X_rebirth ale ta wywala się podczas intro. Ktoś może znalazł rozwiązanie tego problemu?


Coś takiego właśnie się dzieje.


Ostatnia aktualizacja: 23.09.2023 15:25:47 przez nostrum666
[#35] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #34

A skąd masz bibliotekę bsdsocket.library w LIBS, jeśli jest ona tworzona dynamicznie po odpaleniu stosu TCP/IP ?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2023 18:11:15 przez Norbert
[#36] Re: [ADescent] Nie odpala się

@Norbert, post #35

Skopiowałem większość bibliotek ze starego systemu a w zasadzie te, których nie było w czystym 3.9 i nowsze wersje tych, które były.
[#37] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #34

dales duży stos?
[#38] Re: [ADescent] Nie odpala się

@michal_zukowski, post #37

Tak, 300000. Nawet próbowałem więcej. Buforów też dałem na maksa. Ale jak mówiłem gra uruchamiała mi się na ClassicWB3.9. Może to przez to że miałem tam łatkę CGX?
[#39] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #36

Usuń lub zmień nazwe biblioteki.

Włącz w snoopydos pokazywanie wszystkich operacji jakie robi przy śledzeniu uruchamiania gry
[#40] Re: [ADescent] Nie odpala się

@Norbert, post #39

Zmieniłem nazwę biblioteki i teraz gra chce sięodpalić, pyta o tryby graficzne a potem wywala komunikat "Illegal instruction - ADescent" z nagłówkiem ixemul.library. Miałem wersję biblioteki 48.2. Podmieniłem na 48 i dalej to samo.


Po wybraniu trybów graficznych dostaje komunikat jak wcześniej i jeszcze to co na zdjęciu.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2023 19:44:00 przez nostrum666
[#41] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #40

A jaką rozdzielczość wybierasz ?
[#42] Re: [ADescent] Nie odpala się

@Norbert, post #41

320:200 NTSC LO-RES
320:400 NTSC LO-RES LACED
640:480 MULTISCAN PRODUCTIVITY
648:480 MULTISCAN PRODUCTIVITY (tutaj powinno być 800:600 ale ten działał)
[#43] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #42

No ciekawe, czy ktoś to w końcu rozwiąże...
[#44] Re: [ADescent] Nie odpala się

@_arti, post #43

No ciekawe. Ale nadal zastanawiam się dlaczego na tej samej konfiguracji ale pod CWB39 działa. Tam mam tryby CGX a poza tym w zasadzie jest to samo, no chyba że Setpatch coś tam jeszcze podmienia. W każdym bądź razie zawsze mogę wymienić dysk i pograć, ale jeżeli chodzi pod CWB39 to i pod czystym 3.9 powinno.
[#45] Re: [ADescent] Nie odpala się

@nostrum666, post #44

Odpal z CLI, albo ikone typu Project dodaj.

link

A co do bsdsocket.library to byc moze ma znaczenie czy stos TCP/IP jest juz wlaczony czy tez nie.
[#46] Re: [ADescent] Nie odpala się

@Don_Adan, post #45

Bibliotekę już wyeliminowałem. Co do CLI to zamieniłem w ikonie uruchamianie z Workbench na Shell i w zasadzie to nic nie zmieniło prócz tego że wyświetla się okno informacyjne jak na wcześniejszym obrazku, który zamieściłem.
Próbowałem też bez s-s z poziomu CLI w tym przypadku miałem zwis.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem