kategoria: WHDLoad
[#1] Giana Sisters S.E. (drobny problem)
Witam.
Chciałem ostatnio pograć sobie w platformówkę Giana Sisters: Special Edition na A1200, ale tuż przed rozpoczęciem tej gry pojawia się drobny problem. Tą grę uruchamiam przez WHDLoad.

Tak wygląda ten fragment stwarzający drobny problem:
https://www.lemonamiga.com/games/media/screens/full/giana_sisters_se/giana_sisters_se_09.png

W momencie tego powyższego fragmentu po wciśnięciu przycisku Fire na joysticku nie można wystartować gry. Aby rozwiązać ten problem, to należy etapami wykonać coś takiego:
1. odłączyć joystick z portu '2 GAME'
2. odłączyć myszkę z portu '1 MOUSE'
3. pod ten wolny port '1 MOUSE' podłączyć joystick i następnie wcisnąć przycisk Fire na joysticku, aby pojawiło się rozpoczęcie gry
4. później trzeba chyba jeszcze przełożyć joystick do portu '2 GAME', aby w końcu normalnie grać.

To jest irytująca sytuacja!

Czy wiecie jaki argument należy dopisać albo usunąć z ikony tej gry uruchamianej przez WHDLoad, aby nie trzeba było przekładać kabla joysticka i myszki w celu komfortu rozpoczęcia tej gry ??
[#2] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #1

Własnie sprawdziłem u siebie. Żadnych opcji w Tooltypes. Na ekranie tytułowym nie dajesz Fire tylko wciskasz kierunek LEWO żeby rozpocząć grę dla jednego gracza lub w PRAWO, żeby dla dwóch.
[#3] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #1

A kierunek dzoja w lewo nie uruchamia gry?
[#4] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #1

Przecież naciśnięcie lewego klawisza myszki działa tak samo jak naciśnięcie Fire na joysticku. Wciśnij LMB i powinno być ok szeroki uśmiech
Poza tym grałem w to z dyskietek i nie było żadnego problemu. Może to jakieś zmiany robione przez slave WHDLoad?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 11:51:45 przez TuReX
[#5] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@TuReX, post #4

Wydaje Ci się, że naciśnięcie lewego klawisza myszki działa tak samo jak naciśnięcie Fire na joysticku. Ja też tak wcześnie myślałem. Wcisnąłem LMB na myszce i nie można rozpocząć tej gry.
Później (ok 15:00) przetestuję ten patent napisany przez forumowicza kempy, aby na ekranie tytułowym wcisnąć kierunek LEWO, żeby rozpocząć grę dla jednego gracza.
[#6] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #5

To nie jest patent. Na ekranie tytułowym masz napisane na górze właśnie to co kempy pisał.
[#7] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #5

Nie wydaje mi się, wielokrotnie tak robiłem, że przekładałem myszkę do portu joysticka lub na odwrót, jak akurat nie miałem jednego pod ręką, a trzeba było przejść przez crack intro.

Tylko akurat tutaj na ekranie tytułowym na górze jest napisane: LEFT FOR ONE AND RIGHT FOR TWO PLAYER. Jeżeli WHDLOad nic nie zmienia to trzeba zgodnie z tym nacisnąć joystick lewo dla jednego gracza, a nie Fire. A Ty jakieś instrukcje w punktach tworzysz. Trochę obcego języka i człowiek się gubi


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 12:56:33 przez TuReX
[#8] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@TuReX, post #7

Ja znam trochę angielski, ale nie zwróciłem uwagi na ten komunikat w najbardziej popularnym języku świata. Tak to jest, gdy wcześniej grało się na Amidze w tysiące gier i tuż przed rozpoczęciem danej gry należało tylko wcisnąć Fire na joysticku, aby rozpocząć rozrywkę.szeroki uśmiech Pozostał już taki wcześniejszy nawyk, że Fire na joysticku jest przyciskiem kluczowym w takiej sytuacji. Ta gra jest chyba jedynym tytułem na Amidze, aby ją uruchomić w taki sposób.
Mam teraz nauczkę, aby zwracać uwagę na komunikaty po angielsku czy nawet w innym języku.
[#9] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@TuReX, post #7

Teraz uruchomiłem tą grę.
Macie rację. Naciśnięcie joysticka w lewo to rozpoczęcie tej gry dla jednego gracza.
Wcześniej myślałem, że trzeba coś zmienić w ikonce tej gry uruchamianej przez WHDLoad, coś w stylu "Custom1=1" albo "Custom2=1" itp ustawienia.
Wielkie dzięki.:)
[#10] Re: Giana Sisters S.E. (drobny problem)

@krzysiekp41, post #9

Super, najważniejsze że się udało. Ja też nieraz robię dziwne rzeczy, a potem się dziwię
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem