kategorie: Instalacja gier, WHDLoad
[#1] Wybierak do gier WHDLoad
Zwracam się z zapytaniem, ponieważ straciłem siły do manualnego odpalania WHDLoad. Jaki możecie polecić wybierak do gier pod WB (WB3.2.2 najlepiej)? Wbrew pozorom nie zależy mi na wodotryskach (choć nie widzę problemu).

Zależy mi jednak na rozwiązaniu, które działa w trybie cache (jeśli takowe istnieje), a mianowicie

- skanuje wybrany katalog z grami (zarówno foldery jak i pliki lha)
- odpala grę jeśli jest w folderze
- jeśli jest spakowana, odkompresowuje, tworzy folder i odpala (a najlepiej jeszcze -- usuwa plik lha).

Mając Vampire Standalone, pamiętam na Coffin program iGame. Znajomy polecał jeszcze: Tiny Launcher, X-Bench. Jest zatem sporo nakładek (nie wykluczone nawet, że A500 Mini ma swój wybierak i ten jest gdzieś dostępny do ściągnięcia).
[#2] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #1

https://github.com/MagerValp/ArcadeGameSelector
1
[#3] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #1

iGame jest na Aminecie dostępny.

Mając OS 3.2 możesz sobie zainstalować BestClassicWB i tam jest iGame już w pakiecie.
1
[#4] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@tukinem, post #3

Dzięki. Ja na pewno nie będę instalował nakładek na OS3.2. Wolę ręcznie mieć zainstalowane.

@ppill

A czy to rozwiązanie skanuje pliki lha? Wiem że (prawie) oczekuję niemożliwego ale... Gra jest warta świeczki.
[#5] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #1

Jeśli zależy Ci na uproszczeniach imp od Juena ma to bardzo fajnie ogarnięte, nic nie trzeba mieć na dysku.
1
[#6] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #4

Tutaj masz najnowszą wersję IGame. Na Aminecie też jest.

Właśnie teraz nie pamiętam, czy skanuje lha. Pamiętaj tylko, że jak masz dużą kolekcję i duże archiwa lha, to może to być uciążliwe.
[#7] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #1

iGame. Najprostszy, bez wodotrysków.
[#8] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@OSH, post #7

A w igame zawsze było że wyszukiwanie zadziałało dopiero po wciśnięciu enter? Tak jest w tej ostatniej wersji pewnie, żeby nie muliło podczas wpisywania.
[#9] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@snifferman, post #8

Wyszukiwanie następuje po wyborze opcji "Scan repositories". Wcześniej musisz w ustawieniach wybrać sobie katalog WHDLoad, zapisać konfigurację i najlepiej wyłączyć i załączyć iGame na nowo. Wybierasz Scan repositories i idziesz sobie na spokojnie zaparzyć kawę.

Po przeskanowaniu nie musisz nic zapisywać już. Cała lista gier zapisuje się w pliku z danymi w katalogu iGame (bodajże to gamelist.csv, ale pewności nie mam).
[#10] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@snifferman, post #6

Właśnie teraz nie pamiętam, czy skanuje lha. Pamiętaj tylko, że jak masz dużą kolekcję i duże archiwa lha, to może to być uciążliwe.


Dlaczego? Bo muli?

Nie pamiętam ale tam tego jest ale będzie z 5-6 GB spakowane lha (pojedyncze gry).
[#11] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@tukinem, post #9

Cała lista gier zapisuje się w pliku z danymi w katalogu iGame (bodajże to gamelist.csv, ale pewności nie mam).


Właśnie chodzi mi już o tą gotową listę. Gdy szukasz swojej gry, to wyszukiwanie nie odświeża na bieżąco wyników wg wpisanej frazy. Odświeżenie następuje po wciśnięciu enter.

Dlaczego? Bo muli?

Nie używałem funkcji odpalania z lha i nie wiem, czy ona jest w IGame. Rozpakowywałem za to gry i niektóre mają dużo małych pliczków i zajmują kilkanaście lub kilkadziesiąt mega. Na WinUAE trwa to długo, a co dopiero na konfigu z 030.

Ja skończyłem na rozpakowaniu prawie wszystkiego pod win i pozostawieniu kilku gier spakowanych w osobnym folderze (tych co maja nazwy plików nie zgodnych z win). Po przerzuceniu na Ami je rozpakowałem.
[#12] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #4

WHDLoad obsługuje spakowane dane lha/zip jak i XPK w celu zaoszczedzenia miejsca.

Tak z buta to nie wiem czy zadziała skanowanie. Chodzi o to by w locie rozpakował lha ze slavem i uruchomił?
1
[#13] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@ppill, post #12

Czytam ten wątek i mam pytanie. Czy jeżeli mam paczkę gier WHDLoad, gdzie każda gra jest w archiwum LHA, to czy za pomocą np. iGame, mogę gry zostawić w archiwach, a aplikacja je i tak skataloguje i będzie można uruchamiać gry prosto z listy (tzn. WHDLoad sam wypakuję grę i ją uruchomi)?
1
[#14] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@ppill, post #12

Dokładnie tak.

Do czasu pierwszego uruchomienia — plik lha, na liście.

Po pierwszym uruchomieniu — katalog.
[#15] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #1

Witam

Wczoraj na przywitanie jako nowy członek forum polecałem UHC-Tools GUI.
Chcesz pograć w jak grę, wybierasz , klikasz i masz w ram (jak oczywiście zasoby systemowe pamięci na to pozwalają i masz dostęp do internetu)
Kopie gier w GB możesz sobie gdzieś trzymać w razie czego na zapas a do odpalanie w jedną grę to rozwiązanie jest prostsze.




3
[#16] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@_DiskDoctor_, post #14

Która wersja iGame i w jaki sposób obsługuje archiwa lha? Próbuję najnowszej z aminetu: 2.2.1
Po dodaniu folderu, w którym mam kilka archiwów lha do repozytoriów, skanowanie nic nie znajduje. Próbowałem od nowa uruchamiać iGame i skutek jest taki sam.
1
[#17] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@sq7bti, post #16

Z tego co ja zrozumiałem, to nikt nie pisał o lha przez IGame tylko przez WHDLoad. Masz linka w poście 12.
[#18] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@snifferman, post #17

Szkoda.
1
[#19] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@sq7bti, post #18

Tylko jakby to miało działać? Podczas skanowania trzeba by zajrzeć do każdego archiwum.
Druga opcja to założyć, że każde archiwum to gra o jego nazwie. Można napisać to autora. Jest aktywny, to może będzie chciał dodać obsługę.

W razie czego mam rozpakowaną kolekcję gier WHD (stan na styczeń 2023). Gry, które mają niekompatybilne nazwy z win (jest ich 12) są spakowane w osobnym folderze i należy je rozpakować pod Ami/diskfile
1
[#20] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@snifferman, post #19

Jeśli iGame potrzebuje tylko inwentaryzację pozycji w liście z jakimiś metadanymi (genre, screenshot, itp) to takie dane (i tylko te potrzebne) po jednokrotnym przeskanowaniu można by gdzieś trzymać w podręcznej bazie (cache). Dlatego taka obsługa iGame nie wydawała mi się niemożliwa do zrealizowania bezpośrednio w iGame.
[#21] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@snifferman, post #19

Czy możesz podać listę tych 12 gier?
[#22] Re: Wybierak do gier WHDLoad

@powerzx, post #21

Battlestorm_v1.3_CDTV.lha
Battlestorm_v1.3_NTSC_2008.lha
Mach3_v1.1_2638.lha
MurdersInSpace_v1.3a_Files_2344.lha
MurdersInSpace_v1.3a_Image_2344.lha
Oswald_v1.1_Dk.lha
Oswald_v1.1_NTSC.lha
SkateOfTheArt_v1.0.lha
Sorefist_v1.0.lha
TrivialPursuit_v2.0.lha
TrivialPursuit_v2.0_De_0595.lha
WPotrzasku_v1.0_Pl.lha
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem