kategoria: Instalacja gier
[#1] Cannon Fodder problem z uruchomieniem
Witam,
Na swojej amidze 600 2 mb chipram + 4 mb fast, kikstart ROM 2.05 37.350 chciałem uruchomić Cannon Fodder. Zdobyłem adf cannon fodder fairlight. Niestety po wyświetleniu loga cracka gra nie startuje. Na winuae pliki działają normlanie, niestety po nagraniu ich na dyskietki gra nie staruje. Co może być problemem? Z góry dzięki za pomoc!
[#2] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #1

wadliwa stacja dyskietek / dyskietka ?
[#3] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #1

Czy używasz Adf2disk z opcją verify?
[#4] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #1

Nie napisales w jakis sposob przetrasferowales dane z image na nosnik fizyczny.
Napewno jest problem
1.Albo ze stacja dyskow
2.Albo z samymi dyskietkami (bad blocki)
2
[#5] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@HOŁDYS, post #4

Albo crack/wersja głupieje przy a600 z fast ram (karta).
1
[#6] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@kempy, post #5

raczej nie ma takiej mozliwosci - druga sprawa ze ten crack jest dobrze znany mam ta wersje z crack w bootblocku i chodzi na A600 11.5 MB RAM

kolega testowal ta wersje na emulatorze i odpalal

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 08:31:07 przez HOŁDYS
1
[#7] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@HOŁDYS, post #6

Stacja dyskietek i dyskietki są ok. Inne gry na tych dyskietach i na tej stacji się zapisują i startują. Tak, używam adf2disk opcji verify mogłem nie próbować.
[#8] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #7

problem mam tylko i wyłącznie z cannon fodder
[#9] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #8

Sprawdzałeś inne 'wersje' tej gry (Crystal, Paradox, itd)?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 09:24:14 przez AmiClassic
[#10] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@AmiClassic, post #9

I może spróbować Relokicka mimo wszystko...
[#11] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #7

Prawdopodobnie ta stacja ma problem z sygnalem READY, bo efekty na takie wygladaja. Musialbys sprawdzic gre Full Contact czy sie uruchamia. Ewentualnie to rozszerzenie pamieci cos miesza sprzetowo.
[#12] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@AmiClassic, post #9

Crystal startował
[#13] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #12

tylko tam też była dziwna sprawa, bo ta wersja wymaga posiadania 2 stacji dyskietek df0 i df1 w Amidze
[#14] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #13

Być może Kempy ma rację co do cracka Fairlight vs Twój sprzęt.
Wersja Crystal nie wymaga drugiej stacji, ale dobrze ją mieć
Jeśli masz tylko jedną stację napisane na ekranie jest:
PLEASE NOTE that in this game, people
with only 1 drive will have to swap
disks when the screen flashes.

On a blue flash, insert disk #1 and wait
till it's done loading. Then re-insert
the disk that was in the drive before
the flash.



Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 12:51:50 przez AmiClassic
[#15] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@AmiClassic, post #14

Już wszystko jasne, moja stacja Sony nie odtwarzała tego. Wsadziłem na próbę zapasowego samsunga co miałem i działa. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc


Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 13:47:36 przez pmizer
[#16] Re: Cannon Fodder problem z uruchomieniem

@pmizer, post #15

W ATK możesz zrobić read test. Jest tam też test sygnału READY. jak zrobisz to wklej fotkę wyniku. Powinno pokazać czas pomiędzy 300-600 ms
[#17] Cannon Fodder problem z zapisem gry
Przepraszam wszystkich, że znowu zawracam głowę. Ale jestem kompletnym laikiem w temacie co dopiero dostał w prezencie amigę 600. Problem tkwi u mnie z zapisem gry na dyskietce. Niestety kiedy próbuję zapisać grę na czystej dyskietce to się nie udaje. Gdy kliknę format gra się wykrzacza i wyskakują czerwone literki informujące o błędzie. Mam wersję cracka fairlight. W paczce był adf o tytule save disk, ale on nie chce się nagrać na żadną dyskietkę bo ma niby za mało miejsca. Czy ten adf jest konieczny na dyskietce zapisu? Z góry bardzo za wszystko dziękuję.
[#18] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@pmizer, post #17

Zapis w grze "Cannon Fodder" musi być wykonany na specjalnie przygotowanej dyskietce. Służy do tego opcja FORMAT (dostępna w grze), która zadziała tylko na prawdziwym sprzęcie. Pod WinUAE potrzebujesz specjalnie przygotowanej czystej dyskietki w trybie Custom (która to zapewne jest tym save disk, o którym piszesz).
[#19] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@mailman, post #18

robię to na prawdziwym sprzęcie amidze 600 gdy robię format dyskietki w grze, blokuje się i wyskakują czerwone literki na czarnym tle Error
[#20] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@pmizer, post #19

stacja dysków i dyskietka sprawna, sprawdzone w xcopy
[#21] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@pmizer, post #20

Zrób to co napisałem w poście #16. Wtedy będę mógł powoedziec coś więcej
[#22] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@pmizer, post #19

Ta gra tak ma, a konkretnie wersja cracku niezbyt dobra, ze prawie zawsze sie wywali na stworzeniu dyskietki do zapisow.
Rozwiazan jest pare:
1. Probowac az do skutku az sie stworzy (za pomoca Format w grze) taka dyskietke, ja bodaj paredziesiat takich prob mialem nim zadzialalo, w wczesniej byly ciagle guru.
2. Znalezc poprawiona wersje cracka FLT, bo taka istniala.
3. Sformatowac dyskietke na cracku innej grupy, bo chyba dyskietki do zapisow sa kompatybilme, ale nie sprawdzalem tego.
4. Podobno dyskietki w formacie Atari ST/PC nie powodowaly takich problemow. Czyli stworzyc taka dyskietke na Amidze.
[#23] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@Don_Adan, post #22

Znalezc poprawiona wersje cracka FLT, bo taka istniala.

To jest chyba ta wersja: Cannon Fodder (1993)(Virgin)(Disk 1 of 3)[cr FLT][f load - save FLT]
[#24] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@AmiClassic, post #23

Ciekawe gdzie teraz są te kompy ze stolików i w pudełkach, kto je ma, czy może zezłomowane. Nigdy się nie dowiemy, ale fajnie podumać. Jak napisano w jednym z dem na małe Atari: "ktoś skołował nam czas..."
[#25] Re: Cannon Fodder problem z zapisem gry

@AmiClassic, post #23

Działa, ten adf pomógł. Bardzo wszystkim dziękuję za wskazówki i pomoc!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem