kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam gry
Witam. Pamiętam jak kiedyś widziałem filmik na Youtubie, gdzie pokazana była gra. Niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć. Pamiętam, że była to platformówka, grało się czerwoną postacią chyba robotem, strzelało się do takich jakby os i ładowanie poziomu było bardzo podobne to takiego jak w Turricanie. Jeśli ktoś mógłby pomóc mi tą grę odnaleźć, bardzo dziękuję.
[#2] Re: Szukam gry

@ksx, post #1

Under Pressure ?
[#3] Re: Szukam gry

@ksx, post #1

1
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Szukam gry
[#5] Re: Szukam gry

@ksx, post #1

Metal Law
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Szukam gry
[#7] Re: Szukam gry

@Irek´72, post #3

Tak to to. Dziękuję bardzo
[#8] Re: Szukam gry

@ksx, post #7

Witam, też szukam gry w która w latach 90 się grało na A500. To coś w stylu tetris na 2 osoby, ekran podzielony pionowo, zamiast klocków kulki i się układało kolorami. Po ułożeniu koloru min3 kule przeciwnikiowi leciały kamienie.
Może ktoś coś pamięta jaki to tytul?
[#9] Re: Szukam gry

@Andyyy8011, post #8

Może to któraś z tych:

https://amiga.abime.net/games/list/?quickmatch-id=69
[#10] Re: Szukam gry

@mailman, post #9

Tak jest, to outfall !!! Dzięki za szybką pomoc! Jutro muszę ją wyszperać i z dzieciakami zagrać:). Nie widzę na whdload więc cza będzie wrzucić na goteka.
Ps dwie kolejne pozycje z linka też są godne uwagi, cza będzie to sprawdzic.
[#11] Re: Szukam gry

@ksx, post #1

W latach 90'tych znajomy przyniósł mi przygotówkę. Pamiętam, że akcja rozpoczynała się w pomieszczeniu. Nie pamiętam czy było to biuro czy może małe mieszkanie. Prawdopodobnie ktoś po nas zmierzał a my musieliśmy uciekać. Klimat był chyba lekko futurystyczny a wydostać z pomieszczenia należało się przez okno. Przepraszam, że tak mało informacji...ale było to tak dawno. Grę miałem pożyczoną i udało mi się wyjść jedynie z tego pomieszczenia. Być może ktoś podpowie tytuł i uda mi się wrócić do tego... szeroki uśmiech
[#12] Re: Szukam gry

@streetleft, post #11

Stawialbym na Future Wars albo Operation Stealth.
[#13] Re: Szukam gry

@streetleft, post #11

Dodam jeszcze, że była to przygodówka point and click
[#14] Re: Szukam gry

@streetleft, post #11

Może Lure of the Temptress? Tam jest co prawda loch, a nie mieszkanie, ale mogły Ci się nałożyć różne gry.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:41:57 przez TuReX
[#15] Re: Szukam gry

@Don_Adan, post #12

Stawialbym na Future Wars albo Operation Stealth.

Popatrzyłem na longplay... i taki przebłysk mam, że mogł być to Future Wars szeroki uśmiech
[#16] Re: Szukam gry

@TuReX, post #14

Lure of the Temptress akurat jest mi bardzo dobrze znana. Future Wars już bardziej mi pasuje do tego co pamiętam. Nie jestem do końca jednak przekonany, czy na pewno był to ten tytuł.

Dziękuję za podpowiedzi :)
[#17] Re: Szukam gry

@streetleft, post #11

Jak przez okno to Indiana Jones The Last Crusade no ale to prawie na początku się przez okno wychodzi żeby uniknąć spotkania ze studentami. Na pewno nie jest to gra futurystyczna. Future Wars mi nie pasują bo tak naprawdę zaczynamy w windzie technicznej na ścianie budynku i wchodzimy doń przez okno ale nikt nas nie goni. W Lure of the Temptress to się z lochu wychodziło a nie przez okno. W Operation Stealth nie wychodzi się przez okno a normalnie z gabinetu szefa i jedzie na lotnisko.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 15:51:02 przez Madman
[#18] Re: Szukam gry

@Madman, post #17

Jones The Last Crusade to nie to. Pamiętaj, że był to gatunek point and click. Przez tyle lat obraz jest nieco rozmyty jak to w ogóle wyglądało. Było to ponad 25 lat temu. Tytuł włączyłem raz. W każdym razie Future Wars spodobał mi się. Sprubuję ukończyć tytuł. Gdyby jednak coś mnie olśniło pomysł lub wpadnę na inną grę to dam znać.
[#19] Re: Szukam gry

@streetleft, post #18

nadmienię, że Future Wars ma świetny soundtrack, który w ostatnich latach doczekał się aranżacji od grupy Generation Delphine (nazwa hołdująca producentowi - Delphine Software). Można odsłuchać na ich bandcampie: https://generationdelphine.bandcamp.com/album/time-travellers-a-tribute-to-future-wars-2. A późniejsze Operation Stealth od tych samych ludzi bije na głowę wszystkie przygodówki (w grze wcielasz się w postać tajnego agenta Johna Glamesa, którego nazwisko i wizerunek nie bez przyczyny kojarzyć się mogą z Jamesem Bondem, bo i on miał być pierwotnie głównym bohaterem i pod takim nazwiskiem występuje w amerykańskiej wersji gry, wydawanej tam pod nazwą The Stealth Affair) i muzycznie jest jeszcze lepsze, z analogiczną aranżacją czekającą w kolejce na 2025. OK



Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 10:35:19 przez snajper
[#20] Re: Szukam gry

@streetleft, post #11

Jedynie co mi przychodzi do głowy to gra Flight of the Amazon Queen. Pierwsza lokacja to pomieszczenie z którego musimy wyjść przez okno zjeżdżając po prześcieradłach. Co do klimatu to raczej nie futurystyczny.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 10:51:51 przez vimothep
[#21] Re: Szukam gry

@streetleft, post #18

Może Beneath a Steel Sky, klimat futurystyczny, ścigają nas od początku ale nie uciekamy przez okno a przez drzwi.
[#22] Re: Szukam gry

@streetleft, post #18

Jones The Last Crusade to nie to. Pamiętaj, że był to gatunek point and click.

No a Indiana Jones: The Last Crusade to co jak nie point n' click?
[#23] Re: Szukam gry

@Madman, post #22

Bijatyka, tłuczesz się na pięści przecież, właściwie od samego początku
[#24] Re: Szukam gry

@Lapka555, post #23

Crusade ukazała się w dwóch wersjach.
https://www.mobygames.com/game/534/indiana-jones-and-the-last-crusade-the-graphic-adventure/screenshots
https://www.mobygames.com/game/1146/indiana-jones-and-the-last-crusade-the-action-game/screenshots
Ta druga także na 8bit.

Podobnie było z Atlantis. Dwie wersje i ta arcade także dla 8bit, a przygodówka tylko na 16bit.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 21:34:57 przez ZorrO
1
[#25] Re: Szukam gry

@ZorrO, post #24

O tym pisałem ;)




Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 01:21:09 przez Lapka555
[#26] Re: Szukam gry

@Lapka555, post #25

Gdyby kolega nie pytał o point'n'click to bym nie pisał o Indianie bo kto mając amigę nie grał w Indianę Jones, nawet dla tej sceny wyżej wymienionej?
[#27] Re: Szukam gry

@Madman, post #26

Ja np przez 6 lat posiadania Amigi nie grałem na niej w żadnego Indianę.
Miałem w tym czasie demo jakiegoś Indiany 3D na PSX ale był słaby przy Tomb Rajderkach. :)
[#28] Re: Szukam gry

@ZorrO, post #27

Ja przeszedłem obie ale to było koło 1993 roku.
1
[#29] Re: Szukam gry

@Madman, post #26

Ogólnie na YT przeglądam gameplay-e lub longplay-e tytułów, które podsyłacie. Trafiłem na arcade
https://www.youtube.com/watch?v=ccpP6cfLW-M&t=321s&ab_channel=Abandonware
To mnie zmyliło Zerknąłem teraz na wersję p&c. Niestety to nie to :/
[#30] Re: Szukam gry

@nostrum666, post #21

Może Beneath a Steel Sky, klimat futurystyczny

To nie to To musiało być Future Wars. Ale dzięki za tytuł! Wpada na moją listę do ogrania. Podoba mi się klimat Późnymi wieczorami nadrabiam zaległościszeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem