[#1] Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]
Witam wszystkich,
szukam Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]
https://www.mobygames.com/game/67741/ko%C5%82o-fortuny/
W 2012r była dostępna pod poniższym adresem
http://shoonay.thecompany.pl/Games/Amiga/Disk/K/Kolo%20Fortuny%20-%20Q.U.S.%20soft%20%5b1993%5d.zip
może ktoś ma ją w swojej kolekcji?
[#2] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #1

Elo,

próbowałeś ?

https://web.archive.org/
[#3] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@PrzemasIII, post #2

Tak ale bez rezultatu :(
[#4] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #3

Miałem grę uploadowaną w trzech miejscach, usunięto mi ją bo łamała prawo własności. Tak że ten....
[#5] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@Stoopi, post #4

Chętnie bym się dowiedział która firma zgłosiła roszczenie. Według mnie to jest tytuł PD nigdy nie wydany komercyjnie. Jeśli ktoś wie kto to wydał w Polsce to proszę o info.
[#6] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #5

Obstawiam, że nazwa bo jest zastrzeżona od dawien dawna, jak smurfy ;)
1
[#7] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #5

jakaś firma , nazwy nie wspomne, w imieniu SONY.
[#8] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@juen, post #6

Wydaje mi się, że nie chodzi o nazwę bo innych gier o tym samym tytule z sieci nikt nie pousuwał. Dziwne, że tylko ta zniknęła :(
[#9] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #8

O nazwe chodzi, te wszystkie gry z nazwa Kolo Fortuny prosily sie o klopoty, bo byly robione na zywiol bez licencji, choc to byly lata, gdzie za bardzo sie tym jeszcze w Polsce nie przejmowano. Dlatego tez firmy jak TSS nazywaly gre Fortuna a inne Kolo Szczescia.
W sieci znalazlem jeszcze to, ale nie wiem jaka to wersja, bo nie mam sprawnej Amigi. Jak bedziesz mial szczescie to to jest to.

link
[#10] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@Don_Adan, post #9

Dzięki serdeczne za info. Link, który podałeś to niestety wersja Rookies :(
Przejrzałem całego chomika wzdłuż i wszerz i niestety wersji, której szukam nie ma :(
Jedyna nadziej, że ktoś ma w prywatnej kolekcji.
Mówi się, że nic w sieci nie ginie :P
[#11] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #10

Sprobuj z nim, pisze ze adiministruje 2000 polskimi grami, moze ma jakies ciekawostki.

link
[#12] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #10

skontaktuj się z tym gościem. On w 2014 dodał screenshoty z tej wersji KF na mobygames, a nigdzie indziej w internetach ich nie widzę. 🧐 siedzi, pije i chrupki



/edit o, uprzedzono mnie.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 20:25:23 przez snajper
[#13] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@Don_Adan, post #11

Napisałem do niego w tej sprawie ale póki co nie odpisał. Mam do niego prywatnego maila.
Gość zrobił super robotę dodając do mobygames "wszystkie" Polskie gry na wszystkie platformy.
Rzeczywiście ma olbrzymia kolekcję Polskich gier. Dzięki niemu odnalazła się np. gra "Żmija" pod DOSa uważana za całkowicie zaginioną.
[#14] Re: Kolo Fortuny - Q.U.S. soft [1993]

@rygar997, post #13

Prowadzi muzeum komputerowe to pewnie mu latwiej o jakies stare polskie gry na stare komputery. W sumie bodaj jedyna kopia Babylonian Twins na Amige tez jest w jakims kanadyjskim muzeum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem