kategorie: Szukam gry
[#1] Szukam gry
Witam wszystkich.
Szukam gry ze starych dobrych czasów, a że mało popularna to może uda mi się przy Waszej pomocy. To była gra handlowa. Pływało się po mapie żaglowcem i zawijało od portu do portu handlując towarami. Pamiętam że chyba na dole mapy była jakby wyspa z czaszką gdzie można było napotkać różne niespodzianki.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2023 14:24:51 przez Maryw
[#2] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

Pirates! Gold
[#3] Re: Szukam gry

@snajper, post #2

O! Aż sprawdzę tą wyspę niespodziankę. Dotąd grałem tylko w wersję ECS (bez Gold), a tam tego wątku chyba nie ma. Są za to losowe mapy z lokalizacją skarbów dostępne w tawernie.
[#4] Re: Szukam gry

@Rafał A-3000, post #3

Dzięki za odp. To było coś bardzo podobnego ale jakby mapa świata mała taka była. To raczej nie ta gra, choć musze dobrze jeszcze obejrzeć.
1
[#5] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

[#6] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

Hej
Zobacz to link
[#7] Re: Szukam gry

@Wankowicz, post #6

Dziękuję Wam za szybką odp. Niestety to raczej żadna z tych gier. Żebym miał za szczeniaka jakiś inny komp ale miałem tylko a500.. Jakby ktoś kiedyś wpadł przypadkiem na grę o którą mi chodzi, to wskazówka: wysepka z czaszką na mapie. Tam chyba jakis skarb np. można było zastać albo inną niespodziankę.
pozdrawiam wszystkich amigowców!
[#8] Re: Szukam gry

@Maryw, post #7

To jedyna mapa jaką kojarzę z czaszką z tych czasów :D

[#9] Re: Szukam gry

@Mirq, post #8

Grałem jeszcze w kilka morskich gier ale tą mapę Karaibów to kojarzę tylko z piratami.
[#10] Re: Szukam gry

@Rafał A-3000, post #9

skoro temat gier z czaszką i wyspą jest na razie wyczerpany to podepnę sie pod wątek z innym pytaniem:

widzialem kiedys przez chwile grę na Amigę w której pływało sie pod wodą (grafika była chyba wektorowa o ile pamietam) i były tam jakies stworzenia które chyba były wielorybami (zrobionymi w 3D). Nie wiedzialem wtedy o co w tej grze chodzi (czy to symulator czy cos innego) czy ktoś kojarzy cos na ten temat

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2023 23:14:08 przez Azakiel
[#11] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

1869
[#12] Re: Szukam gry

@Azakiel, post #10

Subwar 2050?
[#13] Re: Szukam gry

@Azakiel, post #10

Jaws: The Computer Game
[#14] Re: Szukam gry

@Hubez, post #13

dziekuje Panowie za odpowiedzi i za poswiecony czas to zadna z tych gier (wydaje mi sie ze tej grze nawet nie było kokpitu) to musiala byc jakas niszowa produkcja chyba, jesli ktos przypadkiem trafi na cos podobnego to opisu to niech napisze (nie ma pospiechu, po prostu jestem ciekaw co to za gra była)
[#15] Re: Szukam gry

@Azakiel, post #14

A nie chodzi o fragment dema TBL - Starstruck?
[#16] Re: Szukam gry

@readwrite, post #15

Delfina to kojarzę z Captured Dreams.
1
[#17] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

ja stawiam na ports of call

https://amiga.abime.net/games/view/ports-of-call
[#18] Re: Szukam gry

@HOŁDYS, post #17

Nie no.. Ports of call to majstersztyk. W tej chwili mam zainstalowane na telefonie i gram!
[#19] Re: Szukam gry

@nostrum666, post #16

Chodzi o rekina płynącego nad dnem, a i były jeszcze ławice ryb i te faktycznie mogły być w CD.
[#20] Re: Szukam gry

@Maryw, post #1

Pirates of the Barbary Coast na małym Atari
1
[#21] Re: Szukam gry

@Jacques, post #20

Nie.. ja nawet zacnego Atari nie posiadałem.
[#22] Re: Szukam gry

@readwrite, post #19

OK
[#23] Re: Szukam gry

@Azakiel, post #10

widzialem kiedys przez chwile grę na Amigę w której pływało sie pod wodą (grafika była chyba wektorowa o ile pamietam) i były tam jakies stworzenia które chyba były wielorybami (zrobionymi w 3D)


Może chodzi o Eye of the Storm?
link
[#24] Re: Szukam gry

@readwrite, post #15

A nie chodzi o fragment dema TBL - Starstruck?


dziekuje za odpowiedź ale na pewno nie
[#25] Re: Szukam gry

@PopoCop, post #23

Może chodzi o Eye of the Storm?


dziekuje za odpowiedź, jest duże prawdopodobieństwo ze to ta gra, niestety ludzka pamięc jest zawodna

napisze z pamięci co się zgadza w tej grze z tym co jeszcze pamietam:

- minimalistyczny interfejs podczas pływania/latania
- brak lądu
- dosyc skromna grafika 3D

nie przypominam sobie zeby tam sie strzelało ale moze tak, pamietam jak przez mgłę ze te wieloryby wydawały odgłosy jak wieloryby (nie wiem czy tutaj też tak jest)

mozliwe ze to ta gra (tak na 70%)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem