[#1] Dune remake AGA
Post z innego forum ktory mi wyskoczył
Kolega przygotował piękne grafiki do Dune w Aga
I szuka kodera:
https://www.amigafrance.com/forums/topic/dune-remake-version-aga/?fbclid=IwAR3Tj8Aqd1LFpWkPUrv-TRLJFaCkcwE4kFw1Q2w5LyvV2MtWzQ7IMJdB2lk
8
[#2] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

spoko

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 18:40:06 przez Dorian3d
[#3] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Niby fajne, ładne ale. No właśnie jest to ALE. Tak w ogóle to mógł się zabrać za drugą część w wyższej rozdzielczości.
2
[#4] Re: Dune remake AGA

@amikoksu, post #3

Po co skoro jest?
[#5] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Bardzo fajne grafy OKOKOK
[#6] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

wyglądaja jak wygenerowane przez ai ale ok. Jak dla mnie najsensowniej zrobić POCa dla ScummaVM. Jak zadziala to zrobic natywnie.
4
[#7] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

WOW Akurat do mnie takie odświeżenie trafia. Ta koncepcja graficzna!!... poprostu trafia w mój gust. Chciałbym aby projekt nie umarł śmiercią naturalną. Oby na grafikach się nie skończyło. Napalam się na takie newsy a później pozostaje niespełniony Implementacja tego oraz rozszerzenie zawartości to już inna para kaloszy.
[#8] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Niby dobry pomysł pograć znowu w Dune na Amidze - jednak sam będąc fanem Dune, Dune II polecam uwspółcześnioną grę na Steamie. Gra się rewelacyjnie.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 16:10:17 przez PWS
1
[#9] Re: Dune remake AGA

@michal_zukowski, post #6

Czy to jest zrobione na A1200 i ciągnie to AGA? Te grafiki z lewej strony są chyba zbyt ładne jak na możliwości AGA. Popraw mnie bom laik.
[#10] Re: Dune remake AGA

@KM_Ender, post #9

aga nie ma przeciez tragicznej grafiki
[#11] Re: Dune remake AGA

@michal_zukowski, post #10

No, ale tylko 2MB Chip Ram. Jeżeli na Amidze 1200 da się zrobić taką grafikę jak te postacie po lewej stronie, to jestem pod wrażeniem. Serio szok.
[#12] Re: Dune remake AGA

@KM_Ender, post #11

Przecież to 320x256, to w 8 bitach zajmuje 80kB. Dużo mniej niż 2MB.
1
[#13] Re: Dune remake AGA

@KM_Ender, post #11

Najniższa rozdzielczość.

[#14] Re: Dune remake AGA

@koczis, post #13

lepiej dać wyższą rozdzielczość
:)
[#15] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Ale że jak szuka programisty? Że ktoś ma jeszcze raz napisać tę samą grę, bo kilka obrazków jest nowych? Jeżeli ktoś jest tak zdolny to nie lepiej zrobić coś własnego, oryginalnego niż wkładać lata roboty w zrobienie tego co wszyscy znają od dziesięcioleci? Te kilka pełnoekranowych obrazków to jest kilka procent grafiki w grze. I tej łatwiejszej, która nie musi się z niczym zgadzać, nie musi podlegać różnym zasadom, spełniać jakichś wymagań - po prostu ma być wyświetlona.
Taka reimplementacja gry to musi być straszna, niewolnicza robota na podstawie bardzo konkretnych wymagań do których w dodatku nie ma dokumentacji. Dosłownie jak w pracy tylko, że za darmo. szeroki uśmiech A wynikiem tej tytanicznej pracy i tak będzie tylko to co dzisiaj każdy może sobie uruchomić. Trochę szkoda potencjału, marnowania kreatywności na taką odtwórczość.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 07:50:56 przez MDW
4
[#16] Re: Dune remake AGA

@MDW, post #15

Trochę szkoda potencjału, marnowania kreatywności na taką odtwórczość.


A gdzie tu kreatywność? Grafiki robi AI, na podstawie oryginałów. Dialogów nie trzeba wymyślać, bo już są. Potrzebna "tylko" ciężka praca kodera, żeby to posklejać według mniej-więcej tego samego algorytmu co w pierwowzorze. Ciekawe czy się takowy znajdzie...
2
[#17] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Dodajmy że najlepiej gdyby koder był francuskojęzyczny.
[#18] Re: Dune remake AGA

@mailman, post #17

Najlepiej ten co robi grę Magazynier
4
[#19] Re: Dune remake AGA

@koczis, post #13

I ciekawe czy będą poruszać ustami hihi. Jak dla mnie to ta podmiana tych grafik to bezsens, ale zapewne ktoś znajdzie chęć na zagranie w tę wersję żeby sobie obrazki pooglądać i podziwiać ten pikselart...
1
[#20] Re: Dune remake AGA

@recedent, post #16

Grafiki robi AI, na podstawie oryginałów.

Jeżeli to jest tylko AI to sprajty pewnie będą stare. :) AI może odwalać efektowną popisówkę w obrazkach w których nie ma żadnych konkretnych wymagań, w których możne puścić wodze swojej sztuczno-inteligentnej fantazji i nie będzie to miało wpływu na grę. Gdy pojawią się jakieś bardzo konkretne wymagania, jakieś bardzo konkretne ustawienia klatek animacji to fantazjowanie się nie sprawdzi. Trzeba będzie wziąć do łapy mysz i to faktycznie wydziobać (czy przynajmniej przerobić to co wyszło z AI), bo nic z tego nie wyjdzie.

W latach 1989-1993 miałem takiego bardzo fajnego kumpla (który mnie "zaraził" komputerami). Jeszcze na Atari XL/XE bardzo chcieliśmy zrobić grę i on próbował kilka razy. Zawsze zaczynał od strony tytułowej, definiowania zestawu znaków i... wszystkie projekty na etapie strony tytułowej i jakiegoś zupełnie nieistotnego elementu gry, się kończyły. Ja miałem odwrotnie - robiłem mizerne rzeczy ale jednak dwa razy udało mi się coś skończyć, wysłać do Avalonu i dostać odpowiedź, że jest to za słabe żeby wydać. szeroki uśmiech

Pełnoekranowe obrazki to są ostatnie 0,25% gry jakie powinno się robić. Chyba, że ma to być ciekawostka, pokaz możliwości AI. To wtedy jak najbardziej tak. Efekty pracy takiego Ai faktycznie SĄ IMPONUJĄCE. Ja nigdy nie zrozumiem jak coś takiego może powstać. Jeszcze do niedawna te generowane obrazki technicznie były bardzo słabe. Oglądając je na powiększeniu ręce opadały, bo to były koszmarki. Dzisiaj efekty są powalające. Te obrazki tez od strony technicznej są perfekcyjne. Przyznam się, że mnie takie narzędzia bardzo zniechęcają do robienia czegokolwiek. szeroki uśmiech Nie widzę w tym jakiejkolwiek mojej roli i czuję się jak alpinista, któremu proponuje się, że zostanie podrzucony na szczyt góry śmigłowcem.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 16:29:41 przez MDW
[#21] Re: Dune remake AGA

@MDW, post #20

Mnie zastanawia, czy takie graficzne AI potrafi juz utrzymac cos takiego jak spojnosc koncepcji przy takiej przerobce. Chodzi mi o ilosc max kolorow, rozdzielczosc, postacie, pojazdy, budynki itp. Zeby nie bylo tak, ze na jednym obrazku ta sama osoba, budynek czy pojazd wyglada inaczej niz na innym obrazku. Swoja droga akurat przygodowki jak Dune to sa raczej slabe gry do przerabiania grafiki wedlug mnie. Zwykle przechodzi sie taka gre tylko raz, nawet stopnia trudnosci tam nie ma. Co innego strategia czy nawet jakas gra zrecznosciowa, ma duzo wiecej grywalnosci. Nie pamietam, zebym jakas przygodowke przechodzil 2 razy, no chyba, ze solucje do takiej gry pisalem.
[#22] Re: Dune remake AGA

@Don_Adan, post #21

A to nie jest tak, że podajemy pewne parametry wejściowe (rozdzielczość, ilość kolorów, paleta etc.) by całość generowanych grafik trzymać 'w ryzach'? I nie wyobrażam sobie by owe obrazki były generowane w całości... zakładam, że to pojedyncze elementy, które następnie się łączy w całości na zasadzie tło + postać + obiekt1 + obiekt2 etc.
[#23] Re: Dune remake AGA

@RadziN, post #22

Nie wiem, nie uzywam graficznych AI. Ale w takiej przygodowce jak Dune jest duzo grafiki, i nie wiem czy na raz ja zalapie AI, i bedzie potrafil rozpoznac, ze to ta sama rzecz, budynek czy osoba tylko w innym rzucie albo w srodku ciemnej nocy. Mi to raczej wyglada na przerobki pojedynczych obrazkow, a nie calosci.
[#24] Re: Dune remake AGA

@MDW, post #20

W sumie to z tego co czytam na forum przytoczonym w poście #1 to twórca pomysłu (i grafiki) planuje grę "poszerzyć" względem oryginału - zarówno pod względem postaci jak i lokacji. No to w sumie mamy bardziej ponowną adaptację niż reimplementację...

Tak czy siak - pewnie tylko czekać aż zapukają mu do drzwi prawnicy z "cease and desist"...
[#25] Re: Dune remake AGA

@recedent, post #24

Czyli jak dla mnie to jeszcze wiekszy fantysta niz mi sie wydawalo na poczatku. Takie rzeczy to raczej robi sie tylko w formie MODOW na PC-ta, gdzie nie jest wazne, ze ktos ma za slabego PC-ta, i gdzie programy do tworzenia MOD-ow sa dostepne. Na Amidze to raczej tylko proste przerobki sa mozliwe, chyba ze ktos stworzy gre od poczatku. Ale jakos nie widze, za bardzo chetnych do tego typu pracy, czemu sie wcale nie dziwie.
1
[#26] Re: Dune remake AGA

@mateusz_s, post #1

Jak dla mnie to są koszmarki wytworzone przez sztuczną "yntelygencje". O wiele ciekawsze było by zrobienie wersji AGA na podstawie grafiki z VGA.



Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 08:41:28 przez Solo Kazuki
1
[#27] Re: Dune remake AGA

@Solo Kazuki, post #26

Bez przesady. To by dopiero była strata czasu sądząc po zamieszczonych obrazkach
1
[#28] Re: Dune remake AGA

@Solo Kazuki, post #26

Zgadza się. Te wygenerowane obrazki niby fajne, ale tragikomiczne. Nie pasują do tej gry.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem