kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige
Witam.
Kupilem karte z dopalem - 68040,25 mhz,32 mb ram i strasznie chce zobaczyc stare hity takie jak Duke 3d Nukem, Quake czy ew.Wolfenstein.
Wiem,ze te gry zostaly zrobione na Amige ale za nic w swiecie nie moge sciagnac wersji dzialajacych...

Please help :)
1
[#2] Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige
Witam.
Kupilem karte z dopalem - 68040,25 mhz,32 mb ram i strasznie chce zobaczyc stare hity takie jak Duke 3d Nukem, Quake czy ew.Wolfenstein.
Wiem,ze te gry zostaly zrobione na Amige ale za nic w swiecie nie moge sciagnac wersji dzialajacych...

Please help :)
1
[#3] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

Quake Player

Miłego rozczarowania szybkością. Na taki configu to jakieś 4-5fps.
[#4] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Wankowicz, post #3

Gdzie moge wiec to znalezc by sie rozczarowac ? :)

Doom chodzi przyzwoicie….

Wedlug sysinfo jestem 0,97 szybki jak Amiga 4000 25 mhz


Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 17:42:40 przez Jasiu1976
[#5] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

Duke3d i JFDuke3d

http://users.neoscientists.org/~dante/

https://aminet.net/package/game/shoot/jfduke3d
1
[#6] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #4

Gdzie moge wiec to znalezc by sie rozczarowac ? :)


Przecież podałem Ci linka...
[#7] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Wankowicz, post #6

Sorry nie doczytalem tematu :)

Thanks,ide sie rozczarowac :)
[#8] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #2

Gry nie zostały zrobione na Amigę ale ich porty, dostępne na aminecie. Do uruchomienia potrzebujesz oryginalnych plików pecetowej gry. W przypadku dooma to chyba pliki .wad.
[#9] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

AmiDukeAGA
z

2024-02-12
link





Links:

http://eab.abime.net/showthread.php?p=1043667 (AmiDuke thread on EAB)
http://www.gog.com/game/duke_nukem_3d_atomic_edition (game data)
http://fabiensanglard.net/duke3d/ (Duke Nukem 3D code review)
https://github.com/fabiensanglard/chocolate_duke3D (Chocolate Duke3D)
http://aminet.net/package/driver/audio/ahiusr_4.18 (AHI Audio system)
https://www.youtube.com/watch?v=NlkxvDx27sY (AHI setup guide)

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 20:19:03 przez Dorian3d
1
[#10] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

Ja mam następujące gry RTG (z pamięci):

- Diablo
- Heroes of Might and Magic 2
- Abuse
- Duke Nukem 3D
- Quake
- Doom

Chyba tyle. A co do tego skąd ściągnąć to koledzy już wspominali. Aminet (najlepiej) + oryginalne pliki np. z GOG. Ważne są wersje dokładne aby się zgadzały - gra + pliki.

Istnieje jeszcze jedna opcja, zaletą jest że gry są skonfigurowane i działają. Należy je poprostu skopiować z odpowiedniego katalogu obrazu systemu Caffeine dla PiStorm.

Powyższe tytuły działają na konfigu 060 z FPU. Jeśli masz FPU, to na 040 powinno Ci wszystko chodzić, jedynie ewentualnie z mało zauważalnym lagiem. Mam tylko wątpliwość z DukeNuke'em.
[#11] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@_DiskDoctor_, post #10





2
[#12] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Dorian3d, post #11

Zapomniałeś o Dark Forces

2
[#13] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@waldiamiga, post #12

tak ale mam na dysku :)
[#14] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

Z amigowych RTS warto polecić tytuły takie jak gloom deluxe i alien breed3d. Na 040 będą już chodzić przyzwoicie.
2
[#15] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Bociek78, post #14

Alien breed 3d 2. I bardziej fpp.
2
[#16] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Bociek78, post #14

RTS? A może raczej FPS?
1
[#17] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@nostrum666, post #16

Oczywiście FPS. Pomyłka.
[#18] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #4

18 mipsow w sysinfo jest wystarczajace do portu wolfa3d i amigowe gry doomopodobne pisane od razu pod AmigaOS.

Symulatory wektorowe bardzo fajnie chodza juz na 68030
[#19] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@HOŁDYS, post #18

Z FPU.
[#20] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

Pobierz sobie obrazy dystrybucji AGS (www.amigagameselector.co.uk) lub Coffin (chyba najlepsza składanka klasycznego AmigaOS ale ciężko wykopać z darknetu ). W nich znajdziesz to co wymieniłeś i więcej, łącznie z plikami, które potrzebne są do uruchomienia bo na Aminecie tylko masz binarkę bez plików z mapami itp. Jest jeszcze dystrybucja PIMIGA (znajdziesz na serwerze grandis.nu) tam też może to być ale nie jestem pewien...
[#21] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Jasiu1976, post #1

A ja polecam złożenie sobie jakiegoś Pentium 150 z SB, póki jeszcze to jest tanie, i zagranie w pecetowe gry w oryginale.
Do tej pory nie wiem, czy my amigowcy odpalając port dooma czy quake robimy to żeby wyleczyć jakiś stary kompleks, czy rzeczywiście ktoś kończy na tych kilkunastu fps te gry.
3
[#22] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Ralpheeck, post #21

Podchodząc w tak "racjonalny" sposób to najlepiej od razu wyrzucić Amigę bo wszystko można przecież lepiej i szybciej zrobić na Windowsie i ewentualnie na WinUAE.

Jeśli chodzi o te stare 3D to nawet składak Pentium nie jest potrzebny bo na Steamie są dostępne te starocie dostosowywane do współczesnych Windowsów. Taniej wyjdzie niż składanie starego Pentiuma.

Ale chyba nie na tym polega współczesna zabawa w Amigę ?
3
[#23] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@prz, post #22

Podchodząc w tak "racjonalny" sposób to najlepiej od razu wyrzucić Amigę bo wszystko można przecież lepiej i szybciej zrobić na Windowsie i ewentualnie na WinUAE.
- dokładnie... piep...rzą tu ludzie takie głupoty, że aż żal czytać.. jak już kiedyś pisałem, niektórzy nie wiedzą po co wrócili do Amigi... aby jakieś Amigi z RTG ( kto miał taką Amigę w np. 1995?.. NIKT), x5000, wampiry i inne mac-i na jakieś gorsze systemy przerabiają i uważają że Amigują... niestety nie potrafią się pogodzić z ograniczeniami Amigi i nie potrafią korzystać z jej zalet... szkoda gadać....
2
[#24] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@_DiskDoctor_, post #10

Istnieje jeszcze jedna opcja, zaletą jest że gry są skonfigurowane i działają. Należy je poprostu skopiować z odpowiedniego katalogu obrazu systemu Caffeine dla PiStorm


albo podobnie, pobrać gotowy system PiMiga. Tam są wszystkie te gry więc można sobie je stamtąd skopiować.
1
[#25] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@RokiS, post #23

kto miał taką Amigę w np. 1995?

A czemu nie np. 1985? Miał ktoś w Polsce Amigę? Nikt. Lepiej się zajmować atari albo c64 czy innymi spektrumnami.
2
[#26] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@amikoksu, post #25

Jasne. Jak wsadzisz emulator Amigi do obudowy Amigi to będziesz mógł mówić, że masz rakietę w obudowie Amigi. Tylko czy będzie to jeszcze Amiga dlatego, że z zewnątrz będzie tak wyglądać ?
[#27] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@prz, post #26

Ale że Amigi (przynajmniej niektóre) nie były przystosowane do rozbudowy?

Ja rozumiem, że niektórzy żyją w stereotypie pięćsetki - tv, dzoj i dyskietki, ale żeby aż tak.



Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 16:10:04 przez amikoksu
1
[#28] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@amikoksu, post #27

Tak, Amiga była przeznaczona do rozbudowy po to, żeby uzyskać szybszą Amigę w czasach kiedy szybszej Amigi nie można było uzyskać inaczej. Tylko jaki jest sens w dzisiejszych czasach kosztownego upychania w obudowę Amigi jej emulatora (!), jeśli to samo, a nawet lepiej, można uzyskać na WinUAE w Windowsie ?
To jest różnica w podejściu do retro, o którym pisałem przy innej okazji. Można mieć autentyk, ale można też mieć coś co udaje samego siebie będąc jednocześnie czymś innym.
[#29] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@prz, post #28

Dla osoby zainteresowanej widocznie ma sens, albo się nawet nad tym nie zastanawia. Chce nową zabawkę.
1
[#30] Re: Szukam gier 3d - Quake , Duke 3d, Wolfenstein 3d na Amige

@Bociek78, post #8

Quake został wydany na Amigę w 1998 roku

https://amiga.abime.net/games/view/quake-clickboom-pxl
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem