[#1] WHDLoad Legenda pojęć
Cześć,
Wśród gier whdload mamy różnorakie wersje gier i prosiłbym czy ktoś mógłby wyjaśnić co poniektóre oznaczają bo czasami zastanawiam się która z tych wersji będzie "najlepsza".
AA - to już rozszyfrowałem chodzi o Gry AGA
AA CHIP - TU nie do końca wiem, pinball fantassies ma taka wersje ale nie wiem o co chodzi wszystkie amigi 1200 miały już maximum 2mb chip więc proszę o wyjaśnienie
Chip - domyślam się że chodzi o gry ktore wymagaja 2m chip ram?
FST - Tu jak sadze wymagana jest pamiec fast? Teraz która wersja wings of fury bedzie lepsza? Ta ktora wymaga tylko chipu czy ta wersja fast? Czy wbogole jakas roznica dzwiekowo graficzna widnieje?
File - kompletnie nie wiem
Img - też nie wiem w lemmings np mam taka wersje i taka nie wiem czym sie roznią.
Alt - ?
CD32 - Wiadomo gry w wersji cd32 najczesciej obsluguja 2 fire i sterowanie pod kontroler.
Czy jeszcze mi coś umknęło? Bede wdzieczny za opisanie i wyjaśnienie który z tych skrótów ma najlepszą oprawę audiowizualną.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 13:34:14 przez Biegu86
[#2] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Biegu86, post #1

A gdzie to takie oznaczenia są dostępne. ? Na stronie whdload ?
[#3] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Norbert, post #2

To są chyba oznaczenia używane w kolekcjach gier zainstalowanych pod WHDLoad.
File oznacza, że gra jest zainstalowana w formie plików. Img z kolei, że jest zainstalowana jako obrazy dyskietek, tzn. że jeśli gra zajmowała 2 dyskietki, to w katalogu z grą będą 2 duże pliki będące obrazami dyskietek.
1
[#4] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@PopoCop, post #3

Tak samo 1MB - gra wymaga 1 MB RAM.
[#5] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@PopoCop, post #3

To wystarczy są spytać się kogoś kto stworzył tą listę, co dana nazwa oznacza
[#6] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Norbert, post #5

Tak chodzi o oznaczenia stosowane np w ags 2.51. Ale chyba w innej paczce widziałem takie same więc sądziłem, że są to oznaczenia ogólne whdload.
Tak samo nie rozumiem czym różni sie Walker Decrunched od Walkera Crunched.

Norbert, post #2

To są chyba oznaczenia używane w kolekcjach gier zainstalowanych pod WHDLoad.
File oznacza, że gra jest zainstalowana w formie plików. Img z kolei, że jest zainstalowana jako obrazy dyskietek, tzn. że jeśli gra zajmowała 2 dyskietki, to w katalogu z grą będą 2 duże pliki będące obrazami dyskietek.

Czyli tu nie ma znaczenia nic? Obie wersje działaja tak samo i niema to dla mnie znaczenia?

Niektore z tych oznaczeń są na stronie whdownload.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 19:41:16 przez Biegu86

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 19:41:39 przez Biegu86

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 19:43:07 przez Biegu86
[#7] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Biegu86, post #6

O oznaczenia proponuję pytać autora kompilacji i/lub przeczytać do niej dokumentację.

Jeżeli chodzi o np. Walkera i wersję crunched i not-crunched, to można przeczytać dokumentację slave

During the install procedure you will be asked if you wish to decrunch the
data files. This will mean you need 4.5Mb of memory instead of 2Mb to
preload the files but the game will load almost instantly.


Ponadto niektóre gry uruchamia się na konfiguracjach z mniejszą ilością pamięci bez użycia tooltype PRELOAD. Wówczas występuje charakterystyczne mruganie ekranu podczas doczytywania danych zamiast cache'owania ich w RAM. Plikowe wersję mogą mrugać mniej. Dodatkowo slave może wspierać różne wersje tej samej gry np. NDOS, która jest instalowana jako obrazy (choć nie zawsze) lub DOS jako pliki (choć też nie zawsze).
2
[#8] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@mailman, post #7

Dziekuje za wyjaśnienia zatem o pozostałe ŕóżnicę poproszę o odpowiedź retro32 jako autora AGS 2.51. Może zechce odpowiedzieć.
[#9] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Biegu86, post #8

FST - Tu jak sadze wymagana jest pamiec fast? Teraz która wersja wings of fury bedzie lepsza? Ta ktora wymaga tylko chipu czy ta wersja fast? Czy wbogole jakas roznica dzwiekowo graficzna widnieje?


Naprawdę poczytaj dokumentację do slave, z którym masz jakąś wątpliwość.

Informacja ze slave do Wings of Fury

version 1.2a (13.11.19) done by C-Fou!:
- swap slave (default is chip slave optional fast)
(fast slave can cause sound trouble with some configurations)
[#10] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@mailman, post #9

Faktycznie, nigdy tych plików nie czytałem. Nie wiedziałem nawet że tak takowe są.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 06:16:30 przez Biegu86
[#11] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@Biegu86, post #10

Poczytaj i poczytaj.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 06:17:05 przez mailman
2
[#12] Re: WHDLoad Legenda pojęć

@mailman, post #11

https://www.whdload.de/docs/pl/opt.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem