[#1] Mc studio/wilcza buda
Dzisiaj administrator grupy mc studio na Facebooku zarchiwizował tę grupę.

Jeśli ktoś miał jeszcze jakakolwiek nadzieję, ze wilcza buda kiedykolwiek wyjdzie to dziś już nie musi mieć.

Uważam, że autorzy tej gry nieźle z nas zadrwili.



2
[#2] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #1

Czemu zadrwili? Kasę zbierali?
2
[#3] Re: Mc studio/wilcza buda

@amikoksu, post #2

Wywiady, podcasty itp itc. Narobili smaka na bardzo fajnie zapowiadającą się grę i pupa..
[#4] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #1

Zanim zaczniesz oskarżać ludzi to zadaj sobie trud i poczytaj dlaczego ta gra nie wyszła...
1
[#5] Re: Mc studio/wilcza buda

@rygar, post #4

W którym moim poście jest jakiekolwiek oskarżenie?
[#6] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #1

Najśmieszniejsze jest to, że trudno wykombinować prostszą, pod względem technicznym, grę do zrobienia. Nawet nie trzeba za bardzo ogarniać pisania pod AmigaOS. Można użyć jakiegoś Hollywood (to wyklucza najsłabsze konfiguracje), nieśmiertelnego AMOSa czy w ostateczności nawet HTMLa, który zadziała w jakimś IBrowse (przynajmniej do czegoś się przyda).

Zebrać się w kilka osób, zrobić jakąś prywatną grupę. Zaprosić do niej kogoś ktoś potrafi robić fotki, kogoś to je obrobi i dostososuje do OCS, kogoś kto narysuje proste elementy GUI i gry, jakiegoś programistę biegłego w wybranej technologii. Do tego jakieś osoby sprawne w wymyślaniu ciekawych historii, poprawnym pisaniu. Później dorzucić kogoś do dźwięków i muzyki. To na serio nie jest trudne i wymaga przede wszystkim dobrego rozplanowania projektu, rozpisania scenariusza i w miarę sensownego programisty wysokopoziomowego. No i przede wszystkim wytrwałości.

Promocję gry polecałbym zostawić na koniec gdy CAŁY projekt będzie skończony i będą trwały testy i poprawki. Raczej nie rekomenduję organizowania przedpłat czy podawania jakichkolwiek terminów, bo wiadomo jak to jest - projekt prawie na pewno nie wyjdzie, bo... życie.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2024 16:18:34 przez MDW
5
[#7] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #1

Jest inny powód niż myślisz. Ja nie będę o tym pisał, bo mi nie wypada. Też żałuję, że zawieszono prace nad grą. Wierzę jednak, że kiedyś ujrzy światło dzienneOK.
[#8] Re: Mc studio/wilcza buda

@AD99, post #7

O jakim powodzie ja myślę?
[#9] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #8

że autorzy gry zadrwili, sam napisałeś.

nie zadrwili tylko programista ma przeje..., nie miał możliwości fizycznie ukończenia gry, chociaż jest szansa że będzie mógł kiedyś do tego wrócić.
4
[#10] Re: Mc studio/wilcza buda

@juen, post #9

że autorzy gry zadrwili, sam napisałeś.



Zgadza się. Zadrwili i to bardzo nieładnie. Najpierw robi się grę a potem promocję. Tutaj było na odwrót. Zresztą MDW to bardzo dobrze wyjaśnił.

Wilcza Buda nigdy nie powstanie i nie ma to żadnych szans.
1
[#11] Re: Mc studio/wilcza buda

@MDW, post #6

Podałeś znakomity przepis na powstanie gry. Rękawy w górę i do roboty! Życzę powodzenia!
2
[#12] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #10

Jaki powód zaprzestania prac nad grą? Chyba dużo czasu im poświęciłeś że aż tak boli?
2
[#13] Re: Mc studio/wilcza buda

@gerul, post #11

Podałeś znakomity przepis na powstanie gry. Rękawy w górę i do roboty! Życzę powodzenia!


Jeśli piszesz to w stosunku do MDW, to akurat ma w swoim dorobku kilka gier (np. Pechowy Prezent, Rycerze Mroku) i furę produkcji demoscenowych. I cały czas nad czymś pracuje, ale tak jak napisał, warto chwalić się publicznie i robić marketing jak już ma się coś na etapie choćby wersji alfa lub beta.
7
[#14] Re: Mc studio/wilcza buda

@gerul, post #11

Ja niestety grzebię się z czymś już kilka lat więc rękawy mam cały czas w górze (a żeby było łatwiej to mam krótki rękaw). Tylko finiszu nie jestem pewien więc nic nie ogłaszam. Wszystko się ciągnie strasznie, bo robię sam. Nie chcę nikogo wciągać, bo nie przepadam za współpracą. Zawsze albo ktoś zawiedzie albo ja kogoś zawiodę.
Przyjdzie czas, pojawi się światło w tunelu, ogłoszę. A póki co chcę uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z jakimi stykamy się ostatnio dosyć często.

A przepis jest prostacko-banalny, bo takie jest też samo przedsięwzięcie. Jest tutaj kupa ludzi, którzy potrafią to zrobić. Tylko nie ma zgrania, czasu, wytrwałości… Każdy ma jeszcze to swoje przeklęte życie, które nie pozwala żyć. szeroki uśmiech
5
[#15] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #10

"Najpierw robi się grę a potem promocję." Ja przepraszam, ale chyba ktoś tu nie zna rynku gier...setki jeśli nie tysiące gier zaczynało od promocji zanim nawet dotrwały do 25 % wykonania. Na wszelkie platformy i wiele z nich nigdy nie powstało (po za demkiem) bo zostało to zawieszone etc..nawet w momencie kiedy gra praktycznie czekała na wydanie.
Zatem robienie zarzutu osobom, które nie są wielką firmą i robią coś po godzinach z pasji, że wypuścili swoje demo za wcześnie, a teraz nic z tego, że zadrwili - jest nadużyciem i nie ma zupełnie sensu.
8
[#16] Re: Mc studio/wilcza buda

@slawekwozniak, post #15

setki jeśli nie tysiące gier zaczynało od promocji zanim nawet dotrwały do 25 % wykonania. Na wszelkie platformy i wiele z nich nigdy nie powstało (po za demkiem) bo zostało to zawieszone etc..nawet w momencie kiedy gra praktycznie czekała na wydanie.


Zgadza się w 100%. Potem jest tego taki właśnie efekt ze strony społeczności. Wyżej masz wytłumaczone jak temu zaradzić.
1
[#17] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #3

O wstrzymaniu projektu było na forum 2 lata temu. Jakiej firmy hibernatora używasz? szeroki uśmiech
8
[#18] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #8

Hmm, zorientowali się, że Amiga nie żyje, a na martwą platformę gier się nie robi.
[#19] Re: Mc studio/wilcza buda

@_tBn_, post #17

Mój pierwszy post nie dotyczy wstrzymania prac nad wilcza budą. Heloooo.

Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Przynajmniej nie powinno.
[#20] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #19

Ale że na twarzoksiążce świat się kończy?
1
[#21] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #19

No, tak. Masz rację. Post zawiera informację o zawieszeniu grupy na FB. I ogłaszasz, że w związku z tym wydarzeniem gry nie będzie. Ciekawe jak to wydedukowałeś?
3
[#22] Re: Mc studio/wilcza buda

@_tBn_, post #21

Wystarczy sobie zebrać kilka ostatnich niusów o wilczej budzie i połączyć kropki. Planów dalszego rozwoju gry ani daty premiery tam nie znajdziesz.
[#23] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #22

@all

Spkojnie Panowie. Preorderów nie było. Więc bez ciśnienia.
Ale faktycznie jest jakiś problem, bo Marecheck (współautor gry) na kanał już nic nie wrzucił ze 2 lata.
[#24] Re: Mc studio/wilcza buda

@Wankowicz, post #22

Do podobnych wniosków można było dojść już dwa lata temu, bez zawieszania grup na FB. Wolę jednak pozostawić ogłoszenie końca projektu jego pomysłodawcy
[#25] Re: Mc studio/wilcza buda

@_tBn_, post #24

Z tego co pamiętam mignęła mi gdzieś informacja że jest problem z programistą.
Gry mi szkoda, demo było bardzo obiecujące.
[#26] Re: Mc studio/wilcza buda

@madman15, post #25

Mi jest wręcz bardzo szkoda. Wilcza Buda przestała istnieć jakiś czas po tym, jak pomysłodawca gry ją odwiedził przy zbieraniu materiału. Miejsce w dawnej formie mogło zostać uwiecznione w tym kawałku amigowego softu.
[#27] Re: Mc studio/wilcza buda

@_tBn_, post #26

Szkoda, że projekt został anulowany, bo w zasadzie silnik był gotowy...
[#28] Re: Mc studio/wilcza buda

@miki1406, post #27

Jeśli brakuje materiału foto to mam tam niedaleko. Mogę temat ogarnąć.
Że też nie pogadałem z Marechckiem dłużej na RAMie…
[#29] Re: Mc studio/wilcza buda

@madman15, post #25

Marecheck cierpliwie na każdym zlocie osobom zainteresowanym wyjaśnia co się stało. Nie jest to temat na forum publiczne.

Programista nie ma fizycznej możliwość ukończenia gry.
6
[#30] Re: Mc studio/wilcza buda

@juen, post #29

Wierzysz, że to w końcu nie wypłynie? Ja jakoś nie, cóż na takich ludzi trafiam w życiu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem