[#1] Earth 2140
Hello! Mam pytania do "starych wyjadaczy": co zwalilem, ze gra Earth 2140 otwiera mi sie w zupelnie pochrzanionej palecie kolorow? Niby to 16-bit, ale kolory sa zupelnie poprzestawiane...

Uzywam Picasso96 i karty VooDoo5 w Mediatorze.

[#2] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #1

Jaka masz wersje Picasso96?

Jaka wersja plikow: emulation.library i Picasso96API.library ?

Moze pomoze zainstalowanie nowszej wersji tych plikow (z wersji 2.1b Picasso96)?

[#3] Re: Earth 2140

@grxmrx, post #2

Dzieki za namiar na P96 w najnowszej wersji (do tej pory mialem 2.0), ale nie pomoglo...

Nie wiem czy nie mam, po prostu, zwalonej jakiejs wersji Earth2140 - uzywam tego dema z ACScoverCD 02/01.

[#4] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #3

Hmm, nie gralem w demo z ACS, ale gralem w demo z eXeCD i z tego co pamietam to nie bylo wiekszych problemow. Tzn. byly na poczatku (wieszala mi sie gra na starcie, szary ekran i zamrozenie systemu), ale pozniej juz nie bylo (nie pamietam dokladnie co sie przyczynilo do tej sytuacji, moze to byla nowsza wersja dema tej gry, ktora poprawnie obslugiwala P96 i voodoo, ale nie jestem na 100% pewien).

[#5] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #1

Zaraz , zaraz , a kiedy to sie dzieje ? Mialem podobne objawy na AGA jak zrobilem save i przy odpalaniu gry load . Nie kazdy zapis sie wywalal , wiec kazde save robilem 3x - ktores zawsze bylo OK .
Inna sprawa , to misje w demie sa zenujaco latwe . Na tej wiekszej mapie zbudowalem sobie autostrade z wiezyczkami po obu stronach , dotarlem z tym ustrojstwem do jego bazy , po czym ja tymi wiezyczkami otoczylem .
Szkoda ze wiezyczki nie strzelaja do budynkow bo ladnie by wygladalo zakonczenie misji - zadna jednostka nie bylaby nawet uszkodzona :)
[#6] Re: Earth 2140

@Darek, post #5

U mnie problem wystepuje stale. Po odpaleniu gierki juz logosy jej tworcow maja kolory zmienione, a potem jest juz kicha :( Ciekawi jak dziala oryginal, bo widzialem gre w akcji kiedys na PC i chcialbym ja miec...

[#7] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #6

Uuups... sorki , wlasnie sie polapalem ze troche mi sie pomylilo - piszac poprzednio mialem na mysli Exodus ; Earth nie uruchomie nawet bo nie mam jeszcze karty GFX .
[#8] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #1

Proponuje ustawic ENVARC:Picasso96/ShowModes na 'all', powinno zalatwic problem. Wyglada na to, ze odpala sie w zlym endianie ale moge sie mylic bo z tego co pamietam gra dziala i w little i w big.

[#9] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #1

Na stronie EPIC'a dostepny jest patch,
ale raczej tylko do pelnej wersji ktory
jak pisze "fixes problems with Voodoo cards on the Amiga".

Ale jakie to problemy, to nie wiem. Moze poprawia ten o ktorym pisales?

namiary:

PATCH

EPIC
[#10] Re: Earth 2140

@Darek, post #5

jAk to na AGA przecierz tak gra wymaga karty GFX !!! chyba ze sie myle
[#11] Re: Earth 2140

@HOŁDYS, post #10

No przeciez napisalem , ze mi sie gry pomylily - caly czas myslalem o Exodus .

[#12] Re: Earth 2140

@Baron Althaar, post #1

Znalazlem jeszcze kilka innych patchy (do pelnej wersji i do dema)

http://www.pagan-games.com/downloads/index.htm
[#13] Re: Earth 2140

@grxmrx, post #4

Sciagnij z netu nowsze demo-troche to zajmie,ale bedziesz mial pewnosc..ja na sciagnietym z netu pykalem na Virge'u-Mediator, 68040/40, Picasso96 2.1b i lazilo to(kolory byly Ok
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem