[#1] FACHOWCY
POMÓŻCIE MI PRZEGRAĆ GIERKI Z PC TAK ABY CHODZIŁY NA AMIDZE
[#2] Re: FACHOWCY

@fryc, post #1

Format pod DOS dysku na 720 kb , wrzucasz tam archiwum z gra .
Na Ami odpalasz CrossDOS i rozpakowujesz archiwum na dyskietke 880 kb .
[#3] Re: FACHOWCY

@Darek, post #2

DZIĘKI DAREK ZA POMOC ALE CROSSDOS'A MAM TEŻŚCIĄGNĄĆ Z NETU NA JAKĄ DYSKIETKĘ MAM TO PRZEGRAĆ DD CZY HD MAM AMIGE 500+
[#4] Re: FACHOWCY

@fryc, post #3

Jesli masz A500+ to prawie na 99% Masz naped dd czyli 880KB i nawet jak wlozysz dyskietke HD nagrana na grzybie to i tak jej nie zobaczycz bo grzyb ja sformatuje na 1.44. Proponuje zakleic jedna dziurke (he,he,he ) ) i sformatowac ja na grzybie i nagrac. Dalej to juz chyba wiesz?

[#5] Re: FACHOWCY

@Arbuz, post #4

Tia... Tylko jak on ma odczytać CrossDOSa z dyskietki pecetowej, skoro jeszcze nie ma obsługi dyskietki pecetowej na swojej Amisi i właśnie z tym walczy? To tak jak ze sterownikami do CD-ROMu dostarczanymi kiedyś na płycie CD:) Niestety, musisz znaleźć kogoś, kto ma Amigę i ma już u siebie obsługę dysków w formacie MS-DOS. Od niego przegrać odpowiedni .device i filesystem oraz mountlistę. Dopiero jak będziesz miał przygotowaną taką dyskietkę (lub na HDD zainstalowane to jak trzeba) będziesz się mógł pokusić o odczyt czegokolwiek z dyskietek PC (jak już ktoś słusznie zauważył 720 kB).

Z poważaniem
Mandi^ATO

[#6] Re: FACHOWCY

@Mandi^ATO, post #5

A nie masz jakiegos kumpla z A1200?

[#7] Re: FACHOWCY

@fryc, post #1

Ja tylko od siebie dodam, ze programy do zapisu ADFow na dysk dzialaja chyba tylko na kickstartach 2.0+
[#8] Re: FACHOWCY

@fryc, post #3

Frycu, mozesz sprawdzic czy nie masz Caps Locka wlaczonego?
[#9] Re: FACHOWCY

@Sebastian Rosa, post #7

Transdisk bardzo dobrze radzi sobie na K1.3.
Mozna zapisywac i odczytywac ADF
[#10] Re: FACHOWCY

@Norbert, post #9

Tylko ze te ADF tez MUSZA byc spakowane np Lha bo na dyskietke sie nie zmieszcza ( maja ponad 900 kb )
[#11] Re: FACHOWCY

@Sebastian Rosa, post #7

A500+ ma właśnie Kickstart w wersji 2.04
[#12] Re: FACHOWCY

@Darek, post #10

> Tylko ze te ADF tez MUSZA byc spakowane np Lha bo na dyskietke
> sie nie zmieszcza ( maja ponad 900 kb )

Przecież ADF to obrazy dyskietek (podobnie jak DMS) - muszą się na nią zmieścić
[#13] Re: FACHOWCY

@Jarek, post #12

Nie zmiesci sie na dyskietke 720kB poniewaz ADF ma wielkosc okolo 900kB i nalezy go czyms spakowac.
[#14] Re: FACHOWCY

@Jarek, post #12

DMS robi obraz dyskietki jednoczesnie go pakujac , dlatego pliki wynikowe maja rozne wielkosci . ADF to czysty obraz , zawsze ma taka sama wielkosc ok 900kb .
[#15] Re: FACHOWCY

@Andrzej Drozd, post #13

> Nie zmiesci sie na dyskietke 720kB poniewaz ADF ma wielkosc
> okolo 900kB i nalezy go czyms spakowac.

Po co przenosić ADF na pecetową dyskietkę? Przecież można od razu na amigową (nagrać z ADF'a)
Poza tym 'hasło' było takie: "POMÓŻCIE MI PRZEGRAĆ GIERKI Z PC TAK ABY CHODZIŁY NA AMIDZE"
Ja to rozumiem ta: jierki są na pececie i trzeba je tylko przerzucić na Amigę.
Więc kabelkiem .adf'a prosto na amigową dyskietkę. :)
[#16] Re: FACHOWCY

@Jarek, post #15

No to polecam programik AmiToPC (pod pc bedzie mial nazwe Amares, jest w tym samym pakiecie). "Szybko" prosto i solidnie przy uzuciu kabelka nullmodem. Tylko jak ten program umiesci w Ami? (program jest na aminecie).
[#17] Re: FACHOWCY

@Jarek, post #11

OK TO JAK JUŻ MAM SFORMATOWANĄ DYSKIETKE NA DD I TERAZ CO WRZUCAM JĄ NA PC I Z NETU MUSZE ŚCIĄGNĄĆ PROGRAMIK NP CROSSDOS
KTÓRY BĘDZIE MI OBSŁUGIWAŁ GIERKI TAK TO MA WYGLĄDAĆ JAK NIE TO MNIE POPRAWCIE
Z SZACUNKIEM LAIK AMIGOWY FRYC
[#18] Re: FACHOWCY

@fryc, post #1

Aby odczytac dysk sformatowany na 720kB musisz miec w Amidze zainstalowanego juz CrossDosa, a nie nagrac go sobie na ten dysk.

O wylaczeniu Caps Locka chyba juz Ci pisalem ;)
[#19] Re: FACHOWCY

@fryc, post #17

Jak nie masz CrossDos'a to nic nie zrobisz , stacja w PC nie poradzi sobie z Amigowa dyskietka , a Amiga bez tego programu bedzie dyski formatowane pod PC jako NDOS . Musisz miec CrossDos'a na Amigowej dyskietce i tego etapu w zaden sposob nie ominiesz , szukaj kogos kto ma bardziej rozbudowana Ami i Ci pomoze , lub kup kontroler + CD (ale moze byc z tym klopot ) to pozbedziesz sie problemu .
[#20] Re: FACHOWCY

@Sebastian Rosa, post #18

DOBRA CZYLI CO MUSZĘ ZROBIĆ MUSZĘMIEĆ ZAINSTALOWANEGO ALE SKĄŚ ON SIĘ BIERZE ŻE JUŻ GO MACIE ALB MOŻE ZNACIE JAKIŚ INNY SPOSÓB NA TO ŻEBY TO ZADZIAŁAŁ MOPŻE JAKIŚ SPRZĘT A JAK TAK TO ILE ON BY SIĘ CENIŁ A MOŻE MI PCHNIECIE DYSKIETKI Z GIERKAMI NA AMI 500+ I BĘDZIE PO PROBLEMIE HA HA Z POZDROWIENIAMI WCIĄRZ LAIK AMIGOWY FRYC
[#21] Re: FACHOWCY

@fryc, post #1

Prosilem juz dwa razy, aby pisal normalnie, a nie WIELKIMI literami. Proponuje rowniez uzywac poprawnego kodowania (lub zadnego), a nie jakiegos Windows-Latin!!!
[#22] Re: FACHOWCY

@Darek, post #19

Ja to do przegrywania gierek z pc do Ami uzywalem kabelka szeregowego i programu TwinExpress, albo kabelka rownoleglego i programu pc2ami shcematy i programy dostepne sa na aminecie.
ewentualnie mozesz kupic taki zestaw na Allegro (www.allegro.pl)
[#23] Re: FACHOWCY

@Darek, post #10

Każdy ADF musi mieć nie więcej niż 880 kilo bo to jest obraz dyskietek. Niemozliwe by były większe .
[#24] Re: FACHOWCY

@apaullo, post #23

A o co sie zalozysz ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem