[#1] Problem z Orginalnym Exodusem
Mama orginalną grę Exodus kupiłem orginał żeby wspomódz rynek gierek Amigowych no i masz ci los orginał i niedziała
Gra się pięknie instaluje no i koniec w ustawieniach zgodnie z instrukcją
dodaję device mojego cd romu i za przeproszeniem dupa . Gra nie rusza i pokazuje komunikat że niewidzi napędu CCD i że niema Płyty CD z grą w napędzie próbowałem używać rużnych programów i IDFX i systemowego
cd z os 3.9 i niestety tyle z grania na orginale POMOCY tak mnie to złości
że aż trudno mi to wyraźić ?@$#%^ . i co kupować orginały czy nie?


Moja konfigóracja

A1200 rev 1D4
Blizzard PPC 200 z 060 50
98 Fast
HDD 4GB podzielony na dwie partycje
Mediator PCI
Voodoo3 2000 16bMB
SB 128
Fast Ata Elbox
[#2] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

Ja tez mam oryginal Exodusa i przyznam ze nie mialem takiego problemu. Moze sprobuj wszystko dokladnie i przede wszystkim spokojnie zrobic raz jeszcze. Zaznaczam, ze konfig mam podobny. Jakbys to PPC obcial to rzeklbym identyczny;)
Druga sprawa to czy masz patcha dla gfxa ? Jak nie to sie poplaczesz jak zobaczysz jak bedzie sie zolwilo. W razie czego podesle.
[#3] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@mcbarlo, post #2

Tak mam zainstalowanego patcha do gfx ale powiedz co masz ustawione
w okienku urządzenia CD ?
[#4] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #3

Ja przy "Cdda device" mam ustawione scsi.device i obok unit, na którym jest podpięty cd-rom.

[#5] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@grxmrx, post #4

W jakim katalogu znalazłeś SCSI.device ?
[#6] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #5

W żadnym :) scsi.device po prostu jest :)
Jest w ROMie Amigi albo jest podmieniane przy starcie komputera na inne (tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto się troche lepiej orientuje..).

[#7] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #3

Mam scsi.device unit 2. Rzeczjasna unit zalerzy od tego jak podlaczony jest cedek.
[#8] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

CD-Rom jak sie domyslam dziala. W takim razie podejrzyj jak wyglada zawartosc pliku CD0 znajdujacego sie w katalogu SYS:Devs/DosDrivers. W drugiej linii jest napisana nazwa DEVICE, a w trzeciej UNIT. To samo wpisz w konfiguracji Exodusa.
[#9] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@mailman, post #8

Niestety efekt jest następujący :
"UNABLE OPEN CCDA DEVICE OR NOT FIND DISC EXODUS"
a CD-ROm oczywiście w innych grach działa
[#10] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

Co to za CD-Rom jest?
[#11] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@mailman, post #10

jest to LGx32 (kiedyś udało mi się z ras uruchomić grę ale to było parę instalacji OS wstecz:(
[#12] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

Skoro z tym CD-Romem nie masz innych problemow i pojawia sie on tylko przy Exodusie, to reklamuj gre.
[#13] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

Ja tez tak mialem bylo to (chyba ) przez AllegroCdfs ktory wgralem ze sterownikami do fast-aty. Zmienilem wtedy wpis w devs:dosdrivers/cd0:
z L:allegro cdfs na jakis inny (wtedy to byl) L:cachecdfs mozna tez zmienic na dowolny filesystem od cd.
I nie zapomnij rebootowac systemu.
Albo sproboj jak bedzie cie pytalo przy wkaldaniu plyty czy ma byc cdda czy iso to wybierz iso.
I u mnie pomoglo.
Ale nie daje glowy ze to bylo akurat przez filesystem
Moje aktualne ustawienia w Exodusie to
Cdda device: scsi.device Unit: 1
[#14] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

A uzywasz moze Fusion , jesli tak to sprawdz jak tam masz ustawione .
Ja mam atapi.device unit 1 i Exodus smiga , nawet z CGX-AGA nie mial problemu , tylko jak juz wczesniej na tym Forum pisalem nie dzialaja mi w czasie gry klawisze Shift - ciekawe ze chyba tylko mi bo brak bylo odzewu .
Jeszcze jedno - a tracki mozesz odsluchiwac bez problemu ?
[#15] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #1

A na pewno odpalasz Exodusa pod WB?
[#16] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@Darek, post #14

Tak muzyka z CD chodzi
[#17] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@DarQo, post #15

Jasne pod OS 3.9 a podczym miałbym go uruchamiać??
[#18] Re: Problem z Orginalnym Exodusem

@zbyszek, post #17

Mialem podobny problem - rozwiazaniem jest.....

po wpisaniu, czy tez wybraniu z requestera device cdromu klikniecie w oknie z wpisanym juz device i wcisniecie entera......
wtedy ruszy na pewno.... szukalem tego ze 3 godzinki;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem