[#1] Gry na PPC
Mam pytanko czy da sie odpalic Wipeouta i HereticaII na Amidze z Bppc 32 ram ale bez karty graficznej, na Agacie ?
I jakie sa gierki pod PPC ktore moge se odpalic bez karty graficznej ?
[#2] Re: Gry na PPC

@emeck, post #1

Wipeouta nie odpalisz. Heretic II podobno pójdzie, ale potrzebujesz więcej pamięci. Co do innych gier pod PPC i AGA to jest tego naprawdę dużo: Doom, Heretic 1, Hexen, Quake, Payback (ale tutaj trzeba mieć więcej pamięci).
[#3] Re: Gry na PPC

@mailman, post #2

A sa moze jakies strategie na ppc ?
Quaka juz przeszedlem a heretica i hexena to mam same demka.
A jeszcze Shogo na przyklad pojdzie czy musze dokupic reamu? (i graficzna)
[#4] Re: Gry na PPC

@emeck, post #3

> A sa moze jakies strategie na ppc ?



Jakoś nic mi do głowy nie przychodzi.

> A jeszcze Shogo na przyklad pojdzie czy musze dokupic reamu?

> (i graficzna)



I kartę graficzną i ram i jeszcze zmienić 603 na 604.
[#5] Re: Gry na PPC

@mailman, post #4

Wiedziałem, że przekombinuję. Tu jest "po ludzku" ;)

> A sa moze jakies strategie na ppc ?

Jakoś nic mi do głowy nie przychodzi.

> A jeszcze Shogo na przyklad pojdzie czy musze dokupic reamu?
> (i graficzna)

I kartę graficzną i ram i jeszcze zmienić 603 na 604.
[#6] Re: Gry na PPC

@mailman, post #5

Moze wiesz z kad wziac demo heretica 2 ?
No i jeszcze jedno quake 2 na agacie sie uruchomi ?
I dzieki za wczesniejsze odpowiedzi.
Pozdrawiam
[#7] Re: Gry na PPC

@emeck, post #6

Q2 na AGA niestety nie pojdzie ( no w kazdym razie nikt jeszcze takiego portu nie napisal ) , ze strategii to pamietam ze Napalm kazal mi sie na WarpOs'a przelaczyc i chodzil w wysokiej rozdzialce na AGA calkiem , calkiem ( nie spotkalem sytuacji aby cos zwalnialo itp ) , poza tym jest Earth , ale tu juz bez karty GFX niestety sie nie obejdzie .
Bardzo duzo gier odpalisz na MAME - i to rozwiazanie serdecznie polecam , odjazd murowany :) .
Dodatkowo powinienes zainteresowac sie dodatkami do Quake'a , jest tu sporo fajnych nakladek , jak np FantasyQuake , ktorego polecam .

[#8] Re: Gry na PPC

@emeck, post #6

Aha , daj sobie spokoj z Heretic 2 na AGA - szkoda sie zniechecac do fajnej gry .

[#9] Re: Gry na PPC

@Darek S., post #7

Czy uruchamiajac Napalma uzywales moze RTG na WOS? Jezeli tak to jak go zainstalowales? (u mnie nie mozna wybrac trybu RTG).
[#10] Re: Gry na PPC

@Andrzej Drozd, post #9

Teraz juz nie pamietam , to bylo z rok temu . Przez jakis czas uzywalem CGX-AGA , ale chyba nie gralem na tym ( mam 2 partycje bootujace i systemy na nich znacznie sie roznia ) .

[#11] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@Darek S., post #7

Sprobowalem mame jak mi radziles, ale na mojej wersji udalo ni sie odpalic tyko 2 gry "1942" i "alien invaders" a sciagnolem jeszcze "Aliens" i "AlienVsPredator" i bardzo bym chcial w nie pograc ale sie nie wlaczaja.
Mam mameppc i ostatnio tez sciagnolem NeoMame i nadal nic.
Co musze zrobic zeby mi chodzily ww gry ?
Moze jest jakas inna wersja Mame na PPC ?
[#12] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@emeck, post #11

W zwiazku z tym ze MAME jest caly czas w wersji beta, czesto jest problem z niektorymi romami. Nawet dochodzi do takich przypadkow gdzie w poprzednich wesjach pewien rom dzialal idealnie, jednak w nowszej wersji MAME nie dziala lub np. nie ma dzwieku. Aktualnie najwyzsza wersja ktora mam sens na Classic PPC to 0.36.8. Wyzsze sie juz bardzo mocno "zolwia". Oprocz tego uzywam jeszcze: 0.35.12, 0.35.5, 0.43.3, 0.30.3 (kazdy do innych romow). Nie wiem czy znajdziesz gdzies starsze wersje, jezeli nie to wysle n priv. Zdaje sie ze znalazlem je na plytkach ACS lub MA, natomiast nowsze swojego czasu na Aminecie. Poszukaj tez w Google oraz na Back2Roots (i podobnych).
[#13] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@Andrzej Drozd, post #12

No to ja mam takie maluśkie pytanko do A. Drozda Jak uruchomić Warp mame lub coś jakiegoś mame pod warpa? Nigdy mi się nie udało tego uruchomić. A to chodzi o jakiś warp kickstart to wogóle nie idzie. Masz może jakiś gotowy skrypcik? Podeślij mi go albo poproszę za rączkę bo aby uruchomić Mame muszę startować Ami bez BPPCFix-a(dobrze że chociaż bez tego BVizja działa tylko jak wygląda WB jak mam wszystkie Dtypy pod WarpaOs-a. Pozdrawiam i czekam na help

[#14] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@Andrzej Drozd, post #12

Mam wlasnie te v 36.8, wersja na PowerUp, jestem ciekaw czy sa jakies na WarpOs.
Wiesz moze jeszcze czy do NeoMame nie trzeba moze specjalnych plikow do obslogi gier, bo nie chce mi sie na nim nic wlaczyc a jak juz sie cos ryszy to pisze ze nie ma jakichs polikow (chyba w archivum z gra?)(chyba cos z rozszezeniem ".rom", albo cos kolo tego), sprawdzalem rom z "AlienVsPredator" na pc (finalBurn)
i dzialalo, a na Ami pod NeoMame ani pod mameppc (na mameppc nawet nie widzi romu) nie dziala.
Aha jeszcze odnosnie tych starszych wersji mame na ppc to podeslij mi je
emeck@wp.pl , bo z nowszych to sciagnolem juz wszystko co bylo na Aminecie na PPC.
[#15] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@Arbuz, post #13

Takze nie uzywam WarpMAME. Wlasnie odstraszylo mnie brak GUI (tym bardziej ze wszystkie romy ktore chcialem dzialaja na MamePPC, a te nowsze i tak chodza bardzo wolno i raczej wymagana jest Amiga z prockiem G3/G4.
[#16] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@emeck, post #14

Tak jak napisalem wczesniej uzywam tylko mameppc. Wysylam na priv.
[#17] Re: Gry na PPC

@emeck, post #1

WipeOut wymaga akceleratora 3D, wiëc to u ciebie odpada. A HereticII wymaga minimum 64MB, wiec tez to u ciebie nie pojdzie.
[#18] Re: Gry na PPC

@emeck, post #3

Strategia na PPC to tylko Earth2140, ale tu potrzebna jest karta graficzna. Shogo nie uruchomisz (za malo ramu i brak GFX).
[#19] Re: Gry na PPC (Ad MAME)

@emeck, post #14

A masz ROMy od maszyny NEO-GEO? Sa niezbedne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem