[#1] ??? Quake PPC-Patch was illegal ???
Na aminecie znalazlem takie cos: "Quake PPC-Patch was illegal"
i teraz postanowilem sie dowiedziec czegos wiecej na ten temat.
Kumpel mi mowil ze to podobno byl najlepszy port Quake'a 1 na PPC, mial on byc niby napisany przez kogos z ClickBoom.
Wie ktos cos na ten temat ?
Bylbym tez zainteresowany tym portem, jesli ktos go sciagnal zanim go z aminetu usunieto, prosilbym o przeslanie mi go mailem.


Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 13:57:27 przez emeck
[#2] Re: ??? Quake PPC-Patch was illegal ???

@emeck, post #1

Ja wiem tyle, że Clickboom nie napisał Quake pod PPC.
[#3] Re: ??? Quake PPC-Patch was illegal ???

@emeck, post #1

Dzięki za poruszenie tego tematu. Samemu nie mam PPC, (tak już od kilku lat kupuję, kupuję i kupić nie mogę - pewnie dlatego że coraz bardziej "oszczędny" się robię ;)) ale być może kiedyś taką kartę założę do swojej Amigi, a wtedy ten port by się przydał. Czy któryś z krążków Aminetu nie zawiera tego portu? A jeżeli tak, to który?

Quake ClickBoom'u (wersja 68k) pozwala na prawie dowolną zmianę rozdzielczości ekranu, w którym uruchamia się gra. Można otworzyć ekran w rozdzielczości 320*240, 640*256, 320*512, a więc zmieniać stosunek boków pikseli. Port ClickBoom'u niezależnie jaką rozdzielczość się wybierze zawsze działa dobrze, a taka cecha jest bardzo rzadka dla amigowych gier 3D. Czy port PPC o którym mówimy zachował tą właściwość?

Cenne byłyby również informacje o innych portach tej gry (i gdzie je można zdobyć). Może ktoś zorientowany podziliłby się swoimi doświadczeniami o różnych portach gry "fruwających flaków" ;)

[#4] Re: ??? Quake PPC-Patch was illegal ???

@ArtPo, post #3

PPC mozna juz kupic za ciekawa cene. Ostanio pokazaly sie modele za 300, 350, 400zl.
Wiec jesli masz jakies 040 mozesz je sprzedam i za nieduza doplata staniesz sie posiadaczem wymazonego PPC.
Wersja QuakaPPC zachowujes sie tak samo jak wersja na 68k i tak samo jak na pc. Wybor rozdzialki jest dowolny, w zaleznosci od mozliwosci graficznych Amigi.
Przy duzych rozdzialkach rzedu 1024x765 predkosc nie jest zachwycajaca, ale ustawic sie da.
Sa tez wersje wykorzystujace MiniGL na 68k i PPC
[#5] Re: ??? Quake PPC-Patch was illegal ???

@Norbert, post #4

Zdecydowanie lepsza jest wersja pod minigl (BVision rulezz) ale nie mozna w niej ustawiac rozdzielczosci z programu tylko z shella.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem