[#1] Jak zrobić roszadę w AmiChess?
Ostatnio mój brat grywa trochę w AmiChess, ale w pewnym momencie pojawił się problem - jak zrobić roszadę? Próbowaliśmy różnie, przeszukałem też sieć, stronę GNU Chess, przeglądałem źródła ale do niczego nie doszedłem. Czy jest możliwość zrobienia roszady w AmiChess i czy można w jakikolwiek sposób zapisać ustawienia rodzaju tła i stylu figur?

[#2] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@grxmrx, post #1

Normalna roszada to dosunięcie króla do wieży, a następnie przejście wieżą na drugą stronę. Król przesuwa się o dwa lub trzy pola czyli więcej niż jest to normalnie dozwolone. Trzeba spróbować wykonać "podjazd" królem pod wierzę, a program powinien wykonać pełną roszadę. Ale czy to działa w AmiChess tego nie wiem - nie próbowałem.

[#3] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@ArtPo, post #2

Na czym polega roszada wiem. Problem w tym, że w AmiChess nie za bardzo wiadomo jak to zrobić...

[#4] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@grxmrx, post #3

No spróbować ruszyć królem o te dwa lub trzy pola pod wierzę.

[#5] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@ArtPo, post #4

Przepraszam za tą "wierzę". Chodzi oczywiście o wieżę szachową.

[#6] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@ArtPo, post #5

OK, nie gniewam się ;)
Swoją drogą to tego wyrazu nie mogę dodać do tych, które są automatycznie poprawiane na forum

[#7] Re: Jak zrobić roszadę w AmiChess?

@grxmrx, post #1

OK, udało się
Swoją drogą przydałaby się możliwość rozgrywki przez sieć (która z tego co zauważyłem jest w GNU Chess, na którym bazuje AmiChess) i zapisu ustawień.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem