[#1] Zastanawiam się jak będzie z quakiem?
No cóż!

Mam nadzieję że nie przekonwertują Q3 na ami. Q3 z racji swojej nadaje się tylko do gry w sieci, a i tak do tego się nie nadaje.
W grze jest on żaden. Gra się zbyt wolno. Nie chodzi mi o fps tylko o dynamikę akcji. Najlepiej jest z tym w quake1, w sieci gra się zawalicho,
w quake2 też było dobrze, chociaż nie tak jak w q1. A propo q2 polecam
(jeśli macie porty) Dodatek o nazwie Chaos, jest genialny. Zwłaszcza
proximity mines. Jeśli chodzi o grafikę Q3 to jest oczywiście ładna, ale zbyt przekolorowana. Nie ma już atmosfery. Zresztą q3 z racji swojej jej nie ma.
To wynika z celu gry. Bezsensowne zabijanie (zero myślenia tylko wcsikanie fire). Jeśli ktoś uważa że w tej grze się myśli to jest tępy. W poprzednich częsciach zabijanie było środkiem do celu (którym oczywiście było zabicie tego złego, ale) przynajmniej po drodze się robiło coś innego niż znajdywanie wroga, a potem przerobienie go na whiskas. Trochę może przesadzam, ale q3 nie jest najlepszą grą. Czyżby id software pognało za chęcią zysku ? Składajmy modły do pana żeby nie zrobili q3 na ami. (przesadzam). Ma być jeszcze także q4 (wyjdzie jak stuknie nam 80), ale narazie doom3 już już za chwilkę (tyle zapowiedzi, a nie ma go nadal).
Ciekawe jaki ma być q4? Słyszałem że id ma jakieś genialne pomysły. Narazie są to tylko plotki. Podobno mają wyciąć jakieś elementy i w ten sposób zubożyć świat oczywiście ma to pewien stosunek do grywalności.
Dożyjemy, zobaczymy.
[#2] Re: Zastanawiam się jak będzie z quakiem?

@Bartłomiej, post #1

a jaka szkole pan konczyl? po chaos w powyzszej wypowiedzi stoi na bardzo wysokim poziomie...

a co do doom3 - to on juz nie wyszedl? 'return to castle' czy cus takiego... to nie to?
[#3] Re: Zastanawiam się jak będzie z quakiem?

@KAM_, post #2

nie, to nie to. "Return to the castle wolfeinstein" to taki sequel starego Wolfa. Doom3...mam nadzieje, niedlugo sie pojawi.
Pozdrawiam, _arti.

[#4] Re: Zastanawiam się jak będzie z quakiem?

@arti, post #3

a tak! poje*alo mi sie dokumentnie przeciez sam w to gralem a takiego buroka strzelilem...

a co do doom3 - ja juz chyba widzialem gdzies screenshoty... naprawdę jeszcze go nie ma?...
[#5] Re: Zastanawiam sić jak bćdzie z quakiem?

@KAM_, post #4

Chyba nie chce im sie optymalizować źródłówki gry i czekają na odpowiedniego peceta który to pociągnie przynajmniej w 25pfs.
[#6] Re: Zastanawiam sië jak bëdzie z quakiem?

@KAM_, post #2

Ja mysle, ze Q3 to nie jest jakas wybitna pozycja, choc popularnosc zdobyla ogromna. Jak czesto sie slyszy: "a Q3 to na Amige jest?". Mysle jednak, ze moznaby go przeportowac, bo lepsze to niz nic, ale jest wiele o wiele lepszych gier i niekoniecznie musza to byc jatki fpp. Ja bym chcial jakiegos fajnego RTSa czy przygodowke. Tomb Rider jest moim zdaniem fajniejszy niz Q3.
[#7] Re: Zastanawiam sië jak bëdzie z quakiem?

@mcbarlo, post #6

A ja nie mam wielkich wymagan.
Mnie wystarczylby CueClub (bilardzik) i LifeForSpeed (takie sharewarowe wyscigi) :)
[#8] Sprostowanie

@Bartłomiej, post #1

małe sprostowanie
jestem tera jako faguss, anie jako bartłomiej
Wolfenstein return to castle of wolfenstein to nie jest żaden doom3 czy q4. id narazie robi doom3, a q4 prawdopodobnie bćdzie po doomie. Na pewno q3 zrobią na
amigć bo skoro zrobili q2 q1 to amigowcy łykną też trójkć bo lepszych gier na amigć nie ma i wątpie żeby były w najbliższym czasie. Ja sam z braku nowych dobrych gier mam w głowie pełno pomysłów na nowe gry i drćczy mnie to (niemoc). Amiga musi trochć wyjść z dołka to może bćdą nowe gry, a nie tylko porty. Wydaje mi sić że tracć zapał do amigi w dziedzinie nowych gier.

[#9] ???

@KAM_, post #2

Mam 14 jestem w 2 gimnazjum
nie zrozumiałem po chaos w powyzszej wypowiedzi stoi na bardzo wysokim poziomie...
????

[#10] Troche o q4 i doom

@Bartłomiej, post #1

Ponieważ na tym forum była mowa o q4 i doom3 postanowiłem zamieścić strony o tych grach.

http://www.half-life.generacja.prv.pl/strona o grach które nigdy nie wyjdą :D

http://www.quake4arena.prv.pl/ tu możecie dowiedzieć sić wszystkiego o q4

http://www.doom3.com/ oficjalna strona doom3 (ulubiony pluszowy miś na środku i muzyka godna hoorooru ;)

http://jakub.ernt.webpark.pl/q4.htm obraz z q4 (z gry!) przedstawiający istotć gry q4

http://doom3pl.piwko.pl/ doom zone

www.castlewolfenstein.com oficjalna strona wolfiego

tylko tyle. Trochć sobie pożartowałem w opisach tych stron
I jeszcze jedna ciekawa rzecz: gdy komputer traci na popularności, kieruje sić w strone zastosowań profesjonalnych (tylko pc ), a jako grami do niego są porty gier z innej platformy, ciekawe doświadczenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem