[#1] MK2 a dysk twardy...
Witajcie
Mam problem. Chcem zainstalować grę MK2 na twardy dysk mojej ami. Mam wszystko co trzeba...no poza 1 rzeczą.....wywala mi komunikat "rob2file must be in your PATH".....co to może znaczyć ?? EE tzn znam angielski, ale nie wiem o co chodzi z rob2file......czy to jest jakis program ??
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

[#2] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #1

Program/plik rob2file musi znajdować się w/na katalogu/ścieżce_dostępu. Rozumiem, że chodzi o to, aby ten programik był tam gdzie chcesz instalować MK2. :D

[#3] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #1

No właśnie nie wiem czy ten programik powinien być w katalogu w którym ma byc zainstalowana gra czy też może umieścić wpis w user-startup....
I jeszcze jedno pytanko....skąd zdobyć ten program ??? Nie znalazłem go w aminecie...

[#4] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #3

Bo nie samym aminetem czlowiek zyje... Skorzystaj z mocy Google!
Oto co znalazlem:

rob2file by Jean-Francois Fabre is required to install this game. It is
included in the JST user package.

a zatem szukac nalezy pakietu JST (cokolwiek to znaczy) - jak nie bedzie na aminecie to znow uzyj google

[#5] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #1

Plik rob2file jest częścią pakietu JST służącego do instalowania gier na HD.
Jeżeli nie będziesz mógł tego zdobyć to mogę Ci podesłać e-mailem. :D

[#6] Re: MK2 a dysk twardy...

@spiryt, post #5

Dzieki bardzo, udało mi się znaleźc już w necie ten plik ale nie próbowałem jeszcze instalować gierki........mam nadzieję, że sie jednak uda :)
Pozdrawiam wszystkich amigowców :)

[#7] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #6

Jeżeli Mortal Kombat nie jest oryginalny to raczej marne szanse. Rob2file sprawdza sumy kontrolne na dyskach. Rob2file powinien znajdować się albo w katalogu gdzie jest instaler albo w katalogu C:
[#8] Re: MK2 a dysk twardy...

@mailman, post #7

No właśnie nie jest......niestety nie mogę nigdzie znaleźć oryginalnej wersji tej gry.......
[#9] Re: MK2 a dysk twardy...

@apaullo, post #8

Jedna minutka w naszym Teleporcie i już wiem, że grę na pewno zdobędziesz w Amiga Deals.
[#10] Re: MK2 a dysk twardy...

@mailman, post #9

Ale ceny są tam po prostu CHORE. Za grę sprzed 10 lat chcą 10 funtów. Po przeliczeniu - 70 zł!!!
Może dla Anglika taka kwota to nic, ale dla Polaka... I jak się tu nie dziwić, że ludzie wolą ściągać gry z pewnej strony (to tak a propos Ciebie Sebastian:D) niż kupować...

[#11] Re: MK2 a dysk twardy...

@OSH, post #10

Ale ceny są tam po prostu CHORE. Za grę sprzed 10 lat chcą 10 funtów.

Pojęcie względne.

Po przeliczeniu - 70 zł!!!

Na Allegro czy też w polskim Matay lub AnimArt ceny są bardziej rozsądne a mimo to...

I jak się tu nie dziwić, że ludzie wolą ściągać gry z pewnej strony (to tak a propos Ciebie Sebastian:D) niż kupować...

... ludzie i tak wolą kraść... Ale o tym już było ze 100 razy... :(
[#12] Re: MK2 a dysk twardy...

@mailman, post #7

No to ja widać miałem szczęście, bo miałem calkowicie pirqackiego MK2 i WHDLoad nawet się nie zająknął. Nie mogę tylko zrozumieć jego awersji do procka 68040. Gra działa wyłączając cache, przez co jes koszamrnie wolna :( Nie pomaga mieszanie tooltype'ami. Co ciekawe, gdy włozyłem kartę z 030, ruszyła bez problemu! Ma ktoś jakąś koncepcję??

[#13] Re: MK2 a dysk twardy...

@OSH, post #12

U mnie z oryginałem, zarówno na 030 jak i 040 gra chodzi bez żadnego wyłączania cache.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem