[#1] Polskie strategie
Witam
Wiem ze moze bylo to juz poruszane nie raz na tym forum ale smiem zapytac powtornie :D Czy sa jakies Polskie strategie na Amisie 068k ktore rosza pod 030/50 32 MB
Chodzi i o takie w calosci po polsku gdzie nie musz znac angielskiego czy niemieckiego nie musza to byc najnowsze produkcje ;) zadowole sie nawet starymi
Pozdrawiam
[#2] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #1

- Exodus - recenzje w Strefie Gier,
- Legion - pełna, legalna wersja w Rodzynkach,
- Pole Walki (o ile można grę jako strategiczną sklasyfikować, ale niech będzie).
- Funturantum - http://www.ceti.pl/~tss/amiga/funturat.htm,
- istnieje również spolszczenie gry Colonization (jest dostępne m.in. w Strefie Gier).

[#3] Re: Polskie strategie

@grxmrx, post #2

Dzieki za odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie czy tylko tyle bylo polskich strategi na amige oraz skad mozna zalatwic ta Colonization
Chialbym w cos pograc po polsku ale jak wiadomo z kasa kruch (za Funturantum trzeba zaplacic az 35zl moze dla kogos to malo ale dla mnie to duzo)
A bylo moze cos polskiego podobnego do setlersow
Pozdrawiam i dzieki
[#4] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #3

Coś podobnego do Settlers to Foundation - do nabycia w Matay za 75 PLN.
Możesz też skorzystać z Giełdy, tu w PPA, a nawet na Allegro.
[#5] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #3

Kup Exodusa. Ostatnio u producenta kosztowal 25 pln.
[#6] Re: Polskie strategie

@reactor, post #5

A gdzie mozna go kupic
I czy sa moze jakies polskie strategie osadzone w reliach II lub I wojny swiatowej
[#7] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #1

Dodam ze Foundation tez jest po polsku. Swego czasu rodzimi piraci spolszczyli tez takie gry jak Centurion czy The Settlers.

[#8] Re: Polskie strategie

@Mufa, post #7

Settlersi sa po polsku ???
[#9] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #8

Dodam tylko ze o ile mnie pamiec nie myli to spolszczenie tej gry bylo tylko czesciowe.
Obadalem troche sprawe i musze przyznac ze takich nieoficjalnych polskich wersji bylo wiecej. Podaje tytuly, choc nie mam 100% pewnosci ze wszystkie z nich to na pewno strategie:

Annals of Rome
Civilization
Coloumbus Christopher
Frontier Elite
Gehghis Khan
Global Effect
Kaiser 2
Kingdom of England
Nobenga Ambition
Patrician
Pioneers
RailRoad Tycon
Realms
Syndicate

[#10] Re: Polskie strategie

@Mufa, post #9

Czy mi sie wydaje, czy tez kilka odpowiedzi w tym watku zostalo okrojone ?

[#11] Re: Polskie strategie

@Mufa, post #10

Nie, nie wydaje Ci się, domyśl się dlaczego.
[#12] Re: Polskie strategie

@SirLEO, post #11

Nie, nie wydaje Ci sić, domyśl sić dlaczego

Znaczy chodzi Ci o pewna ustawe, ktora weszla w zycie w 1994r ?
Zdaje sie ze pozwalala ona na posiadanie gier z bazaru zakupionych przed tym rokiem. Dla przypomnienia The Settlers sa z 1993r.
Oczywiscie rozumiem ze dla Ciebie moze byc niemoralne ze oferuje komus podeslanie giery ktorej i tak nie mozna od lat kupic.
Szanuje to i obiecuje ze juz wiecej nie bede takich propozycji zamieszczal na foum PPA.
Jednak proponuje abys nie stosowal zasady powdojnej moralnosci, bo z jednej strony cenzurujesz wypowiedzi forumowiczow, z drugej jak gdyby nigdy nic umieszczasz linki do gier abandonware na WHD czy ADF, w dziale Teleport.

[#13] Re: Polskie strategie

@Mufa, post #9

Ostatnio widzialem Settlersow I na PC wydanych przez CDPROJEKT calkowicie po polsku czy nie dalo by rady zapozyczyc ich tlumaczenia do wersji Amigowej tej samej gry wtedy Settlersi na Amige byli by po polsku nadmieniam ze posiadam orginalna wersje Settlersow
[#14] Re: Polskie strategie

@Ulrad, post #1

Do podanej juz listy dorzuce gre "Kupiec" choca malo strategiczna, bardziej ekonomiczna.
[#15] Re: Polskie strategie

@Liluh, post #14

Kupiec jest spoko. Ja polecam menagera/strategie zespolu rockowego - Rock Star. Polska gra, klimatyczna grafika, dosc przyjemne moduly. Miodnosc 90% (o ile ktos czuje "bluesa" :) ).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem