[#1] Alien Breed 3D 2 TKG
Czy ta gra tak wolno chodzi czy coś jest nie tak. (A może mam za słaby sprzęt?) Gdzie można ustawić rodzielczość?

A1200 Tower Micronik Blizzard IV 1230/50 32 MB FAST RAM HDD WDC 800 MB CD-ROM 16x Worbench 3.1.
[#2] Re: Alien Breed 3D 2 TKG

@Korni, post #1

Masz procesor 030 wiec faktycznie predkosc masz nienajlepsza. I niestety za duzo sie na to nie poradzi. :( W miare przyzwoicie da sie grac na 060/50. Niestety ta gra pochodzi z czasow kiedy programisci nie wiedzieli co to jest karta graficzna (pomimo tego, ze ludzie takich dodatkow uzywali juz od bardzo dawna w swoich Amigach), a akceleratory 3D byly zupelnie nieznane w ami-swiecie. Ta gra nieco wyprzedzila swoja ami-epoke. :)
[#3] Re: Alien Breed 3D 2 TKG

@Korni, post #1

Proponuję zapoznać się z recenzją (a nawet dwoma), które znajdziesz w Strefie Gier (tutaj i tutaj).

Dla pikseli 1x1 instaluje się wersję 2MB (jest szybciej), dla 2x2 wersję 4MB (jest wolniej, ale ładniej). Rozdzielczości zmienić się nie da. Co najwyżej można zmniejszać lub zwiększać ekran gry.
[#4] Re: Alien Breed 3D 2 TKG

@mailman, post #3

Zeby zoptymalizowac sobie predkosc
pobaw sie klawiatura numeryczna - mozna miec duzy lub maly screen
ustawiac proporcje pixeli 1x1 1x2 2x2 2x1
mozna chyba tez obcinac okienko...
a ktorys z klawiszy funkcyjnych F1..F10 (nie wiem ktory)
powoduje wylaczenie efektow swietlnych - co troche przyspiesza (jak wcisniesz odpowiedni to pisze)

wersja 2MB nie ma se co glowy zawracac - jest beznadziejna
na 030 nie jest tak zle (nie wiem czy koprocesor daje kopa - bo nie mam)

:P :P :P :P
[#5] Re: Alien Breed 3D 2 TKG

@Mortus, post #4

Zeby zoptymalizowac sobie predkosc
pobaw sie klawiatura numeryczna - mozna miec duzy lub maly screen


Robi się to numerycznym znakiem plusa i minusa

ustawiac proporcje pixeli 1x1 1x2 2x2 2x1

W jaki sposób? Pełną klawiszologię do AB3D2 podałem tutaj.

a ktorys z klawiszy funkcyjnych F1..F10 (nie wiem ktory)
powoduje wylaczenie efektow swietlnych - co troche przyspiesza (jak wcisniesz odpowiedni to pisze)


F4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem