[#1] DOOM3 na Amige?
Wlasnie pojawil sie DOOM3 w wesji na MAC'a. Mam wiec pytanko do uzytkownikow MOL'a (oczywiscie najlepiej z G4, czyli duza A1 i PegasosII) - czy ten "emulator" obsluguje akceleracje 3D?

[#2] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #1

Nie.

[#3] Re: DOOM3 na Amige?

@grxmrx, post #2

To moze by tak sprobowac w software rendering?

[#4] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #3

Lepiej nawet nie probowac.
Wiem jak chodzil TombRider1 na softwarowym rendererze na g3600...
Bez pelnego wsparcia radenow mysle ze 9800 wzwyz sie nie obejdzie...SZAMAN napisał(a):

[#5] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #3

Natywnie na R9200 & Athlon 1700+ ledwo da się grać, a Ty piszesz o software renderingu pod MOLem? ;)

[#6] Re: DOOM3 na Amige?

@MinisterQ, post #5

Mi wystarczy, ze sie uruchomi, grac i tak nie mam czasu. :) Ciekawe, czy wystartuje, hehe
[#7] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #6

Przy softwareowym renderingu raczej szkoda na to nerwów :). No ale jeżeli masz w amidze pare ton ramu (na pece rozsądne minimum to 512MB), i jakąś szybką karte GFX która ma na pokładzie 64 MB to można się katować :), bo na BVision i BPPC raczej tego nie odpalisz ;) .

Zastanawiam sie czy na takim PegazieII G4 z 512 MB RAM i wsparciem 3D dla np. R9500 dało by się płynnie pograć w DOOM III w 800x600 ??
[#8] Re: DOOM3 na Amige?

@Olo, post #7

BVision i BPPC - a czy ja cos o tym sprzecie wspomnialem? Przeciez MOL'a na nim sie raczej nie da uruchomic!

Interesuje sie mozliwosciami MOL'a ze wzgledu na zakup nowego sprzetu. Mam mlodsze rodzenstwo w domu i fajnie gdyby pod MOL'em dzialaly gry rowniez z akceleracja.

[#9] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #8

Cos mi sie obilo o uszy, ze tworcy MOLa pracuja nad akceleracja 3D, ale reki sobie za to nie dam uciac (no, chyba ze to ma byc reka Zapka )
[#10] Re: DOOM3 na Amige?

@Olo, post #7

Zapewne bez problemu. W takich grach pierwsze skrzypce gra karta graficzna.

[#11] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #1

Doom3 jest tez pod linuxa, a tam jest akceleracja 3d i proponowalbym w ten sposob probowac jesli juz
[#12] Re: DOOM3 na Amige?

@quaint, post #11

Linuxa PPC?
[#13] Re: DOOM3 na Amige?

@Olo, post #7

Wymagania wersji na Maca...
pomijajac fakt ze bez obslugi solidnego 3d ani rusz, to nie wydaje mi sie zeby jaki kolwiek amigalike komputerek mial g5 na pokladzie...



Mac OS X 10.3.6 or later

PowerPC G5 1.5 GHz or faster

384MB RAM (512MB recommended)

2.2 GB free disk space

ATI Radeon 8500/nVidia GeForce 3 or better

32MB of Video Ram (VRAM)

DVD drive required to install and play
[#14] Re: DOOM3 na Amige?

@Pan Iniemamocny, post #13

"nie wydaje mi sie zeby jakikolwiek amigalike komputerek mial g5 na pokladzie"

Nie bylbym taki pewny - http://www.amigafive.us/ :)

Juz niedlugo, moze to byc oficjalna nowa Amiga! :D Zreszta G5 to i tak tylko kwestia czasu, bo przeciez systemu przepisywac nie trzeba juz bedzie (ktos chyba sie o to ostatnio obawial).

Troche optymizmu panowie!
[#15] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #14

Znany skądinąd guru OS4, niejaki F. twierdził, że jednak trzeba będzie przepisywać pewne elementy systemu na G5 (a ma to zająć "dwa tygodnie" ). /ja tylko przytaczam opinie nt sprzed paru dni, nie znam się na tym, komputera z PPC obecnie nie mam, stoję sobie z boku.../
[#16] Re: DOOM3 na Amige?

@SZAMAN, post #12

A gdzie tam...
x86 only
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem