[#1] Joypad
Mam pytanie (dla wielu pewnie lamerskie, ale trudno):
Czy joypad od CD32 można podłączyć do A1200 i wykorzystywać w grach jako joy o kilku niezależnych Fire'ach (każdemu Fire można przypisać inną funkcje)?
Oczywiście mam na myśli gry, które wykorzystują takie "wielofajerowe" joye.
I przy okazji drugie pytanie: czy joypady Boomerang B101, B102 i B103 są "wielofajerowe"? Przejrzałem stare recenzje w MA i ACS i są tam sprzeczne informacje.
[#2] Re: Joypad

@PopoCop, post #1

Podłączyć można, i będzie działał. Jeśli chodzi o Boomerangi, to głowy nie dam, ale chyba chyba są wielofajerne jak najbardziej. Miałem kiedyś 2 sztuki, ale nie pamiętam które, dlatego łepetyną nie ręczę.
[#3] Re: Joypad

@LeMan, post #2

Też kiedyś pada miałem i były jakieś 3 fire i każdy dziłał inaczej...
co za technologia
[#4] Re: Joypad

@LeMan, post #2

a tak apropo LeMan zaopdaj maila to pogadamy troche o naszych Ełckich realiach amigowych
[#5] Re: Joypad

@PopoCop, post #1



Oczywiście, sam podłączam joypada od cd32 do testów, ale nie mozna
przypisywac kazdemu fire inną funkcję (chyba że gra ma wybór, jaki
baton od czego jest).
Drugie pytanie jest trudne bo nie miałem w ręku Boomeranga.

Asman

[#6] Re: Joypad

@asman, post #5

asman napisał(a):

> Oczywiście, sam podłączam joypada od cd32 do testów,

No, ba! Ja mialem pozyczonego CD32 pad'a od kumpla... i do dzisiaj zaluje, ze oddalem!

Ale pad ten "rozwija skrzydla" dopiero przy grach wieloprzyciskowych. Niestety, bardzo malo gier na Ami wykorzystuje wiecej niz 1 przycisk (a gdzie te 7, ktore ma ten pad). Ale np w payback gra sie swietnie. Pozatym AFAIK mozna go uzywac w wielu portach gier na ami, jak Doom, Quake, Hexen, etc. A w gry na emulatory jest on wrecz niezastapiony

Malo tego, istnieja przejsciowki do podpiecia (tanszych i/lub latwiej dostepnych) pad'ow z PC lub PSX/1/2.
[#7] Re: Joypad

@Solo Kazuki, post #6

No właśnie, a jakie pady polecacie? Sam rozważam kupno i chciałbym wiedzieć co na pewno zadziała i będę w stanie w miarę normalnie z tego korzystać.
[#8] Re: Joypad

@mailman, post #7

Wlasnie kupilem Boomeranga B432L, jest to pad przeznaczony do CD 32 (ma wszystkie przyciski firmowego pada).
Podlaczylem go do mojej A1200 i dziala :)
Z tych kilku gier, ktore narazie sprawdzilem, dodatkowe mozliwosci pada wykorzystuja :
Superfrog (wersja CD32) - jeden Fire strzelanie, drugi skakanie,
Fightin' Spirit - grajac padem masz 4 Fire'y,
Banshee - jeden Fire strzelanie, drugi - robienie petli.

B432L jest dla mnie lepszy od firmowego pada CD32, bo ma galke, ktora wsadza sie w "krzyzak" i powstaje mikrojoystick.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem