[#1] oldschool!
Konfiguracja wyjsciowa: Amiga 68k, AGA, pare MB Fastu, HDD, CD.
Zadanie do wykonania: przeportowanie na Amige gier, ktore wyszly tylko na PC w latach powiedzmy 1993-96.
Jakie tytuly z tamtych czasow chcielibyscie zobaczyc na Ami (to rozwazania teoretyczne, zawszo warto pomarzyc) ?
[#2] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Jesli na AGA only - to zadnej.

[#3] Re: oldschool!

@Kaczus, post #2

Sprecyzuje: podana konfiguracja traktowana jest jako wystarczajaca do danej gry. Czyli gra zadziala na takim sprzecie, ale pojdzie tez i na lepszym (karta GFX, PPC itp.)
Bardziej chodzi mi tu o to, czy sa stare, niewydane na Amige gry, w ktore chcielibyscie dzis pograc.
[#4] Re: oldschool!

@Kaczus, post #2

...w sumie Dooma, Heretica i Hexena dalo rade przeportowac...ale cos jak Tomb Raidera AGA juz nie uciagnie i nawet 060+GFX z Warp3D to tez zamalo...
[#5] Re: oldschool!

@PopoCop, post #3

Jest tego troche, ja proponuje wszystkie dobre gry ktore mozna odpalic na emulatorze Maca68k np. ShapeShifterze (a jest duzo dobrych pozycji i sa to konwersje z PC). Biorac pod uwage ze mozna by je odpalic w rozdzialce 320x200 powinny dosc dobrze chodzic juz na 040/40 + AGA (nie mowiac juz o PPC + GFX).
[#6] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Civilization 2, Panzer/Allied General, Heroes of Might and Magic 1&2, The Settlers 2...
[#7] Re: oldschool!

@recedent, post #6

a ja chciałbym amigowe Robbo identyczne jak na Atari XL/XE. :D :D :D

[#8] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Eye of Beholder 3, Prince of Persia 2, Mortal Kombat 3.

[#9] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Mortal Kombat 3, kilka gier Sierry (Pepper's adventures in time, Larry 6, Space Quest 5...)
[#10] Re: oldschool!

@arielcpu, post #7

Taaak...AmiROBBO to nie to co prawdziwe ROBBO. Ja pogrywąm sobie w ta gre na emulatorze Ć-64 - FrodoPPC (gra w wersji C-64 jest identyczna jak na Atari, niestey Avalon na C-64 wydal tylko pierwsza glowna czesc, natomiast na Atari jest chyba z 10-15...)

Moze sprobuj odpalic ROBBO na emulatorze C-64 - Magic64...
[#11] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Blood i Carmageddon (tylko te gry chyba napisano nieco później ?)
[#12] Re: oldschool!

@DiloN, post #11

Gdyby ten przedział czasowy był cokolwiek większy... Wtedy z czystym sumieniem mógłbym napisać: cokolwiek, byle nie, przepraszam za wyrażenie, Simsy. A tak do roku 96? Nie jestem pewien, ale Diablo się chyba łapie?
[#13] Re: oldschool!

@LeMan, post #12

Wziąłem i zauważyłem, że wklepałem się chyba nieco nie w tym wątku. Wstydzę się.
[#14] Re: oldschool!

@PopoCop, post #1

Albion (kolejna gra twórców Amberstar i Ambermoon). Nawet zaczęli to robić na Amigę...
[#15] Re: oldschool!

@Andrzej Drozd, post #10

Ja też uwielbiam robbo, niestety wersja na c64 troszkę się różni (nie ma płynnego przesuwu ekranu tak jak na atari) no i mogło być wiecej kolorków. Ale z tego co wiem (czytalem gdzies wywiad na sieci z gosciem
co portował gry z atari na c64) nie było wymogu rasowania gry, więc chłopaki szli na kaske.
Przydałaby sie wersja robbo na amige, jeszcze troche a sam zaczne klepac
konwersje z c64 na amige.

Pozdrawiam

Asman/Action

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem