[#1] porty gier
nie wiem czy byl juz tu kiedys taki post...
jesli tak to prosilbym o nakierowanie...

czy znacie jakies inne porty, dostepne gdzies w Aminecie poza portami do
- gier ID Software (Doomy, Hexen, Heretic, Quake)
- abuse 2.0
- descent
- duke nukem 3d atomic edition (podobno jest port, ktos wie jak sie nazywa?)
[#2] Re: porty gier

@AmigaRuleZZZ, post #1

odnosnie samego descenta...
uzylem portu "descent.lha"
poprawnie spatchowalem pliki hog i pig do wersji 1.5
zaraz po odpaleniu pojawia sie okno z wyborem trybu graficznego, ale myszka staje sie zamrozona...
moge jedynie kursorami zmieniac pozycje, ale jak zaakcaptowac?

port adoom 1.3 oraz heretica (heretic) strasznie sie tna w momentach gdy jest pusto...
natomiast gdy pojawia sie wrog, wszystko rozgrywa sie plynnie - bardzo dziwne zjawisko?
zmiana trybow graficznych czy pomniejszenie okna troche pomaga, jednak ten smieszny motyw ze scinaniem jest ten sam;)
jedyny port ktory chodzi naprawde rewelacyjnie to port hexena (hexen).
po prostu chodzi plynniutko caly czas, ciekawe czemu pozostale tak tna... skoro ten moze tak rewelacyjnie, to rowniez i tamte powinny...
[#3] Re: porty gier

@AmigaRuleZZZ, post #1

- duke nukem 3d atomic edition (podobno jest port, ktos wie jak sie nazywa?)

AmigaDuke
[#4] Re: porty gier

@AmigaRuleZZZ, post #2

U mnie wersja PPC nie tnie tak jak to opisujesz...
[#5] Re: porty gier

@AmigaRuleZZZ, post #1

Ja tez nie przypominam sobie aby Heretic mi przycinal. Jak dla mnie to najwolniej dzialal wlasnie Hexen, choc nie moge powiedziec ze chodzil slabo.

A co do portow, to jest jeszcze kilka, choc nie wiem czy na Aminecie.

Wolfenstein 3D - tylko dla 68k i bez dzwieku
Quake II - pojawil sie jeden port "niehyperionowy", niestety do dzialania wymagal az 128MB fastu i nie byl specjalnie uzywalny.
No i jest jeszcze Transport Tycon Deluxe.

[#6] Re: porty gier

@mailman, post #4

niestety mam 040, nie PPC...
ale motyw i tak jest zastanawiajacy, poniewaz powinno byc chyba odwrotnie, gdy pojawiaja sie wrogowie powinno ciac niz w momencie pustych lokacji.
mozna by myslec ze w tych momentach procek nadrabia sil aby je wykorzystac na momenty akcji, ale to jest niezbyt logiczne technicznie ;P

jeszcze jedna zastanawiajaca mnie rzecz, to to ze Adoom 1.3 niby obsluguje Ultimate Doom.
fakt, obsluguje wada, pokazuje logo, ale nie ma dostepnego 4 episodu po wybraniu new game?
[#7] Re: porty gier

@AmigaRuleZZZ, post #1

jeszcze jedna zastanawiajaca mnie rzecz, to to ze Adoom 1.3 niby obsluguje Ultimate Doom.
fakt, obsluguje wada, pokazuje logo, ale nie ma dostepnego 4 episodu po wybraniu new game?


A jak nazywa sić plik WAD ?
Jesli Doom.WAD, to zmien nazwe na Doomu.wad. Przy portach Dooma pod PPC to pomagalo.

[#8] Re: porty gier

@Mufa, post #7

faktycznie, pomoglo :D
[#9] Descent

@AmigaRuleZZZ, post #1

proboje oba porty descenta z Aminetu:

z gory informuje ze mam poprawnie poinstalowane pakiety RTGmaster, Picasso96 oraz AHI w swoich najswiezszych wersjach...

1) Descent.lha - w momencie pojawienia sie okna z wyborem trybu graficznego, zawiesza sie mysz...
strzalkami mozna wybierac pomiedzy trybami, ale nie idzie tego zatwierdzic w zaden sposob - jakis pomysl?
probowalem uruchamiac engine z opcjami wylaczania myszy i innych rzeczy ale bez roznicy.

2) ADescent.lha - dziala wysmienicie, tylko ze brak dzwieku...
AHI jest zainstalowane i inne aplikacje wykorzystujace ten pakiet, z nim wspolpracuja.
czytalem dokumentacje, gdzie jest napisane iz port nie ma jeszcze okna preferencji dzwieku, co jednak nie przeszkadza w jego wydobywaniu podczas gry.
jedyna pomoc tyczyla sie wykorzystania programu typu "3rd part" z pakietu AHI Developer'a o nazwie GetAudioID, ktory pozwala aktywowac dany tryb AHI, co tez zrobilem...
standardowo wybieram i aktywuje okno z DMA Paula 8 bit i nadal cisza...
[#10] Re: Descent

@AmigaRuleZZZ, post #9

Chyba nie uzyskasz dzwieku. Jedyny port ktory dziala z dzwiekiem to port w wersji PowerUP. Pozostale podobno dzialaja z dzwiekiem ale na kartach dzwiekowych. Ja to gre "olalem", poniewaz nie mam zamiaru ogladac pixelozy na PUP skoro moglbym grac z wygladzaniem (GL)...ale bez dzwieku to nie ma sensu.
[#11] Re: Descent

@Andrzej Drozd, post #10

gdzie moge ten port znalezc?
mam nadzieje ze nie wymaga PPC?
[#12] Re: Descent

@Andrzej Drozd, post #10

A ja pamiętam że grałem w Descenta (port o tej samej nazwie) na 040/AGA i dźwięk (efekty, bez muzyki) był. Żadnych problemów z myszą nie zaobserwowałem.
[#13] Re: Descent

@AmigaRuleZZZ, post #11

Ten ktorego uzywalem wymaga PPC. Znalazlem go na ACS/MACD. Natomiast na 68k uzywalem tylko od braci Friedenow, ktorzy zrobili takze wersje GL. Dla pewnosci sprawdzilem wszystkie ADescenty z Aminetu i wszyskie maja problem z dzwiekiem. Nie odpalalem tylko tego dla 68k - ftp://de.aminet.net/pub/aminet/game/shoot/Descent.lha Moze to jest ten o ktorym wspomnial kempy?
[#14] Re: Descent

@AmigaRuleZZZ, post #9

Aha, co do zawieszenia myszki. Napisales ze dzialaja klawisze. Gdy najedziesz na odpowiedni tryb nacisnij na lewyALT+lewyAMIGA (emulacja lewgo przycisku myszy).
[#15] Re: Descent

@Andrzej Drozd, post #14

emulacja dziala ale ten to naciskanie jest pod punkt w ktorym znajduje sie myszka.
akurat mialem ja na samej gorze okna, i przy nacisnieciu tej kombinacji moglem przesuwac okno strzalkami.
ale juz wyczailem ze Amiga+strzalki to posuwanie sie kursora :D
dzieki za nakierowanie na ten trik.

i kurde jak na zlosc... dzwieku tez nie ma.
port lekko wolniejszy ale za to nie ma dodatkowej wizji wnetrza statku co polepsza widok i pewnie dlatego.
probowalem z uzyciem GetAudioID, sprawdzilem w options i glosnosci sa na full.
opcje dla portu sa jedynie do wylaczania dzwieku.
jedyny czego mi brakuje to pakiet CMD czy jakos tak biblioteki do obslugi MIDI, ale przy tym mi sie kompletnie caly system zawieszal, a skoro to jest do midi wiec do jako takich efektow dzwiekowych nie ma raczej nic, w koncu od tego jest AHI.
[#16] Re: Descent

@AmigaRuleZZZ, post #15

Moze napiszmy jakas petycje do Friedenow, moze znajada chwile czasu w chwilach wolnych od pracy na od OS4...
A co do emulacji myszki to mozna jeszcze przyspieszyc przesuwanie kursora za pomoca klawisza "Shift".
[#17] Re: Descent

@Andrzej Drozd, post #16

wielkie dzieki za numer z shiftem =)
juz obczailem dzwiek...
jako ze w dokumentacji do Descent.lha nie ma nic o AHI, a o bajerach obslugi dzwieki jest... stalo sie to dla mnie podejrzane.
zainstalowalem camd.library ktora rzekomo w/g dokumentacji sluzy jedynie do obslugi MIDI, czyli posiadanie muzyki w grze.
co sie w praktyce okazalo?
zadnej muzyki nie ma, ale za to pojawil sie dzwiek :D
takie rozwiazane, czyli uzycie takich sterownikow bylo chyba bledem, bo od tego momentu szybkosc dzialania portu zmniejszyla sie zdecydowanie bardziej;(
jest to teraz w pol grywalne jak dla mnie.
moze gdyby autorzy wykorzystali AHI, bylo by znacznie lepiej?
[#18] Re: Descent

@AmigaRuleZZZ, post #17

okey, teraz complete finalne wnioski po wszelakich testach z tymi dwoma portkami Descenta:

Descent.lha zalecam dla tych ktorzy chca poszalec w lepszej grafice i widocznosci, ale bez dzwieku (chyba ze maja naprawde mocne procki).

ADescent(040).lha - w koncu udalo mi sie wydobyc dzwiek, nie wiem co bylo nie tak, nagle po tych testach na obu portach dzwiek dziala.
wziolem i jeszcze raz wypakowalem port ADescent napisujac poprzedni i juz jest w porzadku, a obraz z dzwiekiem chodza plynnie :D
oto kroki ktore musialem podjac na przyszlosc dla innych:
a) instalacja AHI 4.x (z Aminetu) (podstawa aby byl dzwiek, nalezy zainstalowac przed pierwszym uruchomieniem portu, w przeciwnym wypadku port chyba zapamietuje ze byl brak sterownikow i dziala juz bez dzwieku mimo pozniejszej instalacji, w takim przypadku najlepiej wypakowac ADescent ponownie i powinno juz dzialac)
b) skopiowanie biblioteki ixemul.library do katalogu libs (bez tego gra ani rusz)
c) sterowniki Picasso96 (ano wlasnie, pelne zdziwienie, bez tych sterownikow gdy wybieram zwykly PAL, gra sie wywala z niejakim BUS ERROR pliku ixemul.library, po zainstalowaniu tych sterownikow gra dziala poprawnie rowniez na zwyklych PAL, czyli ustawieniach kosci AGA, czyzby wygladalo na to ze sterowniki Picasso96 wprowadzaja jakies poprawki dla posiadaczy jedynie kostek AGA? bo przystalismy na tym ze jest to jedynie pakiet dla posiadaczy kart graficznych, w kazdym razie na pewno ma cos do samego ixemul.library gdzie nie zaglebialem sie do czego wogole ta biblioteka sluzy)
d) dla tych ktorzy maja Descenta v1.0 - nalezy sciagnac DescentAmiPt15.lha oraz gpatch.lha z aminetu.
oba porty nie beda dzialac z wersja 1.0, a ten manewr pozwoli ja zupgradeowac na wersje 1.5
robimy cos tak prostego z execute command:
gpatch descent.pig descent.pig.gpch descent.pig.v15
gpatch descent.hog descent.hog.gpch descent.hog.v15
(oczywiscie upewniajac sie ze te oba pliki descenta, patch oraz gpatch mamy w tym samym katalogu)
nastepnie kopiujemy pliki descent.pig.v15 i descent.hog.v15 do katalogu wybranego portu pod zmienionymi nazwami na descent.pig i descent.hog
aha do tego nalezy uzyc wersji Gpatch-2.6 z katalogu old w pakiecie.
e) po skopiowaniu tych dwoch plikow (descent.pig i descent.hog) do katalogu wybranej wersji portu (zaleznie od procka, ja wybralem 040) ADescent, odpalamy ikonke, wybieramy tryb graficzny (ja standardowo PAL: Low Res czy jakos tak, najnizsza mozliwa ale przynajmniej jakos to chodzi).
tak jak z dzwiekiem, ADescent zapamietuje wybrany tryb graficzny po pierwszym uruchomieniu i nastepnym razem juz nie pyta (zapewne mozna wywolac okno graficzne w razie potrzeby jakas komeda podczas uruchamiania ale to mozna znalezc gdzies w dokumentacji).
nie wiem czy u innych ale u mnie wybor trybu zaskakuje dopiero po 3-4 razie, po prostu po jego wybraniu ponownie pojawia sie okno z wyborem - dziwne ;)
aha, Ci ktorzy korzystaja z emulatora UAE moga wybierac tryby UAEGFX z pakietu picasso, sa nieco szybsze, maja komatybilne/wieksze/kolorowsze rozdzielczosci (Display > RTG Full Screen) - ale nie widze w tym sensu dla posiadaczy PieCa ;P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem