[#1] "proste" pytanie
Mam takie oto proste pytanie :)

Zalozmy ze:
1. mam Amige 3000 (ecs)
2. mam gre WormsDC (aga)
3. mam karte graficzna
4. Wormsy sie niezle promuja na ekran CGX

Pytanie: Czy moge w ten sposob uruchomic dowolna gre w wersji AGA na A3000, jesli sie promuje na ekran CGX'a? ;)
[#2] Re: "proste" pytanie

@_arti, post #1

Nigdy nie miałem Amigi z kościami ecs, ale wydaje mi się że jeśli coś się promuje na CGX, to nie ma znaczenia czy na pokładzie jest OCS,ECS czy AGAta.
[#3] Re: "proste" pytanie

@_arti, post #1

Czesc,

niektore gry dadza sie 'wypromowac' a inne niestety nie...
[#4] Re: "proste" pytanie

@Prince, post #2

Jeżeli da się wypromować na CGX, to ponad połowa sukcesu.
Druga połowa (mniejsza :P ) - gra nie może sprawdzać, czy ma do czynienia z AGA, czy nie. Powinno to być zrobione "systemowo", czyli próba otwarcia ekranu z 8 bitplanami, jak się nie da to gra nie działa. W ostateczności odczyt wersji kości z GraphicsBase(?) co można w dość prosty sposób shakować, tak, żeby zawsze udawało AGAtkę.
Jedyne, czego nie da się (łatwo) ominąć to sprawdzanie przez grę z czym ma do czynienia bezpośrednio w rejestrach sprzętowych. Ale tak robiły raczej gry starsze niż stare, znaczy sprzed epoki kart graficznych i pisania "pod system"
A jeszcze kwestyja, jakiego masz Kicka w A3000.
[#5] Re: "proste" pytanie

@Paul, post #3

Kick to oczywiscie 3.1. Jesli chodzi o pisanie pod system... to hmm, Worms raczej chyba nie byly za bardzo systemowe...
[#6] Re: "proste" pytanie

@_arti, post #5

Całkiem pod system to na pewno nie były, ale w granicach przyzwoitości ;)

Jeżeli jakąś grę da się uruchomić na a1200, a potem normalnie używać systemu , to nie powinno być problemu, bo najprawdopodobniej prawidłowo alokuje pamięć i sprawdza jakie ma układy graficzne ni korzystając z hardware.

Jeżeli dodatkowo gra nie wyłącza multitaskingi i podczas gry za pomocą LAmiga+M możesz przełączać ekrany, to jest duża (a nawet bardzo duża) szansa, że uda się ją wypromować :)
[#7] Re: "proste" pytanie

@shg, post #6

Mi się Wormsów nie udało nigdy wypromować :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem