[#1] Putty Squad
Czy "Putty Squad" ukazała sie na Amige? Recenzje w zachodnich pismach były, oficjalnie gra nie wyszła, ale może jednak sie ukazała?
[#2] Re: Putty Squad

@PopoCop, post #1

Pojawiło się na pewno demo, które zaraz wrzucę na PPA
[#3] Re: Putty Squad

@PopoCop, post #1

Okay guys with some pushing from 7-Zark-7 I contacted Dan Philips and asked him about Putty Squad.. below are to replies I have had off him

I asked him if he knew about Putty Squad and if he could locate or contact John Twiddy etc.. his reply:

Quote:
"Hiya,


I left System 3 right after putty was finished.
John Twiddy is still working for Studio3 as far as I know, but I haven't seen him
for a good few years, he's working on The Last Ninja 4 apparently

I'll ask Robin Levy (Ruff'nTumble) if he knows what happend to it as he carried
on working for Sys3 until about 2000 or so. If not Rob'll be able to contact John.

Cheers

Dan"



I replied thanking him alot for his help and here is another reply

Quote:
"Hiya, I've spoken to Robin, There was a fully complete and

finished version for the Amiga 1200.

He hasn't seen/spoken to John Twiddy for 4/5 years, We are asking around to see if we can get in contact with him, don't really want to ask MC but will if all other avenuses fail

Cheers

Dan"
[#4] Re: Putty Squad

@AmigaRuleZZZ, post #3

Kiedy była prowadzona ta "korespondencja" i czy coś z niej wynika? (czytaj: czy gra jest gdzieś osiągalna?)
[#5] Re: Putty Squad

@PopoCop, post #4

wynika ze byla wydana na A1200, i sa to zrodla od oficjalnego wydawcy...
jak ciezko bylo do niedawna znalezc kolekcjonerom i uwierzyc w istnienie gry Rooster 1, tak nadal trwaja poszukiwania przez nich tej gry;)
w dodatku to nie jedyna gra z ktora sa takie problemy...
nie ma to jak kolekcjonerskie unikaty :D
[#6] Re: Putty Squad

@AmigaRuleZZZ, post #5

Gra była ukończona, reklamowana i zrecenzowana w gazetach. Ale czy była wydana - czyli trafiła do sprzedaży? Chyba nie.
Nie jestem kolekcjonerem. Zbieram gry, żeby w nie grać, a nie trzymać w szafie i cieszyć sie samym ich posiadaniem.

Mamy rok 2005, czyli już jakieś 10 lat od powstania "Putty Squad". Może warto spróbować i pomeczyć System3, żeby zamieścili tą gre na swojej stronie do ściągniecia? Nie zarobili grosza na tej grze, wiec taki free download nie byłby "narażaniem na straty finansowe".

[#7] Re: Putty Squad

@PopoCop, post #6

to byla wlasnie odpowiedz od System 3... osob ktore w tamtym czasie pracowaly w tej firmie i oznajmily wlasnie oficjalnie ze wyszla na A1200
[#8] Re: Putty Squad

@AmigaRuleZZZ, post #7

nie wiem czy to na temat ale wygrzebałem jakies stronki z wzmiankami o putty squad. na jednej jest rom na snesa ale niestety to płatna stronka a drugi to chyba jakis opis gry na amige. linki:

http://www.classicgaming.com/amigareviews/puttysqu.htm

http://www.emumaniak.zel.pl/rom.php/15420/Snes/Putty_Squad_(E).htm

jak nikt nie wywali tych linków to postaram sie o nastepne :D

pzdr :D

[#9] Re: Putty Squad

@malin666, post #8

Te wszystkie amigowe recenzje jakie znalazłem zawsze były udekorowane tymi samymi screenshotami. I dziwny zbieg okoliczności, że z wersji demo :D
Ileż to było takich recenzji w Amiga Action, które osądzały gry na podstawie dem... Przytoczony odnośnik (ten pierwszy) to nic innego jak CU Amiga :D
[#10] Re: Putty Squad

@mailman, post #9

Heh, Amiga Action to było fajne pismo. "Subwar 2050" zrecenzowali na podstawie wersji dla PC :), a to tylko jeden z "kwiatków".

Ale wracając do "Putty..", swego czasu tą gre miała wydać "słynna" firma Alive Mediasoft. Niedawno widziałem stary plik z formularzem zamówienia tej gry w AM.
Alive już chyba nie istnieje (poprawcie mnie jeśli sie myle), wiec może prawa do gry zostały pogrzebane razem z firmą?

I jeszcze jedno: w starym numerze "Gamblera" Przemek Ścierski napisał kiedyś artykuł o amigowych platformówkach. Jedną z nich była "Putty Squad". Z tekstu nie wynika, że opisuje demo. Czyli jest jakieś nikłe prawdopodobieństwo, że "PS" trafiła na piracki rynek i może być gdzieś dostepna.

Co Wy na to?

[#11] Re: Putty Squad

@PopoCop, post #10

(...) na podstawie wersji dla PC (...)

Źle napisałeś. Powinno być "(...) na podstawie wersji na platformę, której nazwy nie wymienimy."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem