[#1] Assassin
Niedawno zacząłem grać w Assassina (Team17) i mam pytanie dotyczące atakujących psów: jeśli pies mnie już dopadnie i gryzie, to czy można sie od niego jakoś uwolnić?

[#2] Re: Assassin

@PopoCop, post #1

Wymachuj joy'em na lewo i prawo z wciśniętym fire.

Assassin to rewelacyjna gra. Special Edition już była gorsza. Niebawem będzie recenzja w Strefie gier.
[#3] Re: Assassin

@mailman, post #2

Dzieki.
I przy okazji: czym sie różni wersja "normalna" od "specjalnej"?
[#4] Re: Assassin

@mailman, post #2

Jeszcze się muszę pochwalić, że Assassina skończyłem na poziomie Ultimate. Ze Special Edition, który z założenia miał być prostszy ta sztuczka jeszcze mi się nie udała... Ale wszystko jeszcze przede mną i każdego dnia jestem coraz dalej :D
[#5] Re: Assassin

@PopoCop, post #3

Assassin składał się z 6 długich poziomów. Bohater posiada jako broń bumerang, który zbierając żetony można odpowiednio upgrade'ować: (P - siła strzału, S - szybkość, L - długość, W - podkręcenie). Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Project X były narzekania, że gra jest za trudna. Wydano więc wersję Special Edition. Każdy z długich poziomów podzielono na cztery krótsze. Zrezygnowano całkowicie z pierwszego poziomu (las i jaskinie). Poziomy wyglądają na prawie identyczne, lecz zastosowano kilka dodatkowych ukrytych miejsc z bonusami. Bohaterowi zabrano bumerang, a dano jakiś pistolet, który można upgrade'ować (nie można sterować podkręceniem). Gra jest według mnie trochę trudniejsza, ale to moja subiektywna ocena (chociażby przez to, że ciężko jest zdobyć dodatkowe życie lub jakiś większy bonus po ukończeniu poziomu). Jest mnóstwo dodatków typu żetony, dużo dodatkowych broni na bossów (znacznie więcej niż w wersji pierwotnej i w sumie to nie wiem po co aż tak dużo...).
[#6] Re: Assassin

@mailman, post #2

Rzeczywiście, rewelacyjna! Ściągnąłem sobie i będę miał co robić przez Święta. ;)

Aha, czy ta gierka "automagically" (to moje słowo :)) rozpoznaje A1200 i używa grafy AGA? Tzn., czy dane zawierają i grafę ECS jak i AGA?

[#7] Re: Assassin

@El Amigos, post #6

Aha, czy ta gierka "automagically" (to moje słowo) rozpoznaje A1200 i używa grafy AGA? Tzn., czy dane zawierają i grafę ECS jak i AGA?

Nie. Z gier Team17 chyba tylko Arcade Pool rozpoznawał chipset i odpowiednio "polepszana" była grafa i wzbogacane efekty dźwiękowe.
[#8] Re: Assassin

@mailman, post #7

AB: Tower Assault chyba też wykrywał chipset.

[#9] Re: Assassin

@PopoCop, post #8

Zgadza się - o tym zapomniałem. Zamiast drugiego (ECS) wkładało się chyba dysk 3 (AGA) lub odwrotnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem