[#1] oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier
piszcie tu jakie znacie (graliscie).ja znam:

Flashback PL
Waxworks PL
Syndicate PL
Frontier PL

znam jeszcze pare ale teraz nie pamietam... :) jak sobie przypomne wpisze.
[#2] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

Payback PL
OnEscape PL
[#3] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

oczywiscie settlers pl
[#4] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@reactor, post #2

Reunion PL (jest po polsku ale nie do konca)
[#5] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@rzookol, post #3

Cywilizacja
Centurion
Genetic Species (nie wszystko jest przetlumaczone)
[#6] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Andrzej Drozd, post #5

Wings

[#7] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Korni, post #6

A to dorzuce jeszcze polskie tytuly

Rock Star - manager zespolu rockowego
Kupiec - handlowka w krainie fantasy
Funturatum - handlowka, statki, plantacje, wojsko, potyczki itp.
[#8] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Andrzej Drozd, post #7

Nie rozumiem, chodziło o spolszczenia gier, takich co w pierwotnej wersji nie były po polsku, a nie polskie gry...

[#9] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@grxmrx, post #8

No tak ale duzo ludzi nawet nie wie o niektorych polskich grach (powod jest tez taki ze powstawaly w czasach "kryzysowych" lub fascynacji Doomem i Quakiem). Mysle ze warto o nich wspomniec zaznaczajac ze powstaly w Polsce.
[#10] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@grxmrx, post #8

dokladnie tak! chodziło o spolszczenia gier, takich co w pierwotnej wersji nie były po polsku, a nie polskie gry
[#11] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

zainteresowałeś mnie tym spolszczeniem do Flashbacka. czy można je gdzieś zdobyć? jako np. pliczek, który dogrywa się do archiwum z grą/podmienia się z innym plikiem? czy może spolszczona była po partyzancku zwyczajnie spiracona wersja gry?
[#12] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #10

Colonization
[#13] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@KAM_, post #11

mam ja na skladance z dawnych lat, kiedy to kupilem na gieldzie i przypuszczam ze jest spolszczona przez giełdziaży
[#14] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

przypuszczam ze takich "gieldowych" :) spolszczen bylo duzo a nie wszyscy o nich wiedza...po to ten watek...
[#15] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #14

AAAAA!!!!!!!!!!!!!!!
Napalma to wy znacie :D :D tez jest po polsku ale nie korzystam hihi mogi zrobic cos lepszego np. slowa YES SIR (versionpl tak szefie lepiej brzmi :D )

[#16] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

Escape from Colditz PL
Dune 2 PL

[#17] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

Dawno, dawno temu spolszyczlem dla znajomej piratowni "Simon The Sorcerer I". Oczywiscie po partyzancku, bez polskich znakow diakrytycznych. Z tego co wiem sprzedawalo im sie toto bardzo dobrze, klienci chwalili... ;)
[#18] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Corwin, post #17

Miałem kiedyś spolszczonego "Centuriona" i wszystko było OK z wyjątkiem małego szczegółu - nie dało sie użyc floty i jednocześnie skończyć gry :)
Był też cześciowo spolszczony "Railroad Tycoon". W oryginale była to wersja niemiecka, wiec całość była polsko-niemiecka.
[#19] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

Miałem kiedyś spolszczone A-Train, ale ilość błędów ortograficznych i innych na tyle mnie przeraziła, że nigdy więcej (nawet w wersji angielskiej) już tej gry nie włączyłem.

[#20] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@PopoCop, post #18

Miałem kiedyś spolszczonego "Centuriona" i wszystko było OK z wyjątkiem małego szczegółu - nie dało sie użyc floty i jednocześnie skończyć gry

Dalo sie tylko trzeba bylo unikac walk na morzu (bo 9:1 sie zawieszalo),a prawie na koncu po zdobyciu prawie wszystkiego nalezalo sie przyczaic az wroga flota zejdzie na niezdobyty jeszcze lad i "ciach". Co nie mozna bylo na morzu - to na ladzie
[#21] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@aMifan, post #16

Hehe. Pamietam spolszczona Dune II bez polskich fontow. Jeszcze do niedawna zastanawialem sie klikajac na Sandworma co to jest do cholery WAZ.

[#22] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

A ja dodam:

WET - The Lula Empire ;)
FormulaOneGP
Pirates!
[#23] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

Elvira II :)
[#24] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

A ja mam od razu takie patanie. Co z zapowiadanym juz ponad rok temu oficjalnym tłumaczeniu do Shogo? Od razu by się przydało też do HereticII.
[#25] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@kmilota, post #24

http://ato.exec.pl/index.html

[#26] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@grxmrx, post #25

Adres nie działa :(
[#27] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@kmilota, post #26

kmilota: dziala!
[#28] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #1

troche w druga strone... ale czy powstala wersja angielska polskiej gry - Ubek?

jesli nie to szukam chetnego do przetlumaczenia! tekst jest w pliku .txt! tylko okolo 25kb...
wersja angielska zostanie dolaczona do mojej skladanki gier na CD32 i pojdzie w swiat!

[#29] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@Świerk, post #27

Faktycznie stronka dzisiaj działa. Jednak jest tam tylko informacja, że w 2003 roku ma być dostępne tłumaczenia Shogo na stronie Hyperionu. Takowe tłumaczenie nie pojawiło sie tam do końca 2004. Z ciekawości spróbowałem wejść na stronkę, ale są jaja. Nie mogę się zalogować jako stary użytkownik (miałem swój nr i hasło), więc założyłem na nowo konto. Oczywiście chciałem od razu zarejestrować produkty (Shogo i HereticII) i nic z tego :( Hyperion twierdzi że Shogo dla Amigi ma nr ****-****-****, a ja na swoim pudełku mam ****-****-****-****. Co jest grane. Po kilku bojach zauważyłem że Shogo dla Maca ma właśnie nr ****-****-****-**** i ja go wpisałem. No i stałem się zarejestrowanym użytkownikiem Shogo dla MacOSa :) Ale jaja. HereticaII nie udało mi się zarejestrować :( Tragedia. No i gdzie mam szukać tłumaczenia Shogo?
[#30] Re: oficjalne i nieoficjalne spolszczenia gier

@kmilota, post #29

Prace nad polska wersja Shogo zostaly juz dawno ukonczone, odpowiednie pliki przeslane do Hyperionu. Dziwie sie ze do tej pory nie ukazala polska wersja. Skontaktuje sie w tej sprawie z H.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem