[#1] Pirates!, F1GP, i inne Microprose
Mam mały problemik. Wyczytałem, że w Pirates! da się grać w DBLPAL, jednak nie udało mi się odpalić tego w tym trybie tzn. pokazuje się jedynie obrazek microprose, oraz tytułowy, później ciemno. Narazie nie mam tv, więc niewiem co zrobić, chyba się nie zacina bo muzyczka leci.

Podobnie jest z F1GP tylko, że tutaj działa jeszcze menu, później sama gra się kaszani.

Co jest z tymi grami microprose? A GS2000?

P.S: Pirates! i F1GP mam zwykłe ADOSowe wersje, żadne whdloady itp. Używałem oczywiście promotora, z EOBII i z DuneII wszystko jest ok.

Może ktoś miał podobny problemik?

HELP ME!

[#2] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Korni, post #1

Nie odpalalem tych gier w DBLPal ale sprobuj czy po odpaleniu mozna przejsc na ekran WB (lamiga+m). Jezeli mozna i po scagnieciu ekranu WB za pomoca myszki, widac gre tzn. ze problem jest z promotorem. Jezeli gra nie dzala w systemie to moze potrzebny jest jakis patch z Aminetu?
[#3] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Andrzej Drozd, post #2

Próbowałem A+m, A+n, nie działa. Na aminecie są jakieś łatki do f1gp, może coś pomogą :S

[#4] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Korni, post #3

Co do Gunship 2000 to pamiętam że w DblPal'u było menu,wybór broni i misji ale po zaladowaniu wektorówki (czyli gry) obraz przeskakiwał na 15 khz i lipton :(
[#5] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@waldiamiga, post #4

Następny problem mam z Bloodnet'em. Po pierwsze to ekran jest o połowe obcięty i nie pomagają tu żadne ustawienia z promotora (no może nie żadne, ale np. centrowanie czy rozdzielczość nie działa, w ogóle to gra sama się odpala na SVGA i chyba nie potrzebuje promotora). Po drugie gra się zacina gdy chce wczytać pierwszy plik z INTERFACE. Po trzecie to jeszcze na początku nie waiadomo dlaczego pliki niebyły wykonywalne, więc te potrzebne zmieniłem.
Po czwarte myślałem, że zagram sobie w Bloodnet'a, a tu w intrze widzę Microprose :(

Klawisze A+m, A+n działają, SnoopDosem się bawiłem.

[#6] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Korni, post #1

cześć
F1GP bardzo ładnie startuje w dblpal :).
Jest jednak jeden warunek:
system odpalasz w dblpal bez s-s, i uruchamiasz skrypt dodajacy przypisy dla f1gp zawierający setpatcha i lub ata3.driver.Ja tak mam pod OS3.9.
Działa a największa frajda jest przy grze na kierownicy :)
Pzdr Radek L.
[#7] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Korni, post #5

Następny problem mam z Bloodnet'em.

Itd...

I już wiesz dlaczego powstał WHDLoad?
[#8] Re: Pirates!, F1GP, i inne Microprose

@Korni, post #5

Bloodnet na 100% chodzi pod SVGA - bo w ten sposob gralem (nie pamietam tylko czy go promowalem, ale chyba nie). I w zadnym wypadku sie nie wieszal... Byc moze po prostu masz jakas popsuta wersje?

A zdania z "Microprose" nie rozumiem zupelnie. Przeciez ta firma robila niemalze same porzadne gry. Zas Catfish wywiazal sie swietnie z konwersji Bloodnet z grzyba.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem