[#1] Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??
Mam pytanie - czy istnieje na Amigę taki emulator Amigi CD32 w którym można podać scieżkę do obrazu płyty a nie wkładac ją do CDromu? Albo czy istnieje na Amigę cos w rodzaju "wirtulanej stacji CD" w ktorej można "zamontowac" obraz płyty CD i emulator CD32 bedzie go rozpoznawał jako płyte??

pzdro

[#2] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@malin666, post #1

www.cd32.ltd.pl
[#3] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@malin666, post #1

Filedisk.device a jako unit podaje się ścieżke dostępu do pliku iso w tooltypach, montuje nie tylko obrazy płyt ale także obrazy partycji amigowych i windzianych.
[#4] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@Sylwester, post #3

Gdzie można znaleźć filedisk.device? Na Aminecie nie znalazłem, Google też nie...

[#5] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@grxmrx, post #4

Mam cos takiego w Devs: i chyba byl z jakims programem. Nie pamietam z jakim i kiedy go instalowalem. Moze jest z jakims programem typu ISOMounter? Oba pliki mam w wersji 1.0, ale nie mam teraz jak sprawdzic snoopdosem czy ISOMounter uzywa filedisk.device, poniewaz nie mam ISO na HD.
[#6] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@malin666, post #1

Albo czy istnieje na Amigę cos w rodzaju "wirtulanej stacji CD" w ktorej można "zamontowac" obraz płyty CD

ISOMounter
[#7] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@Andrzej Drozd, post #6

A ten gdzie jest?

[#8] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@Andrzej Drozd, post #5

Wlasnie sprawdzilem README ISOMountera


ISO MOUNTER v1.0 (C) 1999 by Mariusz Listowski
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Montowanie pliku ISO-IMAGE stworzonego np programem MakeCD



WYMAGANIA:

L:CacheCDFS
DEVS:filedisk.device
FONTS:PL_Apple


Powinien byc na Aminecie ale pod nieco inna nazwa. Jakby nie bylo to podesle wszystkie potrzebne pliki
[#9] Re: Emulator AmiCD32 i obrazy płyt??

@Andrzej Drozd, post #6

Jest tego nieco więcej... osobiście używam CDRomEmu... podpięte mam pod ISO Image filetype w Magellanie... robię dwuklik na obrazie płytki, płytka się montuje i otwiera się automagicznie jej zawartość w listerku...

[#10] CDRomEmu?

@Dopuser, post #9

Nie znalazłem czegoś takiego na Aminecie, więć gdzie to można znaleźć?

[#11] Re: CDRomEmu?

@grxmrx, post #10

W cyberprzestrzeni Aminetu, oczywiście... zassij pakiet AmiCDROM-1.15.lha...
znajdziesz to maleństwo w środku...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem