[#1] Gry w które graliście najdłużej !!!
Witam:). Ja może taką dyskusje zacznę jak w tytule. Mój zdecydowany faworyt to gra..., nie wróć do Bóstwo pt. "A-Train". Gram w tę grę w sumie od 12 lat (z 7-letnią przerwą) i jestem bliski jej przejścia :d. Pamiętam, że nawet dzień przed egzaminem maturalnym grałem w nią amokalnie :) (egzamin zdałem :)). Dzięki dodatkowi "A-Train - Construction Set " można było budować i projektować własne mapy! Nadmienię, że mam grę i dodatek oryginalne w pudełkowych wersjach. Gra świetnie działa na wszystkich Amigach !!! Cudo !!!!!!! Druga gra, która prawie równoczesnie może zasiąść na tronie obok "A-Train" to "Warlords". UWAGA !!!!!!!!! Właśnie udało mi się na eBay'u kupic jej pełną pudełkową oryginalną wersję (amerykańską) - oczywiście na Amigę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie, ale się cieszę !!!!! To CUUUUUUUUUUUUUUUD !!!!! Cena nawet nie była taka straszna :) (mogło być gorzej).

Pozdrawiam wszystkich amigowych graczy. Wpisujcie wasze typy :)

[#2] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Ambermoon, grałem w to rok czasu, nie wychodziłem na podwórko, opóźniłem się w nauce, etc. ;) Ale warto było Przeszedłem.
Inną tego typu grą był Legion, przechodziłem wiele razy, do tej gry można ciągle powracać i tracić z nią czas ;)
Civilization - nawet na dyskietkach, warto było żmieniać, kiedyś pamiętam nie wiedziałem jak zapisywać stan gry na dyskietce to zostawiało się komputer na noc ;)
UFO: Enemy Uknown - podobnie jak Amberoon grałem chyba rok (na dyskietkach na A600!), z przerwami oczywiście (SWIV, Second Samuraj, Jaguar, Moonstone - to były przerywniki właściwie;)), póżniej podobnie z wersją na HD na A1200 (musiałem przez dłuższy czas startować bez s-s ze specjalnie przygotowanej dyskietki (żeby gra miała pamięć),
Stunt Car Racer - kilka mięsięcy życia by się zebrało ;)

Poza tym dużo też, może po kilka lat na
Frontier i SWOS.
Również dużo, ale już mniej niż poprzednie tytuły zajęły mi czas mojego życia ;) Dyna Blaster, Superfrog (do dzisiaj gram;), Crazy Footbal, IK+, Franko, Pirates, Populous 2, Lemmings 2, Benefactor, K240, Ishar 2, Speedball 2 i Street Figher 2, 4DSportsBoxing, Heimdall 2, SlamTilt.

W te gry proporcjonalnie najdłużej grałem, zabrały mi kilka lat życia (w sumie), najwięcej czasu przy nich spędziłem i nie uważam to za czas stracony

Głównie to strategie i crpg najdłużej trzymają, rzadziej flipery, platformówki czy przygodówki.

[#3] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@grxmrx, post #2

He he he, no tak!!! Jeszcze Frontier , kurde jak mogłem zapomnieć!!! Do dzisiaj w niego gram na Ami - wierny sługa imperatora :). Kupę czasu spędziłem też przy Settlersach i tak jak wspomniałeś Civilization :). Była jeszcze tkak gierka pt. "Realms" - strategia - przeszedłem wszystkie mapy. :)

[#4] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

UFO ENEMY UNKMNOWN - najpierw w wersji na CD32, poźniej wersja dla A1200HD. W UFO gram od 1995 do dzisiaj , z małymi przerwami.

Frontier - mega gierka, grałem w nią chyba ze trzy lata .

Civilization I - Super gierka, zacząłem w to grać jak miałem A500 1MB RAM, była niezła dyskoteka, potem jak dorobilem sie dysku i więcej ramu, to gra była znośna .

Było też wiele innych gier , Diggers CD32, Super stardust CD32, ATR, Liberation CD32, i moja ulubiona Wing Commander I CD32, znacznie lepsza graficznie niż wersja pod "zwykłe" amigi , no i działała z pamięcią fast, a wersja dla A1200 miała z tym problemy.
[#5] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Olo, post #4

Civilization, Civilization i jeszcze raz Civilization. Dla mnie to gra wszechczasów... raz zdarzyło mi się, jeszcze na A500, zacząć grać o 18 i skończyć, po nieprzerwanej grze o 6 rano.... dzisiaj sobie też lubię pograć - ale to już nie to - moc obliczeniowa 68000 pozwalała na długie przemyślenia dot. strategii - dziś to już jest po łebkach... ;)
[#6] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Dune 2, Ufo 1, Settlers, Desert Strike, Sherman M4... to były klimaty!!!!

[#7] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Ja pamietam ze zawalilem w szkole jakis przedmiot przez Ishara2. Chyba to byla matematyka, ale teraz juz nie pamietam:) O klasykach typu Civ, Dune2 to juz nie wspominam, bo to oczywiste. pamietam, ze sporo mlodosci poswiecilem na Super Froga i Zoola. Te gierki to moglem tluc w kolko Po za tym dochodza jeszcze wszelakie przygodowki. Beneath a steel Sky, Universe, Heimdall2 i kupe innych, ktorych sobie teraz nie przypominam. Szkoda, ze nigdy nie mialem twardziela do mojej A1200, bo z takich nie milych sytuacji to pamietam straszna dyskoteke przy Beneath a steel Sky, ale jakos jednak sie uparlem i ja skonczylem

[#8] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Dla mnie grą, w którą najdłużej gram i jest niezmiernie trudna to... życie!

[#9] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Prince, post #8

no prawda, ale to chyba nie jest to gra czysto amigowa? ;)
[#10] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@wali7, post #9

Miały być amigowe? Tak, czy owak Amiga w tej grze zajmuje jedno z czołowych miejsc ;)
BTW jeśli ktoś ma solucję na przejście wyżej wspomnianej gry, to bardzo proszę o podanie jej :D

[#11] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Prince, post #10

> BTW jeśli ktoś ma solucję na przejście wyżej wspomnianej gry,
> to bardzo proszę o podanie jej :D

Widzialem na Aminecie, ale po co psuc sobie zabawe?

[#12] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Elvira II - klimatyczna gra RPG, zarywałem nocki, przejście bez opisów
Eye Of The Beholder 2 j.w.
The Settlers czasami zostawiało się kompa na kilka godzin (wszystko było jak trzeba, tylko czas potrzebny na "dorobienie sie", wróg nie atakaował).
Monkey Island I Oj, to też pochłonęło mi trochę czasu
Flash Back gra nie była super trudna (no z wyłączeniem poziomu trudności hard), ale grałem w nią sporo.
SWIV nie udało mi się przejść gry do końca bez cheata (ukłon dla StarTrekowców).
I wiele innych.
Wymienione gry nie koniecznie zawsze zajmowały dużo czasu aby je ukończyć, ale na pewno zajmowały dużo czasu grania wogóle
[#13] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Civilization moim zdaniem wymiata, prawdziwy hit.
Dużo też grałem w Colonization - świetny humor i muzyka

[#14] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Ishar pierwsza czesc grałem az wyskoczyl napie the end
no i rewelacyjny Project X ale nie ukonczylem :(

[#15] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@seb@, post #14

Ja najdłużej tłukłem FRONTIERA!!!!
Do dzis służę Imperatorowi w stopniu [chyba] Lord (w każdym razie ostatnio fotografowałem wojskowe obiekty Federacji na odludnych planetach ) mam kilka medali, sporo kasy itd. gram od 8 lat!!
2. Civilization-na A600 bez HD
3. Dune2 jak wyżej ale ostatnio robię nowe misje na A1200
4. CannonFodder-Jak wyżej:)
5. Moktar/TitusTheFox
6. Gods
7. Beholder2-bez opisów!
8. Beholder1-jak wyżej



Ostatnia modyfikacja: 04.08.05 17:32
[#16] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Orson, post #15

Ja mam we Frontierze w służbie Imperium rangę "PodChrab" (polska wersja jest jakaś dziwna) i odznaczenia:

-Certyfikat Walki
-Szkarłatny Orzeł
-Czarny Romb
Złoty Kolec
-Platynowy Krzyż
-Legion Honorowy
-Wojownik Celestyński :D.

Mam około 16 000 000 C (zarabiałem na robotach i komputerach w Sol i okolicznych systemach). Obecnie latam na Statek Obronny Żmija. Moim ulubionym jest Orzeł Dalekiego zasiągu, Myśliwiec Osprey , a z dużych Ścigacz BOA i Kupiec Imperium. Na dowód moich osiągnięć mogę przesłać fotki cyfrakiem z ekranu monitora. Gram od 1994 roku z siedmioletnią przerwą (wydałem starą Amigę). Na szczęście dyskietki z savami do gier i moje utwory muzyczne z Protrackera zostawiłem. Dzisiaj mam dopaloną A1200 i A500+ z oryginalnymi monitorami i ogień ... :D. Jako ciekawostkę powiem ci że mam też Frontiera oryginalnego na CD32 (dyskietkowego też mam oryginalnego w Boksie z mapą galaktyki, książeczkami itd. ale w wersji angielskiej) . Czasami jak mogę włączam sobie go na mojej CD32 - na dużym ekranie telewizora inaczej to wszystko wygląda :). Najlepsza wersja Frontiera Elite II jaka wyszła na jakąkolwiek platformę to właśnie wersja płytowa na CD32.

Pozdrawiam

[#17] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #16

Ja z kolei najdluzej i najbardziej namietnie rypalem w:

- Mortal Kombat II - z braciakiem mlocilismy w to po kilkanascie godzin dziennie przez miesiac.
- Diggers - w to mozna bylo loic i loic i konca nie bylo widac ;)
- Lotus Trilogy - ojjj, mozna bylo wszystkie 3 czesci przejsc w jeden dzien, ale i tak nic nie pobije jazdy na 2 spietych Amiskach
- Settlers - kazdy wie o co chodzi :D
- The Chaos Engine - we dwoch z kumplem roztrzaskalismy cala, giera rewelacyjna
- Dreamweb - pokrecona jak diabli, ale fajna - nie udalo mi sie jej skonczyc, ale chyba czas to zmienic ;)
- Trolls, Zool, Zool2 - te platformowki byly nie do wy....czesania ;)
- Ruff 'n' Tumble - tego tytulu nie powstydzilyby sie owczesne konsole, nie przeszedlem bo na piracie sie wieszala na jednej planszy (a moze to dysk byl padniety nie pamietam)
i na koniec najlepsze polskie przygodowki (IMHO of coz)
- Zdrajca - ta gier stwozyla nowa jakosc przygodowek na Ami, po kilku tygodniach prob udalo nam sie z kumplem przejsc REWELKA!
- Teenagent - przy tej gierze mozna sie bylo poplakac ze smiechu, przeszedlem ja chyba z 15 razy na Ami i z tylez samo na piecu, poszukuje wersji rozszezonej z digitalizowana mowa.

Wiecej grzechow nie pamietam...

Pozdrawiam
[#18] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #17

Amigowa wersje rozszerzona (z digitalizowania mowa) posiadam - bodajze na plycie MACD7 wydana swego czasu przez Eureke... Wlasnie ta wersje ukonczylem... Fajniutka gierka...
[#19] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Masta Krishna, post #18

Hare Krishna:)

Wiec mam pytanie czy nie bylbys w stanie tego "rare" jakos udostepnic? Bo MACD7 szukalem (mialem w zbiorach do MACD6, ale poszly w swiat wraz z moja 1200) juz chyba wszedzie. Giera wyszla jako exclusive tylko w tym miejscu. Gdyby bylo inaczej to bym nawet nie wspominal. Wersje rozszezona przeszedlem tylko na piecu - jednak przyjemnosc z grania byla baaardzo srednia. Doda, tylko ze wersja Teenagenta na PC jest dostepna w sieci jako freeware/abandonware (niepotrzebna skreslic).

Pozdrawiam
[#20] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #19

Poszperalem troche i znalazlem ta plyte - jakims zawzietym przeciwnikiem piractwa nie jestem(szczegolnie jesli chodzi o takie stare tytuly) i mysle, ze by sie autorzy tak bardzo nie pogniewali, ale katalog spakowany ZIPem z najmocniejsza kompresja zajmuje 27,5MB, wiec raczej wchodzi w gre tylko jakis FTP/ew. siec p2p.... Jednak biorac pod uwage, ze jestem za NATem-sensowna predkosc uzyskam tylko na FTPie... Jak ktos mi da namiary na jakiegos FTPa co bym mogl na niego uploadowac z sensowna predkoscia to uploadne...
[#21] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Masta Krishna, post #20

Umowa licencyjna gry "Teenagent"

Pod pojęciem PROGRAM w umowie rozumie się grę Teenagent.
PRZECZYTAJ TĄ LICENCJĘ UWAŻNIE. UŻYWAJĄC PROGRAM ZGADZASZ SIĘ NA ZAWARTE NA NIEJ WARUNKI.
1. Otrzymujesz na licencji PROGRAM od firmy Eureka Soft- & Hardware. Ta licencja upoważnia Cię do używania PROGRAMU na pojedynczym komputerze i utworzenia jednej kopii PROGRAMU tylko jako kopii bezpieczeństwa. Oprogramowanie może zostac skopiowane na dysk twardy lub inny nośnik zawierający system operacyjny.
2. Nie wolno Ci modyfikować, wpuszczać do sieci, wypożyczać, sprzedawać, rozprowadzać lub tworzyć prace pochodne bazujące na PROGRAMIE w całości lub w części. Nie wolno Ci elektronicznie przesyłać PROGRAMU na inny komputer lub przez sieć.
3. (...)


To jest fragment umowy licencyjnej znajdującej się na MACD7. Jeżeli ktoś posiada informacje, że Eureka Soft- & Hardware zrzekła się praw wynikających z tej umowy, tudzież sama udostępniła znajdujący się na niej materiał, proszę o podanie źródła takiej informacji. W innym razie proszę zakończyć rozważania na temat udostępniania kopii licencyjnego oprogramowania znajdującego się na tej i innych płytach z serii MACD (i nie tylko). Nie zmuszajcie do przedsięwzięcia kroków zmierzających do wdrożenia w życie regulaminu forum.

Płyta MACD 7 jest do nabycia w ANIMART za 29 PLN, a na Allegro można nabyć ją nawet taniej (jeżeli się trafi).

Ten temat uważam za zamknięty. Proszę kontynuować dyskusję związaną z tematem wątku.
[#22] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@mailman, post #21

Aaaa jesli plyta jest ciagle do nabycia to spoko... Myslalem, ze to juz bialy kruk...
[#23] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #19

Oj i ja myslalem ze jest nie do zdobycia. To raz, a dwa to bylem przekonany ze skoro wesja pc ma status abandonware to i tak jest tez z wersja na Ami. Skoro Kompakt MACD7 jest do nabycia to nie ma tematu zaraz go zamawiam. A tak wogole to panie mailman nie traktuj takich tekstow zbyt serio. Napisalem ze poszukuje kolega zaoferowal pomoc i juz jest afera. Troszke luzu, bo takie "grozenie palcem" z reguly przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Nie to zebym fakal, po prostu stwierdzam. Troszke luzu.

Pozdrawiam
[#24] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #23

wesja pc ma status abandonware to i tak jest tez z wersja na Ami.

W tym temacie już tutaj była niejedna dyskusja, więc proszę nie zaczynaj kolejnego brednioserialu. Nie istnieje pojęcie abandonware.

A tak wogole to panie mailman nie traktuj takich tekstow zbyt serio. Napisalem ze poszukuje kolega zaoferowal pomoc i juz jest afera. Troszke luzu, bo takie "grozenie palcem" z reguly przynosi skutki odwrotne od zamierzonych.

Przypominam po prostu o konieczności zapoznania się z regulaminem, który jest łamany.

Troszke luzu.

Luz i tak mieliście, bo zazwyczaj od razu kasuję takie posty.
[#25] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@mailman, post #24

Skoro tak regulamin mowi, to przyznaje sie ze bylem "przyczyna sprawcza" jego nagiecie (na szczescie nie do konca:) ). Fakt, czlowiek uczy sie na bledach. Co do statusu abandonware to z tego co mi wiadomo sa to produkty ,ktorych prawowici wlasciciele, zrzekli sie wszelkich praw (tak mi sie zdaje). Proponuje zajzec na rozne (nawet i polskie) serwisy dotyczace starych gier na pieca. Piecowy Teenagent jest dostepny na bodajze wp. Stad narodzila sie mysl ze tak samo jest i z wersja Ami, ale jak sie okazalo nie jest. Zreszta cala dyskusja i tak nie ma sensu, gdyz stalem sie posiadaczem MACD7 z wyzej wymienionym tytulem. Co do nagiecia regulaminu to jeszcze raz bije sie w piers i prosze o wybaczenie :)

Pozdrawiam
[#26] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #25

Jak by ktoś jeszcze szukał lub potrzebował MACD7 to ja mam do oddania w dobre ręce, ale odbiór osobisty (Legnica;).

[#27] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Red_Bullet, post #25

Co do statusu abandonware to z tego co mi wiadomo sa to produkty ,ktorych prawowici wlasciciele, zrzekli sie wszelkich praw (tak mi sie zdaje).

Na siłę można to tak sobie tłumaczyć. Niestety większość stron (osób) nagina to i zamieszczają oprogramowanie np. firm, które już nie istnieją podpisując jako abandonware. Jest to błąd. Wiele osób nie odróżnia firmy, która nie istnieje od firmy, która zrzekła się praw. Nawet ta, która nie istnieje w świetle prawa posiada przypisane jej prawa do czegoś i dopóki jakiś sąd nie ustali, że takie prawa wygasną lub przejdą na kogoś innego, to nie można takiego prawa łamać (a łamaniem jest zamieszczanie oprogramowanie chronionego tym prawem bez zgody autorów).
[#28] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

Jest kilka takich gierek...
Pirates - chyba kilka lat, swietna gra
UFo- jak wyzej
Swos - od 1994r do dzis, ta gra nigdy sie nie znudzi :)
Civilization - jak wyzej, mozna grac i grac...

[#29] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@Azzorek, post #1

hmmmmm.....
Pierwsza gra którą odpaliłem na swojej amidze to była gra Another World i wiem, ze nad nia bardzo dużo czasu spedziłem w pierwszych kontaktach z amigą. Było tez wiele innych gier, ale ta sie zarysowała w mej podświadomości najgłćbiej. Totalnie minimalistyczna grafika... w dzisiejszych czasach, wtedy byl to nowoczesny design. Przestrzenny klimat ujćty w bardzo prostej grafice, to jest sztuka jakich mało.
Pamietam, ze jak przeszedlem opanowało mnie dziwne uczucie smutku. Ta gra potrafiła wzbudzic we mnie astralny klimat... innego swiata, chcialem tak byc na pewien sposob...
Jedyne co moge powiedziec o tym wszystkim to, ze wtedy kiedy nasze pokolenie .... zaczelo doznawac pierwszych kontaktow z komputerem bylo to magiczne i niewinne...Potrafilismy inaczej doceniac...pewne rzeczy zwiazane ze swiatem komputera...., bylo to bardziej magiczne, bo uwczas to bylo dla nas fenomenem jakeigo nie mielismy wczesniej. Dzisiaj dzieci maja wszystko czego zapragną, keidys nie bylo nic..., a jezeli bylo to nie dla kazdego i sie to szanowało. Jest za duzy dobrobyt i dzieci maja wszystko ale nei potrafia szanowac, są jedynie odłamy ale znikome.
Ogolnie zszedlem z tematu..., ale nie wazne...
Inne gry jakie pamietam .... i pozostawily w mej pamieci zarys to:
haha
napisze nastepnym razem bo musze jeszcze pracowac....a mialem przed chwileczka chwilke wolna od pracy.
Pozdrawiam

[#30] Re: Gry w które graliście najdłużej !!!

@RipHead, post #29

Mortal Kombat II
W te gre gram od 1995 roku. Z kumplem do perfekcji opanowalismy kombinacje joyem. Jaka szkoda ze nie zrobili trzeciej czesci... Mogliby nawet (tak jak w dwojce) zrezygnowac z ruchomego tla, ale jak wymysliliby wprowadzanie kombosow??

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem