[#1] Problem z DoomAttack
Mam już 8 Mb Fastu więc postanowiłem zainstalowac DoomAttack. Wiedziałem że nie bedzie to najszybsza gra ale spodziewałem sie około 10 fps. A tu co?? = 1 fps to marzenie :D Gra naprawde zacina i to w najmniejszym oknie !! W folderze Doom mam Plik DoomAttack.020, Doom.WAD i wszystkie plik które były w folderze. Zwiększam Stack do 22000 (Bo gra sie wywala że za mały) i wpisuje w CLI : DoomAttack. Podczas inicjowania gra wspomina że uruchamia sie w trybie RTG z odświezaniem SINGLE (czy jakoś tak) O co chodzi?? Czemu to ledwo 1 fps wyciąga?? Czy to wina tego że samo przełacza sie w tryb RTG?? Jak zmienic zeby pisało że startuje w trybie AGA??

[#2] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #1

Z tego co pamiętam to źle ustawiłeś coś w preferencjach gry..a dokłądnie złą procedure c2p..pokombinuj a na pewno będzie działać :D
[#3] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #1

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=2&i=3312&t=3122#reply_3312
ADOOM v1.3 68k --> http://ftp.uni-paderborn.de/aminetbin/find?adoom
[#4] Re: Problem z DoomAttack

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Udało mi sie ale połowicznie. W opcjach graficznych ustawiłem C2P Routines - 020Optimized. Gra przyspieszyła. Ale tylko troche. W każdym miejscu jest 4 fps. Framerate wogóle się nie wacha. Calutki czas jest równo 4 fps. Odpalałem tak - DoomAttack -fps
Stack = 20000. Co mam jeszcze zrobić Żeby to jeszcze przyspieszyć??
A propo-
Jakim programem edytowac Sekwencje Startową??
Co mam dopisać do S-S aby Systempatch działał??
Systempatch jest w katalogu C.



Ostatnia modyfikacja: 13.08.05 10:07
[#5] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #4

zainstaluj laty wpa albo najlepiej blazepatch(czy jak sie to zwalo)
w ogole dziwne ja moglem grac (niezbyt wygodnie)
ale moglem..

[#6] Re: Problem z DoomAttack

@AmiChris, post #5

A jakim programem mam dopisać odwołania do FBlita w S-S?? Dopisywałem WordWorthem to plik z 1.5 kb rozszerzył sie do 5 kb i wyskakiwało Full Errorów. Z łatek mam tylko FBlita, dopisałem go po wszystkich odwołaniach do ENV

[#7] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #6

WordWorthem edytowałeś startup-sequence ??
Zrób to jakims CEDem
[#8] Re: Problem z DoomAttack

@waldiamiga, post #7

CED-em?? Podaj nazwę programu - mam własnie podłaczony dysk pod Ami i przegrywam pliki z Aminetu wiec jakis edytor tez wrzuce
[#9] Re: Problem z DoomAttack

@malin, post #8

Podał Ci nazwę. CED to jeden z najlepszych edytorów (pełna nazwa to Cygnus ED).

[#10] Re: Problem z DoomAttack

@malin, post #8

Tekst (a takim jest Startup-Sequence, User-Startup, wszystkie przypisy ENV, mountlisty i inne skrypty...) edydujesz dowolnym edytorem tekstu. CED, to skrót od "Cygnus Ed" chyba najbardziej rozpowszechniony i najpopularniejszy z edytorów tekstu. Pewnie nie znasz zbyt dobrze systemu amigowego bo w każdej wersji AOS jest standardowo edytor do txt.
Jeżeli WordWorth ma możliwość zapisu do czystego tekstu, to również nim by można, ale jest to zaprzęganie ciężarówki, do przewiezienia kilograma cukru. :D



Ostatnia modyfikacja: 13.08.05 11:44
[#11] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #6

Dobre to co powiedzieli koledzy
na aminecie lezy wiele freeware-owych programow wystarczy poszukac

[#12] Re: Problem z DoomAttack

@malin, post #8

CED-em??

Podeslac? (v3, jeden plik ktory wrzucisz do c:. Idealny takze w dosowych sprawach).
Sa tez dwie nakladki dla v3, do poprawy fontow i czegos tam (WBStartup).
[#13] Re: Problem z DoomAttack

@Andrzej Drozd, post #12


tak niesmialo chcialbym tylko zauwazyc ze CED to program komercyjny.
[#14] Re: Problem z DoomAttack

@AmiChris, post #11

Przeciez z C: jest edytorek ED.
W zupelnosci wystarczy.
Wpisz w CLI:
ED x
a potem to juz tylko requester do wyboru pliku.
[#15] Re: Problem z DoomAttack

@kiero, post #13

tak niesmialo chcialbym tylko zauwazyc ze CED to program komercyjny.

no...wiem, dlatego nie wspomnialem o v4 (ktorego nie uzywam) ;)

PS. Ced rzadzi od 1987
[#16] Re: Problem z DoomAttack

@Andrzej Drozd, post #15


wczesniejsze wersje tez nie sa darmowe:)
[#17] Re: Problem z DoomAttack

@Norbert, post #14

Dobra edycja S-S sie udała. Fblit działa. Tylko nie wiem czy łatke BlazeWCP wstawic przed SetPatchem czy po. W którym miejscu S-S mam wstawić Systempatcha?? Doom chodzi w okienku 1/3 w oklicach 5-7 Fps i mam wrazenie ze instalacja BlazeWCP i SysPatcha podniesie te wartosci do 10-14 Fps :D

[#18] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #17

Jak masz FPU to podmień biblioteki matematyczne math z tych systemowych na bardziej zoptymalizowane pod kątem odpowiedniego koprocesora, a jak nie masz FPU to też podmień na jakieś nowsze zawsze coś kapkę będzie szybciej :)
[#19] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #17

blazewcp uzywa tez fblita(chyba FText() ) wiec powinien byc po fblicie.

[#20] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #17

instalacja BlazeWCP i SysPatcha podniesie te wartosci do 10-14 Fps

Marzyciel.
Jedynie szybszy procek byłby w stanie podnieść ilość fps.

[#21] Re: Problem z DoomAttack

@AmiChris, post #19

A ja go wpisałem po Setpatchu....Przed Fblitem. To dlatego nie zauważylem żadnych przyspieszeń

[#22] Re: Problem z DoomAttack

@MinisterQ, post #20

Przed instalką Fblita było 4 Fps a teraz....5 - 8 Fps :d Troche jednak dało - a to sam Fblit

[#23] Re: Problem z DoomAttack

@malin666, post #22

Pozostałe łatki już nic nie dadzą. Co najwyżej będą skutecznie wieszać system łatając podwójnie to samo. Łatki nie kumulują swoich możliwości...
[#24] Re: Problem z DoomAttack

@mailman, post #23

Ja z usprawniaczy mam RemApolla, SystemPatcha2, FBlita, MCP. W zupełności mi to wystarcza :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem