[#31] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@snifferman, post #30

"Warzone" - po zrobieniu rozpierduchy na wszystkich planszach, gra startuje od początku :(

Nic, nawet małego "kongratulejszym, jesteś najlepszym najemnikiem w galaktyce" :)

"Simcity" z 1989 r. Po zbudowaniu i utrzymaniu miasta (ponad 300 tyś. mieszkańców), tylko marna mało słodka plansza, a tam napis w rodzaju "jesteś zajebistymi burmistrzem" :)
[#32] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@aMifan, post #31

Nikt nie napisal o zakończeniu w Monkey Island II ?
Dla mnie było zaskakujące.
[#33] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@ch0mik, post #32

https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/8400/dziwne-zaskakujace-zakonczenia-gier#m101037
1
[#34] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@aMifan, post #31

"Warzone" - po zrobieniu rozpierduchy na wszystkich planszach, gra startuje od początku :(


41:30





Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 11:56:23 przez kempy
[#35] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@kempy, post #34

A to przepraszam. Jest pochwalna plansza, taki dyplomik :)
[#36] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@aMifan, post #35

najdziwniejsze to jak ktoś przeszedł z trudami bez cheatowania grę Cannon Fodder i na końcu
gry zobaczył to:

(czytaj pierwsze litery)
3
[#37] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@KoFi, post #36

"Zdzisław - bohater galaktyki 3D" - ręka księżniczki w nagrodę
1
[#38] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@5h00n4y, post #24

zaczyna się dryfowaniem GT na tratwie


Jeśli dobrze pamiętam to w intrze z trójki Guybrush dryfował na takim lunaparkowym samochodziku z autodromu. Bardzo zgrabne nawiązanie do drugiej części ale faktycznie niewiele wyjaśnia. Tak swoją drogą to pamiętam, jak jako 12sto letniemu dzieciakowi te kolorowe screeny z Top Secret rozpalały do białości wyobraźnię co do tej gry. Chyba tylko klimatyczny Another World mógł się z tym wtedy równać. Patrząc na screeny i opis wiedziałem, że muszę w to zagrać i właściwie dla tej gry namówiłem rodziców do kupna Amigi600 z dyskiem twardym 20MB. Ominęło mnie żonglowanie jedenastoma dyskietkami szeroki uśmiech

Wiem, że offtop ale całkiem fajne zakończenie miał Gallahad na Atari
1
[#39] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@PopoCop, post #1

Wg mnie dziwnyne zakonczenie ma gra Myst.
Pomimo ze zwiedzilismy wszystkie swiaty w grze i spotkali z Artusem to i tak nie zostalismy odeslani do realnego swiata.
Mozna wiec wywnioskowac ze nasza cala "wedrowka" nie miala zadnego sensu.
1
[#40] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@Phibrizzo, post #39

Pewnie twórcy olali końcówkę scenariusza gry.
[#41] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@PopoCop, post #1

[#42] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@PopoCop, post #1

Chyba w polskiej Cytadeli albo Za Żelazną Bramą- był chyba wybuch kompleksu i tekst w stylu "ale jebło".
[#43] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@uroboric_tom, post #38

w intrze z trójki Guybrush dryfował na takim lunaparkowym samochodziku z autodromu. Bardzo zgrabne nawiązanie do drugiej części ale faktycznie niewiele wyjaśnia.


Coś tam wyjaśnia. Zwłaszcza po tym jak widzimy, że LeChuck zbudował na Małpiej Wyspie coś w stylu wesołego miasteczka (Carnival of the Damned) i że potrafi użyć swojej magii zmieniając Guybrusha w dzieciaka pod koniec gry (a my musimy się odczarować, przy pomocy sprawdzonej "receptury na kaca").
Trochę to wszystko karkołomne, no ale jakoś trzeba było wybrnąć z fabuły "dwójki".
1
[#44] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@łysy0800, post #42

Odpowiedź na:

Chyba w polskiej Cytadeli albo Za Żelazną Bramą- był chyba wybuch kompleksu i tekst w stylu "ale jebło".


A nie, to chyba Metal Kombat!
[#45] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@PopoCop, post #1

Fire Force

Po lekturze opisu w Top Secret 15 i zakończeniu, które autora tekstu "zatkało", spodziewałem się więcej niż... tekstu, że komandos przeszedł na emeryturę. Chyba że właśnie to, zatkało autora artykułu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 19:38:40 przez mailman
[#46] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@mailman, post #45

Pewnie też spodziewał się czegoś więcej
[#47] Re: Dziwne, zaskakujące zakończenia gier

@PopoCop, post #1

Wtf, a nikt nie wie jak kończy się gra Flood, po wyjściu na powierzchnię i przebrnięciu przez 42 poziomy zostajesz rozjechany na kawałki i tylko tyle, właśnie ją ukończyłem, nie ma to jak endingi gier na Amigę.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem