[#1] Gry przez Nullmodem
Witam panów i panie ;)

Dzisiaj z Banderasem skonstruowaliśmy nasz boski wynalazek - mianowicie stary dobry kabel do drukarki przerobiliśmy na null modem. Ból poparzeń od gorącej cyny już złagodziliśmy graniem na 2xAmi między innymi w Lotusa 2 i Stunt Car Racer'a :) Ale jest nam mało. Na stronie http://www.amiga-online-games.de jest lista niektórych gier, w które można na 2 kompy przez null modem pograć, jednak to tylko część tych tytułów.

Tak więc pytanie do Was drodzy userzy - jakie znacie gry, w które Waszym zdaniem warto pograć na dwóch po sieci?

Dodam, że Amigi to A1200 (bangla po WHD i nie tylko), a druga to A500+ (1,5MB) tak więc dobrze by było, żeby nie wymagało to kombajnu, bo wiadomo jaka jest stara poczciwa 500tka ;)

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam :)


PS: Kto z okolic Żor pisze się na partyjkę w Lotusa 2 na cztery głowy, przy dobrym piwie?:)
[#2] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

Polecam Combat Air Patrol. Vroom też był w miarę niezły. Więcej co by na A500 śmignęły nie pamiętam.

[#3] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

F16 Falcon i Armour Geddon (dwójka chyba też miała opcję gry na dwóch maszynach)
[#4] Re: Gry przez Nullmodem

@wali7, post #3

O właśnie. W Armour Geddon II się zagrywało na multi.

[#5] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

offca napisał(a):

> PS: Kto z okolic Żor pisze się na partyjkę w Lotusa 2 na cztery
> głowy, przy dobrym piwie?:)


Uuu, jest opcja... :) Mogę nawet własnego dżoja tudzież Amigę wziąć. Z monitorem jednak kiepsko będzie, bo jak to tak - autem na piwo? :)
[#6] Re: Gry przez Nullmodem

@madman15, post #5

Spoko monitrow mamy dwa + tv (nie liczac vga), a joy wlasny mile widziany, bo tutaj akurat mamy deficyt.

Ogolnie dzieki za odpowiedzi, jesli komus cos jeszcze na mysl przyjdzie to niech da znac:D

A co do armour geddon yp za Chiny ludowe nie wiem jak w to grac;)

[#7] Re: Gry przez Nullmodem

@Banderas, post #6

A czy czasami Alien Breed 3D nie oferował tej możliwości (jak nie to zawsze pozostaje PACZ ) , albo Gloom czy Nemac IV.

[#8] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

Fajna rzecz, musze swoich leszczy zaciagnac do takiej zabawy:). Wracajac do gry to ja proponuje zciagnac taka wektorowke samochodowa, niestety tytul mi wylecial z pamieci. Nawet nie wiem czy to byla komercha czy jakis freeware z aminetu. Ale pamietam ze bylem pod wrazeniem. Giera byla dynamiczna, smigalo sie samochodem po wektorowej planszy (full 3D :)), a po znalezieniu wroga mozna bylo otworzyc łogien z karabinu maszynowego. Polecam.

[#9] Re: Gry przez Nullmodem

@Banderas, post #6

Armour Geddon to dosc nietypowe połączenie symulacji i strategii. Ja grałem w to głównie aby sobie polatać samolotem - latanie było dosyć realistyczne np. łatwo było przeciągnąć i zwalić się na ziemię choćby przy okazji startu, a przeciwników nie strącało się z nieba dziesiątkami - wystartowanie, zestrzelenie dwóch wrogów, wylądowanie bez kraksy i zjazd do podziemnego hangaru to był wyczyn. Moim zdaniem najbardziej realistyczny symulator na Ami (chociaż w otoczce SF).
[#10] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

Alien Breed 3D II: The Killing Grounds oraz Napalm.

[#11] Re: Gry przez Nullmodem

@Minniat, post #10

AB3D 2 TKG jest niegrywalne bo nie dziala WSAD i myszka nie jest "normalna" - patch needed:). Pozatym na A500 pewnie mialby problemy z dzialaniem;).

[#12] Re: Gry przez Nullmodem

@Logan, post #7

A500+ komentarz zbedny:).

[#13] Re: Gry przez Nullmodem

@Fazior, post #8

Nie mam mozliwosci sprawdzenia ale to chyba bylo to http://aminet.net/game/shoot/battlecars.lha , jeszcze raz polecam i napiszcie czy warto w to pukac bo ja jakies 10 lat temu odpalalem to cudo:).

[#14] Re: Gry przez Nullmodem

@Fazior, post #13

to ? :)
http://www.lemonamiga.com/?mainurl=http%3A//www.lemonamiga.com/games/details.php%3Fid%3D3430

[#15] Re: Gry przez Nullmodem

@Hellena, post #14

Heh jak mi powiesz jak ominac ustrojstwo o nazwie fortiguard to Ci powiem:D
"Próbujesz uzyskać dostęp do strony z zabronioną treścią.

Adres WWW: www.lemonamiga.com/?mainurl=http%3A//www.lemonamiga.com/games/details.php%3Fid%3D3430
Kategoria: Games


Powered by FortiGuard."



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2008 10:49:21
[#16] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

Jeűeli chodzi o gry przez nullmodem, to myôlë, űe "Exodus" powinien dostarczyę wielu wraűeď, ale niestety raczej nie na tym sprzëcie.



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2008 15:10:23
[#17] Re: Gry przez Nullmodem

@Logan, post #7

Oferował. One i wiele innych bardzo dobrych tytułów, które jednak na A500+ nie ruszą.

[#18] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

Lista z amiga-online-games.de wygląda na kompletną. Polecam Gravity Force i "Mikro maszyny", chociaż na dwóch graczy to równie dobrze można w to grać na jednej Ami.

Nullmodem działa również na linii Amiga<>WinUAE, więc jeżeli ktoś nie ma dostępu do dwóch Amig to w wariancie "ubogim" można się posiłkować pecetem :)



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2008 15:45:53
[#19] Re: Gry przez Nullmodem

@Fazior, post #15

Battlecars z Aminetu to starsza czesc. Nowsza ma nazwe Motor Duel. Oto screen Battle Cars i Motor Duel :)

http://img386.imageshack.us/my.php?image=001do2.png
http://img386.imageshack.us/my.php?image=003tp1.png
[#20] Re: Gry przez Nullmodem

@Andrzej Drozd, post #19

Ja miałem kiedyś Battle Cars II.

http://hol.abime.net/3839

...a Motor Duel na HoL nie znalazłem.

[#21] Re: Gry przez Nullmodem

@madman15, post #5

Monitorów Ci u nas dostatek :D
Ale z autem to raczej nie kombinuj, bedziesz miał dość po paru pierwszych szpilach w Lotusa ;) Lepiej podjechać wspominaną juz dawniej linią 52. W sumie to możnaby zorganizować "Drugi zlot przyjaciół wesołego pierożka" połączony z lanparty... yyy.. znaczy się nullmodem party :)
[#22] Re: Gry przez Nullmodem

@GumBoy, post #17

Zapomniałem o Gloom. Gloom może działać spokojnie na A1200 poprzez tryb classic "nie-deluxe" w konfiguracji (wymagany tryb PAL lub scandoubler) i można grać na jednym komputerze lub przez null-modem, a nawet przez modem. Polecam też Xtreme-Racing (w rodzynkach) oraz BattleDuel (freeware).



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2008 10:52:46
[#23] Re: Gry przez Nullmodem

@offca, post #1

jakbyście mieli komputery to polecam warcrafta2 pod fusionem/ss

[#24] Re: Gry przez Nullmodem

@rzookol, post #23

z tym warcraftem mozna pokombinowac, jesli 030 go uciagnie;) pamietam ze na pc 486dx4 100mhz to smigal bez zarzutu, to moze 030 od biedy go pociagnie, a drugi komp to by sie w sumie pc podlaczylo.

[#25] Re: Gry przez Nullmodem

@rzookol, post #23

A czy port starego dobrego Dooma dla Amigi pójdzie przez null-modem? To samo z Wolvenstein 3D.

Na "party" z wieloma uczestnikami można odpalić bez LANu np. Pinballe dla 8 graczy, Boulder Daesh lub WormsDC dla wielu graczy - super zabawa :D

[#26] Re: Gry przez Nullmodem

@Minniat, post #25

chodzi, zreszta zawsze moge po TCP puscic, jak juz sieciowac ami z pc, ale jednak wolal bym sobie pograc na dwoch realnych amigach, a na a500+ to o doomie moge pomarzyc;)

co do pinballi i wormsow to dobrze wiem, ale kurde jak juz mam taki kabel to trza by z niego jakis uzytek zrobic;)

[#27] Re: Gry przez Nullmodem

@Solo Kazuki, post #20

Mozliwe. Nie znam sie na komeryjnych tytulach. Od zawsze lubie raczej grac w niedkonczone gry lub niekomercyjne. Byc moze Motor Duel to niekomercyjna wersja Battle Cars 2. Tak czy inaczej, Battle Cars 2 z powyzszego screena datuje na 1992, natomiast Motor Duel ktos wrzucil na Aminet w 1995. Zreszta data wrzucenia tez nie ma nic do rzeczy. Niewazne. :)
Jak chcesz to sprawdz o co chodzi. :)
[#28] Re: Gry przez Nullmodem

@Minniat, post #22

Zapomniałem o Gloom.

Ano, kiedys gralem w demo na golej A1200. Pixeloza, a raczej pixelochoza, ale szok.
Byc moze na A500 tez bedzie OK.
[#29] Re: Gry przez Nullmodem

@Andrzej Drozd, post #28

Gloom Classic był pierwszą grą 3D na Amidze w jaką grałem i według mnie wyglądał całkiem atrakcyjnie mimo prostego engine'u! Ten robocik strzelający niebieskimi kulami, animowane wiatraczki wentylatorów na ścianach. Gloom Deluxe po zakupie odpowiedniej karty (Blizzard IV 030/50) wyglądał za to już super atrakcyjnie.

P.S. Gloom jest tylko na AGA.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2008 13:41:58
[#30] Re: Gry przez Nullmodem

@Banderas, post #26

No to określ termin, załatw miejsce, a ja mogę przytargać moją 1200 z 040/40. Nie mam żadnego nullmodemu, mam sieciówkę za to. Mogę też przynieść huba, o ile znajdę zasilacz do niego :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem