[#1] Legion
Czołem.

Pamiętacie pewnie tą gierkę. Dla mnie super temat i dość trudna żeby ją od tak skończyć. Pamiętam kiedyś pojawił się taki cheat, żeby w HEXie zmienić w zapisanym na początku stanie gry jedną wartość i już mieliśmy kupę kasy. Niestety zabijał nas nawet prosty wieśniak. Ma ktoś jakiś sposób na to?

[#2] Re: Legion

@Hypnotic, post #1

Że co?
Czemu by niby zmiana ilości kasy miała na to wpływać?
Robiłem tak często i nie pamiętam żadnych efektów ubocznych.
Chyba że chodzi poprsotu o to że na początku byłeś słaby, to tak, zgadzam się, można było dostać w czambo od wieśniaka - no ale to raczej logiczne na początku ;)

Co prawda pozycji kasy nie mam zapisanej (w którymś ACS była) ale do dziś mam kartkę z wszelkimi adresami przedmiotów z gry w moim "Wielkim Zeszycie Kodów, Tipsów I Ułatwień założonym w kwietniu 1994 (wszelkie prawa zastrzeżone)", którym się chwaliłem na ostatnich AmiZaduszkach (ask Kokos :)).
Przelicz sobie ilość kasy na hex i znajdziesz co szukasz, to bardzo proste.
Niewiele już pamiętam, ale równie łatwo można potem znajdować przedmioty postaci.
Polecam dodać sobie dwa Szczerbce (HEX: 07) do rąk ;)



Ostatnia modyfikacja: 04.01.2009 15:20:18
[#3] Re: Legion

@5h00n4y, post #2

5h00n4y napisał(a):

> w
> moim "Wielkim Zeszycie Kodów, Tipsów I Ułatwień założonym w
> kwietniu 1994 (wszelkie prawa zastrzeżone)", którym się
> chwaliłem na ostatnich AmiZaduszkach (ask Kokos :)).

True, true - mógłbyś spokojnie zrobić z tego PDF-a i uwiecznić w sieci. :]

[#4] Re: Legion

@Hypnotic, post #1

Ja przeważnie robiłem tak, że w pierwszym lepszym sklepiku kupowałem łuk, a potem wykańczałem z niego biednych wieśniaków (oczywiście najpierw możesz poprosić ich o kasę, tylko nie na tyle, żeby chcieli się naparzać). Raz, że za każdego trupa tak położonego dostajesz doświadczenie, dwa że przy ich doczesnych szczątkach znajdziesz to i owo, a trzy, że możesz to robić ile razy zechcesz.
[#5] Re: Legion

@recedent, post #4

Z tego co pamiętam - jak robiłem rzeź we wiosce to potem podczas jej opuszczania gra wychodziła do wb/cli.

Może kwestia tego że używałem miecza/maczugi itp a nie łuku...

[#6] Re: Legion

@5h00n4y, post #2

No kurcze mam miecz Szerszeń, Srebrna zbroję, tarcze Gremlinów, Magiczny miecz, i magiczne buty i dostaje po tej zmianie w dalszym ciągu wpierdziel od wieśniaków... Podziel sie tymi hex'ami z jakimś skromnym tutorialem;)

[#7] Re: Legion

@Hypnotic, post #6

LOL, nie no, niemożliwe... na moim oryginale wieki temu po paru miesiącach grania znudziło mi się tłuc wszystkich (oprócz pANA cHAOSU którego bez cheatów nie mogłem pokonać) więc zacząłem grzebać w save.
I absolutnie nie pamiętam by to miało ujemny wpływ na rozgrywkę.

Przykro mi, teraz z głowy nic nie pomogę, a niestety kartka z zapisanymi pozycjami kasy, energi, ekwipunku, imion, itp gdzieś mi się zapodziała, mam tylko poszczególne przedmioty.

Ale generalnie wszystko sprowadza się do przeliczania, przeliczania i jeszcze raz przeliczania ;)
Bierz jakiś dobry "sajentifik kalkjulejtor" (nie ważne czy prawdziwy czy programowy) z możliwością liczenia w systemie szesnastkowym, zapisujesz sobie *WSZELKIE* wartości z gry jakie możesz (przydadzą się w później jak nie będziesz czegoś pewien), przeliczasz je sobie i spoglądasz na save w edytorze hexu (polecam FileMaster). Save jest naprawdę bardzo prosty, wszystko logicznie poukładane, na początku zdaje się kasa a potem lecą kolejno nazwa legionu, nazwa 1 wojownika, jego energia i inne współczynniki, jego ekwipunek, i następny wojownik.
Łatwizna, zobaczysz ;)

Czekaj no, a może jesteś przeciążony i to dlatego?
Zresztą nie pamiętam czy tam "ładowność" miała jakieś znaczenie...

Ech, muszę zagrać znowu kiedyś, oj muszę... :)



Ostatnia modyfikacja: 04.01.2009 17:23:43
[#8] Re: Legion

@Hypnotic, post #6

Pewnie używasz nowej wersji tej gry, która sprawdza czy były nielegalne zmiany w zapisach. Jeśli koniecznie chcesz robić zmiany to poszukaj starszej wersji gry (jest co najmniej 5 wersji 2MB i jedna 1 MB). A najlepiej to idź na polowanie (kasa i jedzenie) a nie jakieś bezsensowne tłuczenie wieśniaków.
[#9] Re: Legion

@5h00n4y, post #7

W finałowej walce najtrudniejsze dla mnie było, żeby gra się nie wysypała niż sama walka. Zdaje się, że była to jedyna walka w której zawsze używałem kamieni do walki.
[#10] Re: Legion

@Don_Adan, post #8

Ale zwierz jest, albo i go nie ma, szukać trzeba i w ogóle. A wieśniacy są zawsze i w każdej ilości. I nie zostawiają wprawdzie żarełka (to by było ciekawe, swoją drogą), ale za to możesz zebrać całkiem niezłą zbroję, miecz, łuk czy strzały. Bardzo przydatne kiedy nagle wojownicy chaosu pojawiają się o trzy dni drogi od wioski, w której masz tylko jeden sklep (albo i nie).
[#11] Re: Legion

@Don_Adan, post #8

Tak? Dzięki za info, nie wiedziałem.
Sam miałem (mam? ;)) wersje 2MB na mojej A600 (+ rozszerzenie 1MB Chip), pewno jedna z pierwszych.

[#12] Re: Legion

@5h00n4y, post #11

ktoś zna miejsce z którego można pociągnąć tą starą wersję?:)



Ostatnia modyfikacja: 07.01.2009 19:21:02
[#13] Re: Legion

@Hypnotic, post #12

Ściągnij Sobie Ode mnie z konta na www.chomikuj.pl

Login: Amiga4ever
Hasło: emulacja.net

W katalogu Gry PL tam są 2 wersje gry

Pozdrawiam
[#14] Re: Legion

@RoniWorlds, post #13

Niestety nie widzę tam czegoś takiego :(

[#15] Re: Legion

@Hypnotic, post #14

ok znalazłem gdzieś indziej. Jakby ktoś miał ochotę:

Legion PL bez zabezpieczeń:

http://rapidshare.com/files/89947641/Legion_PL.rar.html

[#16] Re: Legion

@Hypnotic, post #15

Cholera to nie ta wersja:/ Znowu się pierdzieli po zmianie kasy. Bardzo proszę o link do wersji bez tego "bug'a"

Sorry za spam, ale nie da się edytować po godzinie ;)

[#17] Re: Legion

@Hypnotic, post #16

Jak to Nie znalazłeś wejdz jeszcze raz pod ten adres

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ami4ever

hasło: emulacja.net

I Kliknij na katalog GRY PL i pokarze ci sie lista gier wszytkich gier jakie mam PL i tam jest 5 stron na krórejś stronie znajdziesz legion



Ostatnia modyfikacja: 08.01.2009 23:36:15



Ostatnia modyfikacja: 08.01.2009 23:38:13
[#18] Re: Legion

@RoniWorlds, post #17

Generalnie przy próbie ściągnięcia podaje login i hasło i nic się nie dzieje. Muszę mieć swoje konto założone czy jak?
[#19] Re: Legion

@radzik, post #18

Serwer Chomik zmienił znowu uprawnienia dla do dodatkowego hasła, wiec prosze się zalogować na hasło

Hasło: amigarulez



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 13:37:22
[#20] Re: Legion

@RoniWorlds, post #19

No niestety oby dwie wersje zabezpieczone.

Po zmianie w HEX'ie uzbrojonego po zęby zabija mnie byle wieśniak. Jakieś pomysły na link z niezabezpieczoną wersją?

[#21] Re: Legion

@Hypnotic, post #20

Sprawdź wersje z Planetemu.net jeśli i te nie pojdą tzn, że musisz zmienic
sumę kontrolną w zapisie lub po prostu zmieniasz za dużo rzeczy naraz
lub w złym czasie (za wcześnie).
[#22] Re: Legion

@Hypnotic, post #20

A weź nabij sobie doświadczenia trochę (tak ze 100 albo 90) w tym sejwie to będzie "nieco" lepiej...

Ach ta dzisiejsza, niecierpliwa młodzież... :P
[#23] Re: Legion

@Don_Adan, post #21

Sprawdzę jeszcze te wersje. Czy "za szybko"? no nie wiem zawsze po wejściu do gry zapisuje jej stan i zmieniam tylko kase...

recedent: fajnie pod 30-tke być nazywanym "młodzieżą" :D

[#24] Re: Legion

@Hypnotic, post #23

Pod 30stką powiadasz? a jak ma na imię, owa "30stka"?

[#25] Re: Legion

@5h00n4y, post #24

AGA

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem