[#1] Aqua - nie chce się odpalić
Ściągnąłem z Aminetu grę Aqua i nagrałem na płytę (na PC). Na Amidze płyta jest widoczna (jako Joliet), uruchamiam grę zgodnie z opisem z pliku .guide, czyli najpierw ScreenMode, a potem plik w wersji AGA. I tu niestety odwiedza mnie Guru.
Próbowałem w ScreenMode wybierać tryby PAL i NTSC - efekt ten sam.
Co tu robić?

[#2] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@PopoCop, post #1

Zapomniałem podać mojej konfiguracji: A1200, OS 3.1, AGA, 68030.

[#3] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@PopoCop, post #1

Wygląda na to, że nagrywanie na PC czemuś zaszkodziło. U mnie po rozpakowaniu archiwum na HD gra uruchomiła się bez problemów (A1200 68020 i 8MB RAM jak również WinUAE).
[#4] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@APC74, post #3

Nagranie na PC było najwygodniejszym rozwiązaniem, szkoda mi trochę miejsca na HDD, a amigowej nagrywarki CD nie mam...

[#5] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@PopoCop, post #4

Ale możesz na Ami zrobić obraz iso np. za pomocą MakeCD, który wypalisz na PC. Taka operacja załatwia wszystkie problemy szczególnie z nietypowymi bitami protekcji obsługiwanymi wyłącznie przez Amigę.
[#6] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@PopoCop, post #4

amigowej nagrywarki CD

A to były takie w ogóle? ;)

[#7] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@MinisterQ, post #6

Oczywiście, że były. Produkowała je polska Unitra

Wracając do problemu. Uruchomiłem przed grą Snoopdosa i pokazał, że Aqua przed zawieszeniem się próbuje wczytać różne biblioteki dźwiękowe m.in. concierto.library, delfina.library. Żadnej z nich nie mam, więc może to jest wina odwiedzin Guru?

[#8] Re: Aqua - nie chce się odpalić

@PopoCop, post #7

Wątpliwe. Po prostu gra widocznie ma support dla kart dźwiękowych, nie sądzę by przez brak tychże wywalał się program.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem