[#1] Skarbnik 1996
Witam!
Pewnie wszyscy znają przygodówkę Skarbnik zrobioną przez Wanted Team gdzie chodzi się górnikiem po kopalni i zbiera różne rzeczy, które mają mu pomóc z niej sie wydostać.
Otóż macie jakieś rady jak przejść poszczególnych przeciwników, bo ja jedynie bazuje na wiedzy gdy sam miałem Amige a teraz chciałem tę gre przejść na emulatorku.
Rozszyfrowałem takie sprawy:
-szczury można odstraszyć tworząc pochodnię (trzonek od kilofa + szmaty + żywica + zapałki)
-pociąg przywołuje się za pomocą świecy i zapałek
- to kółko co pociąg wyrzuca służy do pompy przy tamie wodnej, jednak żeby było ciekawie dziala chwile i potem sie zacina

Natomiast nie doszedlem jak:

-załatwić laser, czyli ten łeb co sie wynurza przed nami i strzela
- jak załatwić kamerke z karabinem (coś tam kiedyś słyszalem że oblać czymś ją trzeba)
- jak przejść tego kolesia co z karabinem na nas czycha

Jak macie jakieś rady to zapodajcie je tutaj, wszystko się przyda.

Pozdrowienia dla fanów Skarbnika
[#2] Re: Skarbnik 1996

@maciejak, post #1

Hehe, pamietam ze mialem nawet orginal:) Z tego co sobie przypominam:

-załatwić laser, czyli ten łeb co sie wynurza przed nami i strzela
Trzeba zarzucić mu na łeb wiadro

- jak załatwić kamerke z karabinem (coś tam kiedyś słyszalem że oblać czymś ją trzeba)
Chyba pryskało się jakim sprayem albo pianką. Nie pamiętam dokładnie

- jak przejść tego kolesia co z karabinem na nas czycha
Trzeba dać mu butelkę z alkoholem

[#3] Re: Skarbnik 1996

@Lorak, post #2

O wielkie dzięki za te rady!
Wiadro właśnie zlazłem- było za drzwiami od tamy.
Pewnie "przeszkody" trzeba przechodzić w jakiejś specjalnej kolejności bo np. schodziłem cały labirynt i jak do tej pory nie znalazłem tej pianki na kamerkę i flaszki dla kolesia z karabinem, więc przypuszczam że mogą być gdzieś po "przejściu" lasera.

A jak już sie tak w temat zagłębiać to ten wielki głaz co taranuje przejście też można jakoś przejść??? Moze wysadzić???


Pozdro!
[#4] Re: Skarbnik 1996

@maciejak, post #3

dokładnie wysadzić.. z tego co pamiętam to są dwa lonty (krótki i długi) trzeba je połączyć, potem z dynamitem podpalić i oro.. mam orginałke na chacie, z opisem i mapką korytarzy.. jak wróce to mogę Ci posłać..

[#5] Re: Skarbnik 1996

@AdamZeku, post #4

Nie ma takiej potrzeby! Jak chodziłem po korytarzach to sam sobie mapkę już wyrysowałem z zaznaczeniem gdzie co jest! Tylko najgorsze że grając przez emulator nie idzie gry zapisać, więc jak coś nie wyjdzie to trzeba od początku zaczynać.

Teraz takie pytanie jeszcze kwestii technicznej:
1. Jak chcemy dać tę butelkę (rozumiem że to jest ta znaleziona nieopodal stajni z koniem) temu kolesiowi z karabinem to jakiej funkcji trzeba użyć. Bo dałem użyć danego przedmioty z tym młoteczkiem i pisze mi że błędnie. Więc może trzeba użyć opcji wyrzuć, w sensie rzucić mu??
[#6] Re: Skarbnik 1996

@maciejak, post #5

Alkohol powinno sie uzyc na kolesiu tak jak wszystkich rzeczy. Pamietam ze dosc trudno bylo wycelowac w odpowiednie miejsce zeby cos na kims/czyms uzyc.

A gra bez save musi byc mordega;) Lacze wyrazy wspolczucia ale i szcunku;)

[#7] Re: Skarbnik 1996

@maciejak, post #5

"Tylko najgorsze że grając przez emulator nie idzie gry zapisać, więc jak coś nie wyjdzie to trzeba od początku zaczynać"

Jak to nie można zapisać w WINUAE masz opcję save state w miscellaneous ,wciskasz F12 potem na misc... i klikasz save state ,nazywasz save jak chcesz i masz zapisany stan gry.
Jak cos nie poszło to ponownie F12 ..misc.. wybierasz load state i masz grę z przed wpadki.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2010 09:51:34



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2010 09:52:32
[#8] Re: Skarbnik 1996

@damianx, post #7

taka mała wstawka w celu sprostowania.. z tego co kojarzę i jestem tego pewien, że tą grę wydało ATARES.. natomiast Wanted Team, mógł ją co najwyżej cracknąć..

[#9] Re: Skarbnik 1996

@AdamZeku, post #8

Dokładnie. Pamiętam tą grę - oryginalna i ciekawa! :)

[#10] Re: Skarbnik 1996

@damianx, post #7

Dobrze wiedzieć! Bo normalnie jak klikałem na dyskietkę w celu zapisu i potem chyba F1 to jakiś tam błąd systemowy występował. Dzięki za wskazówki co do zapisu bo faktycznie bez niego nuda na maxa powtarzać te same czynności w nieskończoność- po każdej wpadce.

A co do producenta to oczywiście Atares, a pełna nazwa gry brzmi: Skarbnik Śląska Gra Przygodowa:]

Najlepsza wiksa jest jak muza sie zmienia w momencie jak coś złego ma się pojawić:] Dreszczyk emocji przechodzi, najlepiej jak sie chodziło bez mapy na czuja:]
[#11] Re: Skarbnik 1996

@maciejak, post #10

Temat jest stary,ale jak ktoś będzie szukał solucji to mu się może przydać.Pełna solucja jest w:
TOP SECRET NUMER 7 Z ROKU 1994
A do pobrania jest on tutaj:
http://retroreaders.makii.pl/dload.php? ... gory&id=96
Może się przydać:
[#12] Re: Skarbnik 1996

@Pootas1985, post #11

I co, po latach zagramy znowu? :) Czas odkurzyć!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem