[#1] Lost Dutchman Mine
Ma ktos moze skany oryginalnego manuala do tej gry? Albo jej jakąś niezabezpieczoną wersję? Gra jest fascynujaca, ja mam wersję na winuae, ale po pewnym czasie grania wlacza sie zabezpieczenie wymagajace wpisania jakiegos slowa z instrukcji ;/

[#2] Re: Lost Dutchman Mine

@Wilq, post #1

Orginalu niestety nie posiadam, ale moze ten link cos pomoze.;)
[#3] Re: Lost Dutchman Mine

@Irek´72, post #2

W swych rozpaczliwych poszukiwaniach tez trafilem na ten manual, niestety nie ma tam numerów stron ;/ Te zabezpieczenie polega na tym ze pisze np:
"Strona 24, linijka 7, słowo 3:... " i trzeba te słowo z tej strony z tej linijki wpisac ;/
[#4] Re: Lost Dutchman Mine

@Wilq, post #3

Witam,

Na Amiga-Manuals znajdziesz (chyba) to czego szukasz. http://amiga-manuals.npage.de/index.html

Pozdrawiam

[#5] Re: Lost Dutchman Mine

@asman, post #4

JEEEEST!! Nareszcie moge dalej pograc :D Dzięki wielkie, pierwszy garnuszek złota będzie dla Ciebie :)

Pozdrawiam
[#6] Re: Lost Dutchman Mine

@asman, post #4

Ja również przyłączam się do podziękowań... jednak szczerze, to gra mnie nieco zaskoczyła JAK szybko da się ją ukończyć jeżeli tylko znamy położenie owej zagonionej kopalni (jest niezmienne).

- oto wynik jakiegoś kwadransu grania !!!spoiler allert!!! :

>> http://img541.imageshack.us/img541/4949/mwkldmcmpl.jpg
[#7] Re: Lost Dutchman Mine

@mwk, post #6

He, prawda. Ale jakąż niezmierną radość daje dojście samemu do tego miejsca kiedy grasz pierwszy raz i zdobędziesz wszystkie części mapy. :)

[#8] Re: Lost Dutchman Mine

@Wilq, post #1

UWAGA SPOILERY

Mam parę pytań do tej gry:

W grze są takie przedmioty jak patelnia, piżama, łopata, koc, dzbanek do kawy co one tak naprawdę dają? Nie widzę ich wpływu na rozgrywkę?
Czy w grze trzeba spać? Czy dopóki mamy picie i jedzenie mozemy hasać po kopalniach?
Z tego co rozumiem trzeba zebrać całą mapę, mam 2 części - jedną od ziomka z pokera, drugą znalezioną w jakiejś jaskini. Gdzie szukać innych? W innych jaskiniach?
W sklepie mape mozna po prostu kupić jednak w żaden sposób nie mogę zrozumieć jakie ona miejsce wskazuje i po co ona jest.
1
[#9] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #8

Trochę z pamięci przez mgle bo dawno nie grałem, ale większość przedmiotów wydaje się bezuzyteczna, w tym anti venom ze sklepu, lepiej od razu do aptekarza lecieć. Bierz wędkę w sklepie i kilka menażek, wtedy jest spokój z zaopatrzeniem tylko śmigaj nad rzekę. Nie zauważyłem też żeby droższe żarcie wystarczało na dłużej czy coś. Takie np. rękawice powodują że jak w jaskini zjeżdżasz po linie to nie słychać tego jęczenia bohatera, ale też nie zauważyłem wpływu na zdrowie.
Protip - jeśli nie masz koni kupionych to atakują Cię bandyci, a jak masz to już tylko indianie.
Kawałki mapy znajdziesz w tych jaskiniach gdzie nie ma złota, musisz mieć linę i chyba kilof. Mapa ze sklepu też jest bezużyteczna.
Tak z grubsza tyle pamiętam, jeśli w czymś się mylę to niech koledzy mnie poprawią ;)
[#10] Re: Lost Dutchman Mine

@Lucus, post #9

anti venom ze sklepu

On się przydaje przy ugryzieniach węża, ale dzieje się to na tyle rzadko, że jest niemal bezużyteczny.
Odnosze wrażenie, że twórcy mieli jakaś wizje większą tej gry, ale trzeba było juz ją wydać i wyszło jak wyszło.
1
[#11] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #10

No na dobrą sprawę przy lepszym dopracowaniu to byłoby the Sims na dzikim zachodzie, oczywiście na miarę swoich czasów :)
[#12] Re: Lost Dutchman Mine

@Lucus, post #11

Bardziej Red Dead Redeption :D




Odnoszę wrażenie, że nie prawda jest to, że kopalnia jest za każdym razem w tym samym miejscu. Sprawdziłem 2 video na YouTube i w obu kopalnia była w innym miejscu niż u mnie (albo jestem ślepy). Ale nadal nie mogę znaleźć miejsca w którym znajduje się kopalnia w mojej rozgrywce.
[#13] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #12

Być może gra jest tak napisana że musisz mieć kompletna mapę żeby się ta kopalnia "aktywowała", ale to już moje przypuszczenia.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 07:36:23 przez Lucus
[#14] Re: Lost Dutchman Mine

@Lucus, post #13

Udało mi się zebrać kompletna mapę, ale takiego miejsca jak na mapie nie mogę znaleźć u siebie.
[#15] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #14

Podrzucam jeszcze pełna mapę. Nie widzę ani jednego miejsca z takim ułożeniem wulkanowych górek.


Ok znalazłem to tu:
https://i.imgur.com/KBSbmtB.jpg


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 11:07:14 przez Mir3k
[#16] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #15

właśnie przeszliśmy z córką.

ktoś tam się pomylił. muły się kupuje. nie pożycza i w sumie są koniecznością. grałem w pokera dziesiątki razy i nie uzyskałem kawałka mapy? na pewno daje ja gościu w salonie?

odnaleźliśmy 4 kawałki mapy i jedyne co się w miarę zgadzało to rzeka :D
[#17] Re: Lost Dutchman Mine

@juen, post #16

Tak, ale musisz nie tylko grać ale ograć go z wszystkiego, wtedy stawia kawałek mapy ;)
Kopalnie można znaleść po jednym kawałku mapy, a jak sie dobrze trafi nawet bez, niema ich wcale tak dużo.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 17:29:09 przez Shoonay
[#18] Re: Lost Dutchman Mine

@Shoonay, post #17

no gra jest ogolnie banalna, dziwil mnie tylko ten poker, bo gralem o wszystko i wygrywalem nie malo :)
[#19] Re: Lost Dutchman Mine

@Shoonay, post #17

Kopalnie można znaleść po jednym kawałku mapy, a jak sie dobrze trafi nawet bez, niema ich wcale tak dużo.

A wiesz może ile dokładnie pozycji jest? Już dokładnie nie pamiętam, ale możliwe że 3? Dwóch jestem pewien.

Co do odnalezienia kopalni, to musiałby ktoś sprawdzić, czy da się ją znaleźć nie mając ani jednego kawałka. Nie jestem teraz tego pewien, bo ostatni raz intensywnie grałem w to z 25lat temu. Wydaje mi się, że jak już znałem wszystkie lokacje, to przy starcie nowej gry szedłem i znajdowałem bez mapy. Można to łatwo zweryfikować, bo na YT jest filmik z lokacją przy rzece, a lokalizacja gdzie są 3 góry kolega zdradził wyżej.

Ps. Pamiętam, że był trick, aby chodzić po kopalniach i jaskiniach w trybie turbo. Wchodziło się do kopalni z wciśniętym fire, czy autofire, albo joyem w lewo, albo inną kombinacją. W każdym razie w wersji, którą ja ogrywałem była taka możliwość. Tego jestem pewien na 100%

19:20 jest pokazana lokalizacja
[#20] Re: Lost Dutchman Mine

@snifferman, post #19

1) 6

2) nie musisz miec mapy, wystarczy trafic w odpowiednie miejsce

3) lokalizacja sie zmienia, u mnie byla gdzie indziej niz u kolegi u gory

tryb turbo musze sprawdzic :D

na filmiku jest takze moja lokalizacja, ale jest inna niz kolegi z watku wiec zakladam ze to jest losowe, ale z malej ilosci mozliwosci?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 06:10:32 przez juen
[#21] Re: Lost Dutchman Mine

@juen, post #20

Tryb turbo działa, sam na niego wpadłem jak grałem.

Przy pokerze trzeba dobrze trafić, gość musi zacząć podbijać i ty nie mozesz być dłużny.

Jeszcze jeden trick (grałem w wersji na WHD):
W jaskini gdzie masz mape, po zebraniu jej robisz save. Restartujesz grę (restartujesz a nie wczytujesz od razu stan). Wgrywasz stan gry i masz nowy kawałek mapy. Mozna to powtórzyć parę razy i masz całą.
1
[#22] Re: Lost Dutchman Mine

@Mir3k, post #21

Tryb turbo działa, sam na niego wpadłem jak grałem.

Ja też przez przypadek odkryłem w latach 90tych Nie wiem czy jest to znany trick. Napisz może jak go włączyć, bo mi się kojarzy wciśnięty fire przy wejściu do kopalni. W każdym razie pierwszy o nim tutaj wspomniałem i roszczę sobie prawo do tytułu odkrywcy

Odnośnie pokera, to ja porywam się na hazard mając dużo kasy
Zapisuję grę przed i gram od początku wysoko. Gościu albo pęka, albo nie ma tyle kasy i wyskakuje szybko z mapy
Albo wygrywam mapę albo wgrywam saveszeroki uśmiech

Nie wiem czy ta gra wymaga WHDload do grania. U mnie działa na OS3.9 i Apollo 1260, a przegrałem zawartość dyskietki do folderu.

Ahh, łezka się w oku kręci, bo grałem w tą grę za "młodu" i teraz wspomnienia wracają.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem