kategoria: WHDLoad
[#1] Whdload i gry
Witam! Właśnie po dłuższej przerwie wróciłem do zabawy z Amigą. Mam Amigę 1200 bez dodatkowego ramu, dysk twardy w postaci CompactFlasha. Generalnie na dysku mam sporo gierek, jest jednak problem z ich odpaleniem. Niekiedy gierka odpala (1 na 10 razy), najczęściej jednak pojawia sią info "Cann;t allocate shadow...". Może ktoś wie co jest grane?
Dodam jeszcze że próbuję odpalać tylko gry, które nie wymagają więcej ramu!

Pozdrawiam

[#2] Re: Whdload i gry

@Flynn, post #1

Pytanie brzmi: Ile masz dostępnej pamięci po załadowaniu Workbencha? Z tego co wiem to ten komunikat (Cannot allocate shadowmem) może oznaczać, że masz za mało RAMu do uruchomienia gry. Spróbuj poczytać readme dołączone do slave'a, czasem jest tam opisane jak zakombinować, żeby zadziałało.

[#3] Re: Whdload i gry

@Flynn, post #1

Być może powodem jest pofragmentowana pamięć? Spróbuj na "czysty" komputer, najlepiej bez s-s.

Co to za gry i która wersja WHDLoad?

[#4] Re: Whdload i gry

@mailman, post #3

Gry które uruchamiam normalne wymagają 0,5MB np. North&South, Microprose Soccer czy SilkWorm. Co do wersji Whdload muszę sprawdzić. Pewnie będę musiał dokupić jakiś RAM.

[#5] Re: Whdload i gry

@Flynn, post #4

North & South - You need 0.5 MB ChipMem and 0.5 MB OtherMem.

Microprose Soccer - Game requires 0.5 MB Chip Mem (+ 0.9 other memory for preload option)

[#6] Re: Whdload i gry

@Flynn, post #4

Spróbuj odpalać je bez parametru PRELOAD.

[#7] Re: Whdload i gry

@Flynn, post #1

prosta sprawa ...zainstaluj sobie starsza wersje WHDLoad ... najnowsze nie zawsze poprawnie dzialaja slave'y pisane np pod WHDLOAD ver 15 i nizsze
ja mam kilka WHDLOAD w C .. i zaleznie ktora dziala dobrze wpisuje w ToolTypy

jesli nie masz pamieci nie ma co liczyc o WHDLOAD .. trzeba miec min 1 MB FAST RAM



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2011 18:12:57
[#8] Re: Whdload i gry

@HOŁDYS, post #7

Na 100% brakuje ramu.Gola 1200 odpalala mi 1 na 100 gierke z whdload.
[#9] Re: Whdload i gry

@Aniol, post #8

kozystajac z watku czy jest Rise Of The Robots ECS WHDLOAD ?

[#10] Re: Whdload i gry

@HOŁDYS, post #9

Na stronie WHDload jest tylko wzmianka na temat wersji AGA i CD32.

[#11] Re: Whdload i gry

@strim, post #10

mam te wersje jednak nie moge nigdzie znalezc dla ECS ..a instalator HD jest "nie do konca sprawny" zainstalowana gra z orginalnych dyskow nie odpala z HD Workbench zamarza ...ktos mial podobny problem ?

[#12] Re: Whdload i gry

@HOŁDYS, post #11

Ja mam podobny problem. W tej chwili posiadam "gołą" Amigę 1200 (z dyskiem CF i mnóstem gier) ale niestety wiele z nich się nie uruchamia i wywala błąd. Dopiero zaczynam przygodę z Amigą, wieeeeeeele lat temu miałem A500 ale używałem tylko do grania i o rozszerzeniach nawet nie słyszałem.

1 MB FAST RAM - jak to rozszerzyć i zdobyć? Czy chodzi np. o kartę "Panasonic 1MB SRAM PC memory card PCMCIA" którą znalazłem na brytyjskim ebay? Albo 2meg Sram Memory card (ADD 2 meg fast ram)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem