[#1] Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.
Klon gry z ATARI 65XE - Hammurabi - tekstowa gra ekonomiczna osadzona w realiach średniowiecza. Została napisana dobrych kilka lat temu dla własnej satysfakcji. Można grać w kilka osób w trybie hot seat. Obsługuje zapis/odczyt stanu gry. Dyskietka bootowalna tutaj: link
Gra pisana w Amosie na A600 z 2MB ChipRAM ale powinna działać też na A500.
Kod źródłowy jest dołączony. Można modyfikować w razie potrzeby. Jeśli ktoś chce pomóc w usuwaniu błędów ew. rozwijaniu gry proszę o info na prv.

Coś dla zachęty:


2
[#2] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #1

Szalu nie ma ale plus za wysilek
[#3] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@selur, post #2

A obrazek jakby żywcem wycięty z logo The Sofware Toolworks? ;)
[#4] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #1

Tekstówki to nie moja specjalność, ale może w wolnej chwili spróbuję. Fajnie, że robisz i robiłeś coś na i dla Amigi OK
[#5] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #1

Zacny projekt OK
Trzymam kciuki za finał!
[#6] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@Koyot1222, post #5

W zasadzie projekt jest finalny. Zmienię tylko winietkę na oryginał i dodam własną muzykę (jest już skomponowana lecz zapisana w MIDI - muszę przekonwertować do .MOD. Pozostaje tylko śledzenie błędów i dodawanie usprawnień.
[#7] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #6

Muzyka jeszcze w formacie WAV dostępna tutaj:

link
[#8] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #7

Całkiem sympatyczny motyw muzyczny OK
[#9] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #7

Bardzo ładny utwór OK, szkoda, że taki krótki.
[#10] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #1

W 1997 albo 1998 robiłem konwersję tego samego tytułu. Niestety moja wersja przepadła wraz z kilkunastoma ciekawymi grafikami które miałem na dysku. Wzorowałem się na wersji z C64.
[#11] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@pong777, post #1

Mam pytanie czy jest gdzieś jeszcze do ściągnięcia ten adf? Strona już kaput...
[#12] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@karolb, post #11

jest na chomikuju, z całą resztą stronki. http://chomikuj.pl/Amiga789/FTP++*26++Netsites/Duoz.Pl,2
nie wiem, czemu mi się kojarzy, że to chomikuj Hołdysa. 🤔
[#13] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@snajper, post #12

Była pseudo wersja gry mojej produkcji. Tak to chyba archiwum Hołdysa. Storna wróci bo przenoszę serwer. Kolega przekopiował sobie trochę za dużo z mojego FTP. Zaraz poleci priv. Ponga i Hammurabiego można używać do woli oczywiście.
1
[#14] Re: Hammurabi na Amigę - moje odkopy z 1999r.

@snajper, post #12

A jest, dzięki :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem