[#1] jeszcze jedna NOWA gra na Amige
Witajcie, przedstawiam drugi projekt ktory powstaje rownolegle do platformowki.

Obecny status to bardzo wczesna wersja, maszyna docelowa a1200 (ale kod jest pisany zgodnie z mc68000 wiec mozna stestowac na a500 i dac znac). Do uruchomienia wystarczy 350kb wolnej pamieci.

I tutaj posilkowalem sie gotowa grafika, wiec takze dlatego pokazuje to co wydlubalem, bo moze ktos zainteresowany sie znajdzie do jej wykonania.

Rodzaj gry RPG.

Poki co czas poswiecony na ta gre byl skromny, caly kod powstal w okolo 5h (napisany od nowa, osobny kod niz w przedstawionej wczesniej platformowce).

http://mega.szajb.us/juenizer/j.exe
[#2] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #1

Skoro to jest na Amigę to prosił bym o nie dawanie na końcu exe, bo Chrome od razu dopatruje się w takim pliku wirusa.
[#3] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@gilban, post #2

ja bym prosil o nie uzywanie przegladarki, ktora uwaza ze wie wiecej od uzytkownika :D

chrome, kiedys mozna bylo tego uzywac...

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 17:25:50 przez juen
[#4] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@gilban, post #2

plik bez koncowki .exe:
http://mega.szajb.us/juenizer/j
[#5] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #4

Dziala elegancko. Odnosnie grafiki, to wyslalem ci pm:)
[#6] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #1

Jak przeportujesz tą grę na amige do tego po polsku, to obiecuję postawić dobrą flaszkę w podzięce. OK szeroki uśmiech
[#7] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Sosabowski, post #6

Jak przeportujesz tą grę..

??? Przecież to żaden port!
[#8] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@BULI, post #7

mu chodzi o pokemony, ktore naprawde sa swietna gra. i nawet rozmyslalem o tym na poczatku, ze pokemony na amidze to bylaby genialna sprawa, ale biorac pod uwage fakt prawe autorskich i wysilkow jakie nalezy wykonac by odzworowac caly swiat, calutka gre, wszystkie te dialogi i wszystkie mozliwe kombinacje bez dokumentacji, a i tak na koncu by byl problem z wypuszczeniem nielegalnego portu gry to jednak stawiam na cos bardziej autorskiego :)
[#9] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #8

Skoro Tales of Gorluth wyprzedalo sie do ostatniego egzemplarza, to jak sie uda, mozemy miec gwarantowany przeboj
[#10] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@BULI, post #7

Chodziło mi o pokemony. Widocznie nie grałeś szeroki uśmiech Ja naśmiewałem się z japońskich głupot a mając lat 25 wpadł mi w ręce gameboy z pokemonami i okazało się że tak wciągło że zabrało kilkadziesiąt godzin Wiem że chodzi o prawa autorskie i ogrom pracy, to taki żarcik był z tym portem.
[#11] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Sosabowski, post #10

Jak grzyby po deszczu mamy zapowiedzi nowych gier :) Trzymam kciuki żeby każdy prjekt zakończył się pomyślnie. Generalnie za pokemonami nigdy nie byłem, ale jakiś fajny jrpg na amidze to była by dopiero nowość! :)
[#12] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #1

w exe umieszczasz wszystkie dane, czy to nie bedzie mialo za duzych konsekwencji w przypadku wersji finalnej ?. i co z dzwiekiem ?.

ps. jakich uzywasz narzedzi ?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:21:37 przez sigma2pi
[#13] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Gżegżółka, post #11

Jeśli choć część zapowiedzi uda się doprowadzić do szczęśliwego końca, to nie widze problemu by w przyszłym roku na RetroKompie znów zaproponować rozegranie RGC ("Retro(komp) Game Compo :)

Lotharek nadal zgłasza chęć wspierania RGC, byłoby o co powalczyć :)
[#14] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Sosabowski, post #10

W kilu żołnierskich słowach:
1. Precyzyjnie się wyrażać ok, racja
2. Nie przerzucać swoich niedociągnięć na innych ok, racja
3. Nie bawić się wróżkę (w Pokemony grałem, nie zauroczyły mnie specjalnie, ale nie mam nic przeciwko szeroki uśmiech )
[#15] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@sigma2pi, post #12

w exe oczywiscie nie beda umieszczane dane, chociazby z samego faktu, ladowania sie leveli na nowo (w startowej pozycji), tilesotow, muzyki itd itp. Oczywiscie dopoki gra bedzie w fazie developerskiej to dane beda w pliku tak dlugo jak to tylko bedzie mozliwe, chocby mial zajmowac cale 2mb chipu :) (wygoda)

narzedzia:

1) asm-one 1.48
2) agaiff + dpaint
tyle..
[#16] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #15

a co z dzwiekiem ?. Wiem, ze to nie jest latwa sprawa, szczegolnie gdy ma grac muzyka w tle dzwiekow z gry ?. Gra jest kodowana pod OS, czy bezposrednio po rejestrach ?. Jak chcesz rozwiazac kwestie doczytywania danych, przez system czy bezposrednio po sektorach ?. Planujesz kompresje danych ?.

Skroling zrobiles blitterem w tym demku ?.
[#17] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@sigma2pi, post #16

wszystko jest po rejestrach, ale to nie przeszkadza by w pewnym momencie systemowo odczytac plik. z sektorami sie nie bawie, bo malo kto to uruchomi z dyskietki, wiec lepiej od razu zrobic uklon w strone posiadaczy HD.

muzyka PT w 3ch z minimalnym uzyciem 4tego, ktory bedzie uzywany do SFX

nie planuje kompresji danych o ile nie bedzie to niezbedny by finalny produkt mogl zostac upchany na dyskietce. jesli tak to bedzie to najpewniej stonecracker gdyz jak dobrze pamietam mial lepsze wyniki niz PP. jesli to mnie nie zadowoli to dobierze sie cos z xpk

poki co wszystko jest robione blitterem
[#18] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #17

@Kompresja:

Zdecydowanie polecam kompresje i depack danych juz na etapie poczatkowym, bo i tak bedzie to potrzebne a lepiej robic to sukcesywnie niz masowo (bugi same wlaza). Moge polecic StoneCrackera 4.10.3, dlatego ze zawiera dobrze zoptymalizowana procke "optidec.s" pod AsmOne (z powodzeniem wykorzystalem to w dentro SunCandy, ktore wczytywane do RAMu jest Titanics'em, a kazda czesc jest depakowana szybko wlasnie procka "optidec.s" dolaczona do packera). W razie pytan - pomoge (wal na mail lub PM).

Pozdro.
[#19] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@sachy, post #18

Ja mysle, ze takie kwestie techniczne odczyt danych , kompresje itp. dobrze zostawic jednak na koniec projektu a na poczatku zajac sie glownym silnikiem gry i okreslic pelne zalozenia co w grze ma byc a czego byc nie ma lub nie moze OK
[#20] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@selur, post #19

Ja tez tak mysle OK, moze tylko poza tym odczytem danych, bo to mogloby ulatwic prace innym i sobie, a dodac potem kompresje to juz nie jest wiekszy problem.

ps. generalnie przy dzisiejszych HD to mozna z kompresji nawet zrezygnowac ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 14:59:51 przez sigma2pi
[#21] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #17

muzyka PT w 3ch z minimalnym uzyciem 4tego, ktory bedzie uzywany do SFX


to wg. mnie bedzie troche dziwnie gralo, a efekty beda slyszalne tylko z lewej lub prawej strony przerwyajac momentami nagle muzyke na 4ch. Nie lepiej poswiecic dwa kanaly L-R na muzyke i dwa kanaly L-R na efekty i zrobic prosty mikser chocby dla tych ostatnich ?.
[#22] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@sigma2pi, post #21

prosty mixer i zeby to dzialalo na a500? nie spotkalem sie jeszcze z takim rozwiazaniem w grach :D

ps: w tej grze ilosc SFX bedzie minimalna, byc moze w ogole tez nie bedzie muzyki, a raczej jingle jako SFX przy roznych czynnosciach
[#23] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #22

prosty mixer i zeby to dzialalo na a500? nie spotkalem sie jeszcze z takim rozwiazaniem w grach

Ponoć gra "Solid Gold" korzysta z takiego miksowania (gra i kod źródłowy są dostępne na Aminecie).

Jeśli chodzi o Twoją grę to trzymam kciuki za powodzenie projektu. Lista grup do jakich należałeś (należysz) robi wrażenie. To raczej gwarantuje, że projekt się uda.

Pozdrawiam.
[#24] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Hexmage960, post #23

Nie korzysta.
[#25] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@sigma2pi, post #21

Turrican chyba tak jest zrobiony że muzyka ma 3 ścieżki (najprawdopodobniej) i na jednej są SFX. Ale nie przysłuchiwałem się czy SFX pojawia się raz na lewym raz na prawym czy tylko na 1 kanale.
[#26] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #8

Tutaj sa japonskie RPG-i, niektore ze zrodlami i grafika (za free?):

http://retropc.net/x68000/software/games/rpg/index.htm

Tylko musisz sie rozejrzec za jakas tlumaczka, bo ja robaczkowych jezykow nie ogarniam.
Z ciekawostek to sa tam (ale w innym dziale) tez zrodla (w C o ile dobrze pamietam) do dobrej strzelaninki "Otoko Dama", jakby ktos czul sie na silach ja skonwertowac na AGA.
[#27] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@Don_Adan, post #26

no wszystko da sie zrozumiec :P

co do gry

1) grafik sie zglosil testowo i juz cos dlubie :)
2) silnik gry idzie do przodu, codziennie milowy krok

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 20:08:09 przez juen
[#28] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #27

prace nad projektem umarly smiercia naturalna (moze jeszcze kiedys ozyja?), ze wzgledy na wklad Aszu chcialbym wrzucic tu ostatni exec jaki z tego projektu wyszedl:

http://mega.szajb.us/juenizer/juenrpg

sterowanie WASD lub JOY

podnoszenie spacja lub fire

poruszanie sie po ekwipunku - strzalki

e - ekwipuj
i - info

wlazenie w drzwi powodowalo przenoszenie po mapie, ale chyba w tym execu nie bylo tego w skrypcie gry (gre opisywalo sie skryptem)
[#29] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@juen, post #28

co nieco sie poduczylem, nabieram wiecej praktyki, tak ze byloby fajno kiedys wrocic:)
[#30] Re: jeszcze jedna NOWA gra na Amige

@aszu, post #29

no to czas moze pokaze jeszcze :) najbardziej boje sie jednak o fabule, teksty itd itp nawet gdyby rpg byl dosc prosty to fajnie, zeby byl wciagajacy przez jakas tajemnice do rozwiazania czy cos :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem