[#1] Amiga 500 oraz 600 i tracker
Witam, jesli post jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

Czy ktos kto sie zna na trackerach może mi doradzić, ktory bedzie najlepszy dla Amigi 500 i ew. co trzeba w niej rozbudowac, żeby dało sie sensownie robić muzyke?

Wgrywanie wlasnych sampli, bilblioteki sampli itp.

Oraz jakis program, ktory moze to potem wyeksportowac do np WAV albo dowolnego formatu, ktory da sie odczytac w LogicStudio X o ile to wogóle możliwe :)

Pytanie dla kolegi, który ma budzet mniej wiecej na 500 w obecnej chwili.

---------

Oraz opcja dla 600 z A604N oraz ACA 620.

W obydwu przypadkach musza to byc licencje komercyjne poniewaz muzyka prawdopodobnie ujrzy swiatlo dzienne

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #1

Jeśli wystarczą 4 kanały to ProTrakcer odpalisz i na A500 i na A600. Fajnie by było mieć 2 MB CHIP.

*.MOD przekonwertujesz do *.WAV na PC darmowym programem ModPlug Player.

W edycji sampli może pomoc sprawdzony i komercyjny Cool Edit Pro na PC - ma opcję do zapisywania sampli w formacie IFF które łyka Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 03:19:44 przez pong777
[#3] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@pong777, post #2

Super info dziękuję bardzo.
Jeszcze takie pytanie już z dziedziny praktycznej, czy do A500 warto kupować np Gotek i wywalić FDD czy to większej różnicy nie zrobi (z tego co czytałem i tak nie da się podłączyć gwizdka USB do PCta, żeby nagrać na niego pliki)? Mówię tutaj konkretnie o robieniu muzyki.
Oraz jest jakiś w miarę prosty sposób na przenszenie sampli z PC do 500ki?

W 600 będzie 2MB chip natomiast 500ka zostanie z 1MB. Trzeba będzie kreatywności przy tym jak sie domyslam :)
[#4] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #3

Robisz adf na emulatorze, nagrywasz na Gotka.

Jeszcze prościej ACA500.

Albo przesyłasz po kablu i na 1mb też się da.
[#5] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@amizet, post #4

Czy ja dobrze czytam, że z ACA500 mogę wymieniać się plikami z PC poprzez karty CF i działa to mniej więcej jak twardy dysk?

Jeśli tak to eksport muzy z trakera staje się banalnie prosty.

I ostatnie: czy 1mb na chip to nie za mało, żeby np uruchamiać trackera i czasem jakies gry przez WHDload? (bo jak rozumiem chyba to jest cała zaleta ACA500, żeby zachowywała sie jak twardy dysk).

Bajzel w głowie od tego wszystkiego :D

Z góry dziękuję za cierpliwość OK

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 17:36:14 przez Climat
[#6] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #5

Czy ja dobrze czytam, że z ACA500 mogę wymieniać się plikami z PC poprzez karty CF i działa to mniej więcej jak twardy dysk?


Tak.

I ostatnie: czy 1mb na chip to nie za mało, żeby np uruchamiać trackera i czasem jakies gry przez WHDload?


Generalnie do większości rzeczy wystarczy, ale wiadomo, że od nadmiaru głowa nie boli i lepiej mieć 2MB tam gdzie to możliwe .
[#7] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@strim_, post #6

No właśnie więc tak kombinuje, że może już lepiej jak kolega kupi 1200 od razu, dołoży ten 1mb na chip i jakiś czytnik CF bo go to wyjdzie bardzo podobnie a możliwości rozwoju wiadomo 1200 ma znacznie wieksze.

Ogólnie to 600 była by cenowo optymalna tylko nie wiem i nie moge sie doszukac informacji czy przypadkiem klawiatura numeryczna nie jest tam (przy wszelkiej maści trakerach) wymagana.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 18:23:40 przez Climat
[#8] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #7

Wymagana nie jest, ale jest wygodniej, po prostu na A600 musisz instrumenty zmieniać myszką. Natomiast co do pomysłu z renderowaniem modułów na PC ModPlugiem, uważam, że to taki sobie pomysł. Ja bym po prostu puścił moda na Amidze i zsamplował czymś dobrym.
[#9] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Krashan, post #8

Jak nie znajde jakiejś rozsądnej 1200 to zostanie ten pomysł na 600 z 2mb chip i CF a zewnętrzne samplowanie to tez dobry pomysł szczególnie, że chyba mają S3200 na stanie o ile pamiętam.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za informacje.

ok, racjaOK
[#10] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Krashan, post #8

Dokładnie tak. Render z poziomu PC ma zupełnie inne brzmienie. Sampling ścieżek bezpośrednio z Amigi jest bardziej ciepły. Po takim zabiegu wystarczy oczyścić pliki WAV z szumów jakie się ewentualnie dostały po drodze i zrobić "czary mary" z mono do stereo.
[#11] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Krashan, post #8

Myszka niepotrzebna: CTRL+STRZAŁKI. Lewa, prawa.
[#12] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@groovebox, post #11

haha az tacy hardocorwcy to z nas nie są
[#13] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #12

a tak troszke rozwijając temat muzyczny, to czy do amigi poprzez jakies midi można podlączyć klawiature midi USB (bez din)? Czy poza allegro i samoróbką ktoś wie skąd zdobyć przystawke midi do ami?
[#14] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@zeter, post #13

to czy do amigi poprzez jakies midi można podlączyć klawiature midi USB (bez din)?


Tak, jeśli dobrze pamiętam, to stos USB Poseidon ma sterownik MIDI USB, zgodny ze standardem CAMD. Tzn. jeśli masz kontroler USB w Amidze to każda aplikacja systemowa powinna widzieć taką klawiaturę MIDI, tak samo jak podłączoną przez zwykły interfejs szeregowy.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 23:34:38 przez strim_
[#15] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@zeter, post #13

Ja mam rozwiązane to tak.
Klawiatura sterująca USB pod PC, z karty dźwiękowej (w PeCecie oczywiście) MIDI din na interfejs MIDI Amigi. Po stronie PC uruchomiony sekwencer zarządzający komunikatami MIDI, (jeśli obracamy się w trackerach to Renoise bardzo dobrze się w tym sprawdza), po stronie Amigi również musi być coś inteligentnego. Protracker słabo na tym polu wypada, lepszy zdecydowanie będzie OctaMed.
Wadą może się wydawać konieczność uruchomienia jednocześnie obu komputerów. Osobiście jest mi to na rękę, podczas pracy. Tor audio z Ami wraca mi na PC przechodząc przy okazji w czasie rzeczywistym przez efekty. Jednocześnie pracuję na PC i na Amidze z pełną kontrolą toru audio, efektów i sterowaniem MIDI
O bezpośrednim połączeniu klawiatury USB do Amigi nie słyszałem.
[#16] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Sounder, post #15

Patrząc na cene urządzenia i fakt rejestrowania posejdona (nawet nie wiem czy to pojdzie na a500) traktuje to jako ciekawostke ale dzięki za troche wiedzy :)

Co do 2 rozwiącania to uzywam maca mini wiec odpada. Ale biorąc pod uwagę ceny uzywanych czy nawet slabszych nowych klawiatur midi też traktuje to jako ciekawostkę :):)

Dzieki! pomysł
[#17] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@zeter, post #16

Żeby nie tworzyć nowego wątku zapytam tutaj:

Czy może mi ktoś polecić traker na MACa albo PC, który da sie potem odtworzyc na amidze?

Wyszło na to, że będe troche w trasie przez jakis czas i chętnie bym porbił troche muzy szczególnie, że jest konkurs na amiparty a ja ostatni raz używałem trakera w 94

Będe wdzięczny.
[#18] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #17

Octamed jest na PC.
[#19] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #17

MilkyTracker. To taki FastTracker/Protracker. Musisz jedynie trzymać się zasad jakie obowiązują w ProTrackerze (komendy, częstotliwość sampli, cztery kanały, trzy oktawy), i wtedy to będzie właściwie hulało na Amidze. Z tego co się orientuję jest też wersja na Android.

jego konfiguracja po mojemu:



moduł napisany w ProTrackerze i załadowany do MilkyTrackera:



pozdro & miłej zabawy.



Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 09:28:03 przez groovebox
[#20] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@groovebox, post #19

I na Maca.
[#21] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Jenot, post #20

i Linux'a :)
[#22] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Jenot, post #20

I Amiga OS4.0 :D
[#23] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@groovebox, post #19

Rewelacja :)
Wielkie dzięki.
Teraz tylko muszę zrozumieć zasady na amiparty, żeby to co zrobię działało i mogę siadać do nauki i zabawy :)
[#24] Re: Amiga 500 oraz 600 i tracker

@Climat, post #23

Zasady są proste. Jedyne ograniczenie to tak naprawdę rozmiar modułu. Bierz się do roboty ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem