[#1] Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.
Otóż intensywnie zacząłem się zastanawiać czy z PT2.3d można przeprowadzić MIX na żywo i...
Okazuję się, że chyba całkiem OK. Ale to może oceńcie sami. Potraktujcie to jako ciekawostkę.

Więc jak? Wiadomo, że w PT wł/wył. kanałów mamy przy kombinacji klawiszy LALT+Z/X/C/V(wygodnie). Przełączanie PATTERNów wygląda nieco inaczej. Kombinacja SHIFT+STRZAŁKI L/P nic tu nie pomogą. Bo pomimo, że POS ID przeskakuje to PATTERN w sekwencerze nadal "wisi" ten sam na którym zostało wciśnięte PLAY PATTERN (prawa AMIGA). Bo przecież miks przeprowadzamy na LOOPie, a nie na całym module. To mijało by się kompletnie z celem. Pozostaje nam jedynie wpisać numer PATTERNu z palca, co na dobrą sprawę nie będzie takie znowu uciążliwe. Klikamy w sekwencer. Strzałka świeci się na fioletowo, pole do wpisania PATTERNu jest aktywne.



Żeby sobie ułatwić i nie wpisywać jakichś dziwnych kombinacji typu 03,07,18 itd. możemy zająć sobie PATTERNy 11/22/33/44/55/00, lub tudzież przejść do SETUP/SWITCHTOGGLES/100 PATTS OFF i przestawić to na ON. Tym zabiegiem otrzymujemy kombinacje 11/22/33/44/55/66/77/88/99/00 czyli aż w sumie 10! Pamiętać należy, że przy wklepywaniu należy się wbić w początek PATTERNu(ale nie jest to regułą), bo przełącza się on wraz z wbiciem drugiej cyfry. Jeśli chcemy uzyskać jakieś dziwne połamanie bitu to należy poeksperymentować i robić to w dowolnym miejscu co czasem daje takie efekty, że czacha puchnie.

Nie zapominajmy, że skrótów klawiaturowych jest jeszcze całe mnóstwo i one też się mogą przydać. Jedne zadziałają drugie wcale.

Napisałem sobie na szybko trzy PATTERNy(11,22,33) poeksperymentowałem troszkę i powiem, że zabawa przednia. Jak mi się uda nagrać coś sensownego to nie omieszkam wrzucić.

Co koledzy Trackerowcy na to? Chętni do zabawy?
Greetingz!

(C) 2015 groovebox
[#2] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #1

[#3] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@AceMan, post #2

Znaju. Mi chodzi o wykorzystanie do tego celu ProTrackera.
[#4] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #3

Tylko po co?
[#5] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@AceMan, post #4

Bo nikt tego jeszcze nie zrobił ?
[#6] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #5

Robił, robił :) Za dzieciaka spędzałem godziny na zabawie loopami i włączaniem/wyłączaniem kanałów. I wielu innych także. I każdy się wk**wiał, że jest to bolesne i nieprofesjonalne, jak wbijanie gwoździ czołem. Nawet szukałem z rok, dwa temu trackera na amigę, który sprawdzi się w graniu na żywo (rozważałem nawet dopisywanie funkcji i rekompilowanie istniejącego ProTrackera, lol!), a skończyło się na Soundtrackerze Pro II v2.4. Ma przynajmniej coś co można nazwać "nudge" i bezbolesne [Continue], dzięki czemu można grać jeden pattern a w locie zmienić na granie całego modułu. A i tak było to rozwiązanie połowiczne. W końcu odezwał się do mnie H0ffman, że właśnie pracują z Akirą nad softem, który rozwiąże wszystkie problemy. I tak oto stworzyli młotek ;)

Widzę tylko jedno zastosowanie protraka, którego brakuje w PT1210 - dynamiczne podmienianie sampli. Dagon na Riverwashu opowiadał mi, że dawno temu tak właśnie grał kwasowe sety - podmieniając kwaśne sampelki na coraz bardziej zlow-/zhi-passowane ;)
[#7] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@AceMan, post #6

Haha. No widzisz. Ja też szukałem aż do porzygu czegoś na czym można by było swobodnie grać jak samplera. I lipa. Nawet rozważałem napisać w AMOSieProsie coś co by pozwoliło swobodnie odpalać loopy. Prosty sampler i kilkanaście loopów pod klawiaturą do obsługi, a żeby było bardziej hardcorowo to pisać je w PT i zrzucać mod2smp. Ale odpuściłem. Może będę jeszcze próbował. Wszak AMOS oferuje takie funkcje jak pitch, volume, play, stop i co tam jeszcze jest. hyhyhyhy

Ale mimo wszytko nagram coś tym sposobem, choćby miałby to być pierwszy i ostatni numer "na żywo" z ProTrackera :)

Btw. Wiesz może co ten Soundtracker oferuje z MIDI ?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 18:42:40 przez groovebox
[#8] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #7

A na "BOOMBOX" grałeś? link

Można tam zmieniać tryby, filmik tego nie odwzorowuje. No chyba że się już nim bawiłeś.
[#9] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@amizet, post #8

Nie, nie bawiłem się. Filmik to właściwie niczego nie odwzorowuje... Aż sprawdzę co to oferuje. Dzięki :)
[#10] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@AceMan, post #6

A nie mówiłem, że się da! :)

Proszę bardzo AMIGA'n'PROTRACKER'n'KAOSSILATOR LIVE MIX ON PROTRACKER Numer wydaje mi się jest wart choć jednego przesłuchania. Początek jest nie za szybki, ale to jest przecież SET a nie moduł. Cztery kanały. Jedynie 5 patternów. Sample pobrałem z KORG Kaossilatora tak mam go właśnie w tym najbardziej męskim kolorze Sample już miałem porobione kiedyś, tak że zaoszczędziło mi to trochę czasu. Patternypisałem od wieczora do nocy. Zamieszczony materiał nie był poddawany żadnej obróbce (krojeniu/wycinaniu) taki wyszedł. Żeby go zagrać zrobiłem sobie ściągę, żeby zbytnio baniaka nie obciążać:



Jest równo 4:00 AM a ja p00yebany piszę po forum.
Pozdro&Dobranoc.

ps. to co pisałem w pierwszym poście, żeby sobie ułatwiać 11/22/33/... to bzdura. nie należy brać tego pod uwagę. jak komu wygodnie. pozdro.




Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 04:15:56 przez groovebox
[#11] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #10

Chętnie bym posłuchał, ale:

Sorry! We can't find that track.
Did you try to access a private track, but were not logged in?
Maybe the track has been removed.
[#12] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@void, post #11

Przerwa techniczna SoundClouda, u mnie już działa.
[#13] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #12

Racja, działa :).
[#14] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #12

Działa- rzeczywiście się rozkręca, i to bardzo fajnie OK
[#15] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #1

Przesłuchałem. Super.
Bardzo fajny kreatywny pomysł!
[#16] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #10

Przesłuchane. Proszę o jeszcze :). A Kaossilator to jedno z moich małych marzeń - kiedyś sobie kupię, chociażby po to, żeby pobawić się tak.
[#17] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@void, post #16

No koleżka tu wykazuje niebywałego skilla(lvl:100) Ale musisz mieć świadomość, że ten syntezator posiada tzw. pamięć ulotną. Tak że mi on służy bardziej do generowania sampli niż samego grania. To jest zabawka wypuszczona przez KORG'a z jakiejś tam okazji (różowy seria limitowana). Najważniejszym jednak jest, że posiada on 100 kultowych brzmień od KORG'a i 50 bramek dla arpeggiatora. Z tych 100 brzmień można wycisnąć nieskończenie wiele różnych kombinacji. Dla przeciętnego użytkownika to zabawka na tydzień i jeden dzień

btw. dzięki wszystkim podpisanym wyżej, za ciepłe słowa. OK

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 11:34:49 przez groovebox
[#18] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@groovebox, post #17

Trochę pociągnę OT.
Zdaję sobie sprawę z możliwości i ograniczeń urządzonka, ale i tak uważam, że jest niezłe :). A mi by służyło dłużej niż tydzień, bo sam odrobinę muzykuję.

A wracając do tematu - jak skusisz się na kolejnego seta, to koniecznie się podziel, bo dobrze wchodzi w ucho, szczególnie jak się siedzi w pracy przy kodzie :).
[#19] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@void, post #18

Ok. masz jak w banku OK
[#20] Re: Mix na żywo ProTracker 2.3d - Mała ciekawostka.

@AceMan, post #6

Coz, technicznie, nie tylko da sie zagrac live z trackera bez przygotowanych wczesniej patternow, co jeszcze jednoczesnie zaprogramowac instrumenty - link. Szkoda jedynie, ze podobnej wszechstronnosci brakuje wiekszosci amigowym trackerom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem