[#1] Kolorowy WB
Witam,

Chciałbym zaprezentować coś nad czym pracuję. Otóż tworzę prosty program, który robi całkiem ciekawe zadanie - promuje ekran WB do wielu kolorów, jednakże szybkość działania Workbencha pozostaje taka, jak przy 4 kolorach! Niemożliwe? Otóż nie!

Poniższe zrzuty ekranu mają drobny feler - rozdzielczość kolorów jest 12 bit, a nie 24 bit. Po prostu taki RAW2ILBM użyłem. W rzeczywistości wygląda to jeszcze ładniej. Poza tym parametr przeźroczystości można zmieniać, żeby wyglądało to jeszcze lepiej. Oczywiście to jest AGA.

Najlepsze w tym jest to, że to nie jest hack, ani patch, tylko mały program. Do wydania programu pozostało mi jeszcze sporo do zrobienia, muszę usunąć pewne usterki itp.

Z takiego Workbencha jaki widzicie na zrzutach ekranu można korzystać dokładnie tak samo jak z normalnego Workbencha w 4 kolorach.

Generalnie mam plany, by rozbudować to ponad tylko kolorową, półprzeźroczystą tapetę, np. kolorowe GUI, ale wymaga to rozbudowania programu.

Pozdrawiam.


[#2] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #1

Jeszcze jeden zrzut ekranu - w kwiatki

[#3] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #2

Jakie są wymagania programu? Czyli zwiększona liczba kolorów dotyczy tylko grafiki tła?
[#4] Re: Kolorowy WB

@RomanWorkshop, post #3

Jakie są wymagania programu? Czyli zwiększona liczba kolorów dotyczy tylko grafiki tła?

W tej chwili wymagania to co najmniej Amiga 1200 bo ekrany są w 256 kolorach, ale obsługa np. Hires 16 kolorów w Amidze 500 jest jak najbardziej możliwa.

System - w zasadzie 3.0 jest potrzebny, ze względu na użyte funkcje z graphics.library (tu też redukcja wymagań jest możliwa).

Co do drugiego pytania: tak, oryginalnie system rysuje w 4 kolorach (przykładowo, bo równie dobrze może to być np. 2, 8 lub 16). Zatem reszta kolorów może być użyta dla obrazka w tle oraz dla ewentualnych nowych graficznych elementów.

Edycja: Generalnie najbardziej mi zależy, by oryginalna funkcjonalność systemu i intuition została zachowana, zaś została wzbogacona o dodatkowe, napisane przeze mnie funkcje.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 13:27:02 przez Hexmage960
[#5] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #1

Piszę się na testera programu! ;) Chętnie sprawdzę działanie pod Magellanem II.
[#6] Re: Kolorowy WB

@Koyot1222, post #5

Działa pod Magellanem, jak i dowolnym ekranem publicznym - właśnie sprawdziłem. Oczywiście jak program będzie gotowy to go udostępnię.
[#7] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #2

Brzmi ciekawie OK, ale ja nie widzę żadnych zrzutów?!
[#8] Re: Kolorowy WB

@BULI, post #7

ja widze. Program zapowiada sie swietnie, chetnie skorzystam jak tylko sie pojawi :)
[#9] Re: Kolorowy WB

@zmiennik, post #8

Co prawda bardziej cenię sobie przejrzystość, ale efekt jest bardzo ciekawy :)
[#10] Re: Kolorowy WB

@zmiennik, post #8

ja widze


Gratuluje, to cud- bo ja nie
Pewnie grafika jest na jakimś zakazanym serwerze (się pilnują w mojej firmie).
Może obaczę w domu.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 15:35:37 przez BULI
[#11] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #4

Program jest ciekawy, ale uzyskanie takiego tła na układach AGA, to nie jest jakieś szczególne osiągnięcie. Co innego gdyby program wyświetlał w tle grafiki, np. HAM6 na zwykłych Amigach z układami OCS/ECS. Wtedy byłbym zaskoczony ;)
[#12] Re: Kolorowy WB

@BULI, post #7

@Wszyscy

Dzięki za odzew! Jest jeszcze kilka kwestii natury technicznej, przedstawiony efekt jest opracowany "na gorąco", dlatego jeszcze trochę pracy mnie czeka. Im rzetelniej tym lepiej, dlatego nie spieszę się z publikacją.

@Gżegżółka

Odpowiedni dobór parametrów przeźroczystości daje dużo lepszy i bardziej przejrzysty efekt. Kwestia poeksperymentowania. Ważna jest też oczywiście użyta tapeta. Przed wydaniem programu postaram się by wyglądało to jak najlepiej.

@BULI

Tak, stronę masz zablokowaną najpewniej. To members.upcpoczta.pl.

Pozdrawiam.
[#13] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #12

Spoko :) nikogo do niczego nie zmuszam, każdy ma taki blat jakie ma upodobania :)
[#14] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #1

Z pierwszym obrazkiem wygląda fajnie. Ale czy nie byłoby czytelniej gdyby tylko szary był przezroczysty a pozostałe już nie?
[#15] Re: Kolorowy WB

@ZbyniuR, post #14

Fajnie wygląda tylko że przy ciemnym tle w niektórych miejscach nie widać czcionek.
[#16] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #1

Zadziała to w trybie HIGHGFX na Indivision AGA?
[#17] Re: Kolorowy WB

@ZbyniuR, post #14

@ZbyniuR

Lekko-przeźroczysty kolor biały i niebieski wyglądają fajniej IMO. Rozwijane menu i belki aktywnych okien są wtedy "cool".

@Art

Kwestia doboru właściwego podkładu. Program nie jest łatką na funkcje systemowe.

@MasterM

Póki co supportowany jest tylko PAL, obsługa pozostałych typów monitorów wymaga trochę dodatkowej pracy.
[#18] Re: Kolorowy WB

@Hexmage960, post #12

W końcu ujrzałem i podoba mi się
Jest chyba tylko jeden minus tego rozwiązania- 4 kolorowe ikony!? Ekran np 8/16/32 kolorowy nie będzie obsługiwany?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem