[#1] [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)
Cześć

Chciałem Wam przedstawić krótką animacje. 20 lat tamu zagrywałem się na amidze w różnorakie gry, dziś bawię się starymi grami troszke inaczej niż dawniej ale nadal obcowanie z nimi sprawia mi dużo radochy ;) Zapraszam do obejrzenia filmiku :)
A tu jak ktoś zainteresowany pierwszy z tej serii ;)
pozdrawiam
[#2] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Obydwa filmy rewelacyjne. OK
[#3] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@APC74, post #2

CzadOK
[#4] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Super! OK
[#5] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Super!
[#6] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Jeśli mógłbyś zdradzić jakiego softu użyłeś do stworzenia tej animacji ;)
[#7] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

super, dzięki wróciły wspomnienia wiem w co gram wieczorkiem.
[#8] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@odyseja_lkc, post #6

Powiem tak zaje.....te, wymiata. OK
[#9] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Ja pierdziu.. Jest Git..
[#10] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@AdamZeku, post #9

Panowie, Wyszedłem tylko na chwile do sklepu a tu taki odzew miły, nie spodziewałem się. Dzięki!
W odp. na 6. Używam After Effects.
Przy okazji zapytam, bo pomysłów na takie filmiki mam sporo tylko narazie poszły na 1 ogień te najłatwiejsze technicznie do zrobienia. I tu właśnie pytanko, czy jest jakiś soft na amige który pozwoli mi powyciągać elementy graficzne z gry? np animcje postaci, tła itp… Do tej pory powstawało to w ten sposób że gre odpalałem na emulatorze, grając nagrywałem to programem do przechwytywania obrazu z pulpitu a potem wszystko kluczowałem. Jest to utrata na jakości ale po pierwsze trudny proces kiedy postaci występują nie na jednolitym tle.. Więc chciał bym ułatwić sobie zadanie ;)
[#11] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #10

Ej no wyyypas ;)
Nastepny poprosze z giana sisters ;) stawiam zgrzewke browara ;)
[#12] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

nie no facet, zmiażdżyłeś... miałem z rodziną oglądać dzisiaj Shreka, ale chyba sobie zapętlę Twój filmik i będę sycić oczy do omdlenia. Zupełenie serio: Bardzo profesjonalna i miodna praca, ale to już pewnie wiesz. Czekam na więcej :).

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 19:20:42 przez wilkwcieniu
[#13] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Naprawdę filmiki robią wrażenie!
Gratuluję i czekam na kolejne produkcje.
[#14] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Piękna robota :)
[#15] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

świetna robota stary
gratuluję efektu końcowego, fajnie się ogląda
[#16] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Szacunek za dobrą robotę
[#17] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #10

pomysłów na takie filmiki mam sporo


Doskonałe, prosimy o następne OK
.
[#18] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Świetna praca. Bardzo fajny pomysł i genialne wykonanie.
Gratuluję i także czekam na kolejne produkcje.

Co do materiałów, jest trochę sprite-ów na wielu stronkach w necie. Zazwyczaj są to bazy zawierające piksele na wiele platform, min całe sety z kafelkami do poszczególnych tytułów. Możesz mieć potem lekki problem z poskładaniem poszczególnych animacji.
Najmniej problematycznym wyjściem było by eksportowanie animacji w postaci klatek prosto z UAE do jakiegoś nieskompresowanego formatu, a potem rozłożenie animacji na poszczególne klatki.
W pierwszym wypadku, nie musisz ciąć tła, ale trzeba składać animacje, w drugim animacja jest gotowa ale pewnie sporo więcej czasu pójdzie na kluczowanie i zmianę niepotrzebnych pikseli w alfę. "(...) wybór należy do ciebie" ;)

Wracając do tematu. Bardzo się cieszę że ktoś tak profesjonalnie i luźno podchodzi do tematu, bez tego tradycyjnego ścisku zwieraczy na samo słowo "amiga". Oby tak dalej i oby tylko lepiej! Trzymam kciuki za następne produkcje!
[#19] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Wings of Fury super OK
[#20] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Trochę Ci zazdroszczę... Swoją drogą ja też miałem pomysł aby z Jubim ubrać jego świetne rendery w fajną animację z pikselkową otoczką.



Niestety brak warsztatu, umiejętności i czasu spowodował zawieszenie projektu.
Także, czekam na następne produkcje z wypiekami na twarzy ;) Trzymam kciuki za fajną serię!
[#21] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@Koyot1222, post #20

Hmmm, nie wiem czego tu zazdrościć?? Twoje prace są bardzo mega fajne i chyba realizujesz się w nich więc w zasadzie możesz sobie sam pozazdrościć… :) Mi osobiście bardzo podoba się styl Twoich prac! Sam w pixelowaniu dopiero zacząłem swoich sił ( dzięki ponownym zainteresowaniem amigą po latach ) więc też mógł bym pozazdrościć, ale poco zazdrościć, lepiej zakasać rękawki i działać… ;) Co do Waszego projektu z Lotusem to nawet wtrąciłem kiedyś swoje 2 zdania jak moim zdaniem można było by to zrobić… ale jakoś bez komentarza zostało :)
Nie ukrywam czekałem na finał tego projektu więc szkoda że zawieszony…
Wracając do komentarzy to oczywiście bardzo mi miło!! Kolejne projekty oczywiście będą, zresztą powoli już są realizowane…
p.s. mam nadzieje że jednak wilkwcieniu wybrał szreka bo po 1 lepszy a po 2 nie trzba zapętlać! ;):)
pozdrawiam
[#22] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #21

z kobietami się nie dyskutuje :) (mam w domu kilka) dlatego: shrek to nie był wybór :/

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 18:41:46 przez wilkwcieniu
[#23] Re: [animacja] Epizod z Wings of Fury ;)

@zeter, post #1

Świetnie zrobione! Gratulacje! Zwłaszcza drugi powalił mnie na kolana. Kanał zasubskrybowałem więc nic mnie nie ominie w przyszłości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem